Stání o děti - jak to bude?

Anonymní
4.6.13 21:49

Stání o děti -jak to bude?

Je to pro mě citlivé téma tak prosím o zanechání anonymu.
Dnes mi přišel papír s datem stání o děti. Manžel právníka nemá a ani si ho brát nebude. Já právničku mám. Co ted? Mám jí zavolat že papír přišel nebo jí došel taky? A co nás v tom stání čeká jak to asi proběhne? Dostala jsem soudkyni která údajně nemá ráda chlapi.Bude velký problém že sebou musím vzít dvě menší děti? Velký bude ve školce ale malé(3 roky a 9 měsíců) nemá kdo hlídat a nejmenšího ještě hodně kojím. Obě babičky jsou v práci navíc to máme v jiném městě, takže je sebou mít musím. na Alimentech jsme se nedohodli, manžel to nijak neřeší. Je živnostník(vykazuje minimu) a ted si našel ještě vedlejšák kde na smlouvě má přes 40 tis. Jiné děti nemá, jen nějaké dluhy v nebankovním sektoru. Jiné výdaje kromě zdravotního a sociálního nemá, kolik můžu očekávat alimenty? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5158
4.6.13 22:04

No tak pokud máš právničku, tak by ti na tohle všechno měla odpovědět ona ;)

Ale tak jinak jestli ti přišel dopis, určitě jí zavolej, jestli homá i ona, protože mě třeba všechny papíry od soudu chodí jenomk ní, domů mi nechodí nic, právě z toho titulu, že mě zastupuje ona a myslela jsem že to tak mají všichni :nevim:
No počítej s tím, že si vás soudkyně vyslechne oba, nemusíš mluvit vůbec, pokud tam máš zastoupení, určitě tam bude sociální pracovnice, která vám pár otázek taky položí, měla by být ustanovena a měla by přijít před jednáním na šetření k vám domů…JInak opravdu zkus na to jednání to hlídání najít, je to tak hodina, třeba s sebou vzít kamarádku a ona by s mrňatama počkala na chodbě, v spoudní síni by děti být neměly, ono i hodně soudců to rádo nemá…
No a alimnety k tomu nemám co říct, záleží kolik má ty příjmy ofiko, ale určitě s právničkou musíte nějakou sumu napsat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5256
4.6.13 22:08

Já jen k těm dětem u soudu - soudci to nemají rádi, ale když není zbytí, tak to tolerují, měli jsme u soudu třítýdenní dceru, kamarádka hlídačka měla zpoždění, takže byla cca 20 minut v soudní síni s námi a pak si ji odvezla v kočárku. Soudkyni to nevadilo. Takže bys měla lepší asi vzít sebou nějakou kamarádku aby s dětmi počkala venku. Líp se budeš i soustředit na jednání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1359
4.6.13 22:13

Ahoj,
ten papír došel i právníkovi, nebo alespoň u nás to tak bylo. Doporučila bych ti s s pravničkou spojit a domluvit se s ní ohledně výše alimentů a podobně. Jinak mě právník doporučoval syna s sebou nebrat, že to nebudí nejlepší dojem. Také jsme nebyli domluveni na alimentech. Tak se ptala kolik chci dostávat, potom manžela. Neshodli jsme se a nedomluvili. Potom se ptala sociální pracovnice kolik doporučuje. A nakonec rozhodla sama. Divila jsem se, že rozhodla jinak než, co doporučovala sociálka. Taky záleží jakého máš právníka, ten můj stál za prd a stál mě akorát peníze navíc. :twisted:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.6.13 22:41

No ono to asi jinak nepujde kamaradky maji samy deti a aby si nejaka hledala hlidani pro svoje a trmacela se kdo vi jak za nama to urcite nevyjde.Do auta se mi nevejde a deti jsou na me hodne fixovane je problem i kdyz chvilku hlida babicka:-(
Pravnicku mam na doporuceni ze umi fakt zazraky tak jsem zvedava. O te navsteve ze socialky vim cekam ji kazdym dnem.

• Citovat
  • Nahlásit
mamkazprahy4
4.6.13 23:53

Ze zkušenosti vím, že u soudu být nemusíš a může tě zastoupit právě tvá právnička… Já u soudu byla, jak nejdřív o svěření syna do mé péče, tak o 7 měs později u rozvodového a majetkového vyrovnání.. V jeden den to udělat nejde… Já byla pokaždé, ex měl a platil si svého právníka a u soudu vubec nebyl… Za dítě tam dorazila ženská z péče o dítě.. Nikdy u nás nebyla, poprvé až u soudu.. Měli jsme ale na vše dohodu…

• Citovat
  • Nahlásit
64457
5.6.13 07:02

Pokud máš právničku, tak k soudu nemusíš a nech jednat ji. proberte, kolik on vydělává, kolik jsou tvoje požadavky, ona si s tím poradí.. Já brala kluka k soudu - neměl kdo hlídat, ale my se rozváděli dohodou, trvalo to max 5 minut a soudce byl v klidu, takže problém žádný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.13 18:38

Holky a jak to jde? Papír dorazil i manželovi a ten se najednou chce dohodnout aby nemusel dokládat příjmy, měl by s tím velký problém. Jde to ještě sepsat nějakou dohodu aby je nemusel dokládat nebo se tomu už nevyhne? Výživné mi nabízí královské, to by asi ani soudkyně nenavrhla :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat