Nechci svěřovat dceru samotnou bývalému příteli

Rol
27
4.6.13 18:09

Nechci svěřovat dceru samotnou býv. příteli

Dobrý den,
potřebuju poradit… Nechci svému bývalému příteli (otci mé 9-ti měsíční dcery) svěřovat dceru samotnou, bez toho, aniž bych u toho byla přítomná i já. Důvodem našeho rozchodu byly především neustálé lži z jeho strany a velká nedůvěra k němu. Nedávno se naboural v autě, vjel v rychlosti (pod vlivem) do sloupu a když jsem za ním jela do nemocnice, tvrdil mi, že to udělal schávlne proto, že když jsem ho opustila, nemá už pro co žít. Toto citové vydírání nebylo poprvé, ale v minulosti už se jenou předávkoval léky, protože jsem se s ním chtěla rozejít a poté byl hospitalizován na psychiatrii a jednou si předemnou chtěl podřezat žíly (určitě se ptáte, proč jsem s ním i tak zůstala, ale nebylo to prostě pro mě lehké, milovala jsem ho i tak :( ). Teď mám strach nechávat malou s ním samotnou a tak jsme se dohodli, že když bude chtít dceru vidět, budu u toho také. Jenže mě trápí ještě jeden problém… O malou jeví zájem jen málo a když už se ozve, tak po mě chce, abych přišla k němu domů a je to většinou jen skrz to, aby malou viděli jeho rodiče. Bydlí s nimi a já nevycházím s jeho matkou. Po našem rozchodu nemám pocit, že bych měla nějakou povinnost se stýkat dál s jeho rodinou. Nejraději bych se nestýkala ani s ním, ale chápu, že má na dceru právo. Ale mají na ni právo i oni? Že by byla moje povinnost k nim chodit? Já pro mě a pro dceru zázemí mám a klidně ji může vídat u nás doma. Ale když už se mi ozve, že chce malou vidět, pokaždé napíše jen, ať příjdu k nim domů. Nechci tam chodit a ho to nezajímá. Měl to někdo podobně? Jak jste to řešili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4635
4.6.13 18:17

Prarodice maji take pravo kontaktu se svoji vnuckou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
4.6.13 18:17

Nemáš vůbec žádnou povinnost k nim domů chodit. Ať doleze sám. A to jsi ho nechala zapsat do RL? Nebylo by to lepší bez něj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1074
4.6.13 18:18
@mmmmmmmm píše:
Prarodice maji take pravo kontaktu se svoji vnuckou.

Jenom morální, ne zákonné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
4.6.13 18:20

@rybka56 pokud jsou prarodice tak zakonnou. Mohou se pripadnehobsvejo naroku na styk domahat klidne i soudne.
nemluvim ale o tom jak ma.byt tento styk realizovan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rol
27
4.6.13 18:21

@rybka56
Nechala, byla jsem naivní :( dcera je dokonce plánovaná, byla jsem blbá, myslela jsem si, že ho změním, ale nebyl absolutně na dítě připravený, je nevybouřený a potřebuje svobodu, navíc je to mamánek a neobejde se bez matky ani jeden den. Jeho matku už nemůžu ani vidět a on mě pořád nutí, abych k nim chodila, právě kvůli ní :( bojím se, že když tam nebudu chodit, bude se semnou chtít soudit a nařídí nám střídavou péči a nedovedu si představit, že bych mu malou musela dávat a nebyla u toho :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
4.6.13 18:21

Ja bych se snazila s jeho matkou najit nejake spolecne reseni - pokud chce malou videt, at ti zavola a muzete se sejit nekde venku..muzes ji rict, ze sice uz s jejich synem nejsi, ale nechces male upirat prarodice, ale ze i ona musi projevit snahu srovnat vztah mezi vami alespon na takovou rovinu, aby nic nepocitila mala - az bude starsi vyciti, ze neco mezi vami neni zcela v poradku, ze se pretvarujete jak se mate rady atd…Treba na to pristoupi a casem se vtzah mezi tebou a ji zlepsi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rol
27
4.6.13 18:25

@Mauzik2
Bohužel, ona je ten důvod, proč tam právě nechci chodit, takže o nějaké urovnání vztahů nestojím :( nechci ji prostě vídat a jak vidím, budu muset… Mě by ani tak nevadilo vídat se často s bývalým, občas spolu dokážeme i dobře vycházet, ale ne u nich doma!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21857
4.6.13 18:33
@rybka56 píše:
Jenom morální, ne zákonné

Právěže zákonnou. A k tomu „Proč jsi ho nechala zapsat“ - myslíš, že by bylo lepší ho nezapisovat, on by si to nenechal líbit a tahal ji po soudech a ještě měl nároky větší než má??? Jako otec je poloviční rodič dítěte, ať je to kriminálník, nemakačenko nebo bezdomovec. Má stejný práva jako matka, ať chceš nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
4.6.13 18:35

Tak si to nech přeci určit soudně. U soudu vytáhni to, že pod vlivem boural a jiné, a soud by u takhle malého dítěte měl dát návštěvy v přítomnosti matky, ať si chodí k tobě domů. Nebudeš to chtít číst, ale on je otec, má stejná práva jak ty, stejně se tomu nevyhneš, ještě pár měsíců a budeš mi ji dávat na celé víkendy a kus léta, prostě jsi si udělala dítě s tímhle, jeho matka je babičkou tvého dítěte, plánovaně, takže má naprosto stejná práva jak ty, ikdyž si to neumíš představit. Takže nech upravit styk soudně a k nim nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rol
27
4.6.13 18:40

Ach jo, já jsem to věděla, bylo mi to jasný, věděla jsem, že má práva, jako já, to mu neberu, ale netušila jsem, že ona taky, proto jsem si myslela, že mu nějak dokážu, že k nim nemusím, ať chodí on ke mě a asi nic :( Prostě ji nemůžu vystát, ale co nadělám… neměla jsem být naivní a slepá. Ale děkuji :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rol
27
4.6.13 18:43

Víte, on už jedno dítě má - „nechtěné“, s tou holkou se rozešli, soudili a on se toho malého „vzdal“, posílá mu peníze, ale nikdy ho od té doby neviděl a neměl u sebe, nebere to tak, že je jeho syn, prostě to bere tak, že vyhodí každej měsíc 2000 pryč, ale ne, že mu po světě chodí už 5ti letej syn.. A pro mě by bylo nejlepší, kdyby nás taky tak odkopl a nechal žít, klidně bez peněz :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
4.6.13 18:44

Ale tak to není, má právo sice, ale těžko vymahatelné, chodit k ní v žádném případě nemusíš, to tě nemůže nikdo nutit, to vymahatelné právo styku s babičkou přes soud je spíš v případech, kdy se otec vůbec nestýká, nebere si dítě, prarodiče chtějí…máš soudně určený styk? Soudně určit styk, dávat malou otci podle soudu, zatím v tvé přítomnosti u tebe doma, a k nim nechoď, k tomu tě nikdo nutit nemůže a nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
4.6.13 18:52

Souhlasím s tím, co už tu padlo - je to JEJÍ otec a JEJÍ babička a nikdy to nebude jinak. Můžeš se soudit, můžeš dělat různé obstrukce. Ale přemýšlej chvíli z pozice své dcery - opravdu ji chceš vzít tátu, babičku, dědu a případné další příbuzné? Chápu, že pro Tebe není příjemné se vídat s matkou svého bývalého, ale pro Tvou dceru to může být milující babička.
Můžeš zkusit najít někde v okolí manželskou a rodinnou poradnu (bývají bezplatné) a tam vám pomůžou se domluvit na řešení, které by vadilo co nejméně vám všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Rol
27
4.6.13 18:53

@terinka4444
Když mu řeknu, že tam nepůjdu, začne se semnou hádat a říkat mi, že oni mají na ni taky právo, že jim to nesmím zakazovat, apod. A já se nemám jak bránit, nevím, kde mu to mám jako ověřit, že tam nemusím nebo co mám dělat prostě :( takže vy mi radíte soud? a myslíte, že mu to uznají, že u toho musím být, když s ní bude? Bojím se, že ne :( on umí dobře lhát a okecávat, co když se začne bránit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat