Možnost odstoupit od smlouvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 16.08.18 08:55
Možnost odstoupit od smlouvy

Chci odstoupit od smlouvy nábytku, jenže už to není 14 dní. Ale skoro měsíc. Nevíte někdo, jestli mám šanci dostat všechny peníze? Již jednou jsme nábytek reklamovali a to bylo do 14 dnů, ale peníze vrátit odmítli, pouze přišli opravit. Nyní je zase vše nefunkční. Jak mám dále postupovat? Znovu mám žádat o odstoupení od smlouvy? Nehledě na to, že nábytek silně smrdí lakem a my neustále větráme a vůbec to nepomáhá a už je mi z toho smradu špatně, to byl taky důvod, který jsem psala v reklamačním listě, proč chci reklamovat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Monchichik
Kelišová 5332 příspěvků 16.08.18 09:11

Odstoupit od smlouvy v zákonné lhůtě můžeš pouze při nákupu přes internet. Tady máš něco k reklamaci včetně uplatnění reklamace do 6 měsíců, kde se předpokládá vada už při převzetí.

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 16.08.18 09:22

@Monchichik v zákonné lhůtě myslíš těch 14 dnů? Takže když jsem to koupila normálně v obchodě a do 14 dnů požadovala vrácení peněz, ale oni sem poslali opraváře, tak při další reklamaci (ta už bude po měsíci) znovu žádat o vrácení peněz nemůžu?

lafelay
Stálice 78 příspěvků 16.08.18 09:31

Pokud jsi to koupila normalne v obchode, tak zadnych 14 dnu na vraceni neexistuje.

Monchichik
Kelišová 5332 příspěvků 16.08.18 09:32

@pavla.souku Ano, těch 14 dnů se týká jen nákupu přes internet. Když si nakoupila normálně v obchodě, tak musíš reklamovat. Tady je třeba odpověď z D testu, týká se to reklamace zboží do 6 měsíců od koupě : Má-li věc vady, může spotřebitel dle § 2169 odst. 1 občanského zákoníku požadovat po prodávajícím opravu věci nebo dodání nové věci, případně její části (pokud se vada týká pouze součásti věci). Žádat dodání nové věci je ale možné pouze, pokud to není vzhledem k povaze vady neúměrné. Není-li to možné, může spotřebitel odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněžních prostředků. Místo výše uvedených způsobů nápravy může spotřebitel požadovat přiměřenou slevu podle § 2169 odst. 3 občanského zákoníku.

Janli
Kelišová 6234 příspěvků 16.08.18 09:33

Pokud jsi koupila nábytek v obchodě, nemáš
na odstoupení od smlouvy nárok nikdy. To je pouze při nákupu přes internet. Ty můžeš nábytek jen reklamovat.

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 16.08.18 09:35

@lafelay aha, prodavačka z obchodu mi ještě tvrdila, proč jsem do 14 dnů neodstoupila od smlouvy když jsem nespokojená

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 16.08.18 09:37

@Janli a reklamovat s vrácením peněz? To jde ne?

pikola
Neúnavná pisatelka 19421 příspěvků 16.08.18 09:39
@pavla.souku píše:
@Janli a reklamovat s vrácením peněz? To jde ne?

Nejde. Musela by jsi dvakrát reklamovat a pokud by se to stále opakovala vada pak teprve potřetí žádat o vrácení peněz.
Jinak leda by jsi se s nima domluvila, ale zákonný nárok na to nemáš.

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 16.08.18 09:41

@pikola ted bude reklamované podruhé. Ale tohle jsem ted četla na d testu : „Vždy je však možné odstoupit od smlouvy o úvěru na zboží zakoupené v „kamenné“ prodejně, a to ve lhůtě 14 dnů od jejího uzavření.“ Takže asi odstoupit od smlouvy se může i v kamenných prodejnách

pikola
Neúnavná pisatelka 19421 příspěvků 16.08.18 09:44
@pavla.souku píše:
@pikola ted bude reklamované podruhé. Ale tohle jsem ted četla na d testu : „Vždy je však možné odstoupit od smlouvy o úvěru na zboží zakoupené v „kamenné“ prodejně, a to ve lhůtě 14 dnů od jejího uzavření.“ Takže asi odstoupit od smlouvy se může i v kamenných prodejnách

To je ale o smlouvě o úvěru, tedy půjčce :nevim: Jinak většina obchodů nějakou lhůtu na vrácení má, ale je to dobrá vůle obchodu, ne jejich povinnost.

Janli
Kelišová 6234 příspěvků 16.08.18 09:46

@pikola už je to jinak, nový OZ.
@pavla.souku no jde to, ale stejně závisí na prodejně, jak se k tomu postaví. Prostě musíš každou závadu reklamovat a po několika uznaných reklamacích, a nemusí být na stejnou vadu, můžeš žádat o odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Ve tvém případě ti ovšem doporučuji celý postup konzultovat s ČOI, protože se evidentně v problematice vůbec neorientuješ.

pavla.souku
Stálice 100 příspěvků 16.08.18 09:46

@pikola aha, tak to je fakt parádní, že jsem takhle vyhodila peníze.

Monchichik
Kelišová 5332 příspěvků 16.08.18 09:46

@pavla.souku To jde jen v případě, že ta věc co máš nejde opravit a nemají jinou, za kterou by ti to vyměnily, pak máš nárok na vrácení peněz. Odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě 14 dnů v kamenném obchodě prostě ze zákona nelze.

Janli
Kelišová 6234 příspěvků 16.08.18 09:47
@pavla.souku píše:

Můžeš odstoupit od smlouvy o úvěru a peníze zaplatit v hotovosti. Nikoliv od kupní smlouvy.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >