Reklama

Tchyne nechce "opustit" syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 19:10
Tchyne nechce "opustit" syna

Zdravim.. Prosím o anonym je to soukrome.

• Mam menší problém se kterým si nevím rady. S přítelem jsme spolu 3 roky, rok z toho spolu bydlime ale známe se od malička. Problém je v jeho matce. Neustále nás „otravuje“. Dokud přítel bydlel u ni vse bylo v pohodě, dokoce ho vyháněla z domu ale od te doby kdy spolu bydlime nas furt pozoruje. Je jak policajt. Přemlouva ho aby se vratil. Zřejmě bez nej nemůže být a furt nas kontaktuje. Je schopna se stavit v 10!! Večer jen aby byla s námi, přitom má doma manžela a je celkem dost pracovně vytížená. Vyhnat ji bohužel skoro nejde, nezajímá jí, že oba ráno vstavame do práce. Slo by to po zlem.. Ale opravdu ji nechci nasilim tlacit pryc. Kontroluje mi domacnost a nadává, že se neumím postarat. Jsem docela pedant na uklid, mam rada čisto. Skoro kazdy den varim, pecu, peru… I kdyz jsme v práci jde nám na zahradu dělat „pořádek“.. Kontroluje jestli tam neni plevel, jak je posekaná trava atd.. Na zahradu si donese v termosce i sve kafe aby vydrzela nez prijedeme. Přítel se zastává, má k ní už dost negativní vztah protože i jemu keca např. do práce. Kdyz se stavi na kafe nebo obed je tu třeba 5 hodin, i když jdeme k ni na obed tak tam „musime“ strasit pul dne. Pritom jsme se na začátku vidali o víkendech a obcas v týdnu. Teď ale doslova otravuje kazdy den. I když jsme nekde na výletě volá at okamžitě jedeme domu že se stavi. Ted je to ještě horší, zasnoubili jsme ona z toho ovšem radost nemá protože svatba je jen zbytečný výdaj a blby kus papíru.. Jeste cekame miminko (12tt). když je u nas nemuzu si dát před ni kafe, sladke, tučné, s lepkem atd. Nemohu do. prace, na slunicko, na vylet… Protože díky tomu moje dítě určitě umře.. 8o 8o Uz ted mi radi s vychovou, vybira nam jmeno, kocar apod. S mými rodiči máme skvělý vztah, vídáme se jen občas. S ni bylo taky vše v pohodě, jeji manžel to neřeší, říká, že taková byla vždy. Dokonce nas teď i nutí aby jsme se nastěhovali k nim, ze jsem neschopná se postarat o dítě a jejiho syna. Uz me vyčerpává to její neustále hlídání a otravovani ve dne v noci. Jsem flegmatik, snažím se nedělat zle ale přítel už má fakt nervy. Jak by jste to s ni řešili? Ja se ji snažím vysvětit, ze se vídat můžeme ale rozhodně ne každý den a hlavně ne na celý den. Ona se vzdy naštve nebo urazi na dva dny a pak zase stoji u dveří a hrne se dovnitř s nevybíravými komentáři.. Dá se vůbec tohle řešit bez toho aniž by jsme pokazili nejak hodne vztahy? 8o jsme fakt bezradni. Dekuji predem za kazdou radu jak to udělat aby tolik „neobtěžovala“. Prijdu si jak kdybych mela sveho valstniho policajta furt za zadkem :mrgreen: :mrgreen:
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymka.D.
Stálice 66 příspěvků 15.08.18 19:17

Myslím, že by měl v tomto případě zakročit tvůj přítel a říct jí, že takové chování je přes čáru a že si nepřejete, aby k vám pořád chodila a do všeho vám mluvila :nevim:

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 15.08.18 19:19

No řekla bych jí to narovinu, tak jak jsi to tu rozepsala… Vypadá to že je celkem splachovací a stejně se bude chtít zase vnutit.
Minimálně bych se ale začala ozývat pokaždé, když by se mi něco nelíbilo. Třeba ten komentář že se nezvládneš postarat o rodinu…hned bych jí sjela co si to dovoluje. Je potřeba jí vystavit mantinely. Až budete na výletě, tak se na ní vykašlat, po obědě u nich rezolutně říct ODCHÁZÍME a odpoledne máme svůj program. Jen nevim jak vyřešit to její lezení na zahradu a do baráku :( Já jsem ale dost přímá, prostě bych jí řekla že mi to vadí a že to je vaše soukromí a až jí tam budu chtít tak jí pozvu na oběd.
Je to jenom o tom chtít to řešit a nezavírat oči. Jinak vás sežere :lol: :zed:

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 15.08.18 19:20

Ještě dodávám že přítel by měl být v tu chvíli na tvé straně a podpořit to. Ne jen tiše přikyvovat, pak budeš akorát za semetriku a on ten hodnej :mrgreen:

Anonymka.D.
Stálice 66 příspěvků 15.08.18 19:22
@karolinka90 píše:
No řekla bych jí to narovinu, tak jak jsi to tu rozepsala… Vypadá to že je celkem splachovací a stejně se bude chtít zase vnutit.
Minimálně bych se ale začala ozývat pokaždé, když by se mi něco nelíbilo. Třeba ten komentář že se nezvládneš postarat o rodinu…hned bych jí sjela co si to dovoluje. Je potřeba jí vystavit mantinely. Až budete na výletě, tak se na ní vykašlat, po obědě u nich rezolutně říct ODCHÁZÍME a odpoledne máme svůj program. Jen nevim jak vyřešit to její lezení na zahradu a do baráku :( Já jsem ale dost přímá, prostě bych jí řekla že mi to vadí a že to je vaše soukromí a až jí tam budu chtít tak jí pozvu na oběd.
Je to jenom o tom chtít to řešit a nezavírat oči. Jinak vás sežere :lol: :zed:
:palec: :palec: :palec:

pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 15.08.18 19:24

Když ti řekne, že se neumíš postarat, řekni, že jsi přítelkyně a ne jeho matka a on má ruce a nohy taky. Dělejte si co uznáte za vhodné vy, klidně bych s ní přerušila kontakt, já osobně bych jí asi poslala kam slunce nesvítí.

Janasas
Kelišová 5245 příspěvků 15.08.18 19:24

Kolik vám je let?? ted to nemyslím zle , ale toto bych možná pochopila u 18-20 lidí, co vyletěli teprve z hnízda, že třeba vidí, že opravdu jste ještě takový… ale píšeš, že už dokážete sami žít, a obstarat si domácnost atd, tak si myslím, že tchýně hodně přehání..
Já bych ji to řekla natvrdo zavčasu.. Pak můžete říct i něco, co by mohlo i vás i ji mrzet..

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 15.08.18 19:25

Dům a zahradu bych zajistila, pustila bych ji na návštěvu pouze když to uznáte za vhodné a na zbytek bych říkala, že jí děkuji za názor, ale že pokud to neumí říkat slušně a konstruktivně bez osobních invektiv, tak se může stát to, že se nebudete stýkat.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 15.08.18 19:29

No jak se Vam dite narodi a ona bude pomahat. Chodit s kocarem.Nebo treba kdyz se vecer nevyspite a o ona pres den se bude starat a Vas posle spat. Nebo jen kdyz treba Vas pozve na obed je to obrovska pomoc. Ty jeste tohle neznas a ani Te nechci strasit. No v pripade ze to bude tchyne pomocnice zmenis nazor. Budes za ni rada. Kamaratka to tak mela a neda na ni dopustit. Ale jestli to bude opak ze Vam nepomuze a jen Vas bude kritizovat. Bylo by dobre kdyby zakrocil syn Tvuj pritel. Pekne slusne ji vysvetlil ze chcete byt sami a mit klid. Treba se domluvte ze kazdu nedeli se budete potkavat.

Janasas
Kelišová 5245 příspěvků 15.08.18 19:30

Ale možná je problém ten, že se podřizujete.. Jak musíme být, tak třeba po dvou, třech hodinách se zvednete a řeknete, že máte návštěvu a nebo někde jedete a prostě odcházíte z návštěvy.. Nebo když je u vás, tak prostě potřebujem třeba tam a tam zajet a prostě se oklékat.. Myslím, že se zvedne, že nebude třeba sedět..Z výletu, bych taky nejela,řekla bych, že máme ještě v plánu to a to a hotovo.. A nebo bych ji telefon prostě nebrala na výletě a hotovo.. Jednou a dost.. kdyby zase něco se stalo třeba..

Malike
Extra třída :D 11639 příspěvků 15.08.18 19:39

Musíte se všichni dohodnout..pře­devším přítel bude muset matce vyjasnit že už je dospělej a chcete vlastní život

Příspěvek upraven 15.08.18 v 19:49

pannda
Kelišová 6510 příspěvků 33 inzerátů 15.08.18 19:48

Hrozné… Už na ni buďte rázní, nebo se po porodu z toho pos.erete…a budete ji mít nastěhovanou s kecama natrvalo…

Uživatel je onlinenostress
Extra třída :D 13206 příspěvků 15.08.18 19:53
@Anonymní píše:
Zdravim.. Prosím o anonym je to soukrome.
  • Mam menší problém se kterým si nevím rady. S přítelem jsme spolu 3 roky, rok z toho spolu bydlime ale známe se od malička. Problém je v jeho matce. Neustále nás „otravuje“. Dokud přítel bydlel u ni vse bylo v pohodě, dokoce ho vyháněla z domu ale od te doby kdy spolu bydlime nas furt pozoruje. Je jak policajt. Přemlouva ho aby se vratil. Zřejmě bez nej nemůže být a furt nas kontaktuje. Je schopna se stavit v 10!! Večer jen aby byla s námi, přitom má doma manžela a je celkem dost pracovně vytížená. Vyhnat ji bohužel skoro nejde, nezajímá jí, že oba ráno vstavame do práce. Slo by to po zlem.. Ale opravdu ji nechci nasilim tlacit pryc. Kontroluje mi domacnost a nadává, že se neumím postarat. Jsem docela pedant na uklid, mam rada čisto. Skoro kazdy den varim, pecu, peru… I kdyz jsme v práci jde nám na zahradu dělat „pořádek“.. Kontroluje jestli tam neni plevel, jak je posekaná trava atd.. Na zahradu si donese v termosce i sve kafe aby vydrzela nez prijedeme. Přítel se zastává, má k ní už dost negativní vztah protože i jemu keca např. do práce. Kdyz se stavi na kafe nebo obed je tu třeba 5 hodin, i když jdeme k ni na obed tak tam „musime“ strasit pul dne. Pritom jsme se na začátku vidali o víkendech a obcas v týdnu. Teď ale doslova otravuje kazdy den. I když jsme nekde na výletě volá at okamžitě jedeme domu že se stavi. Ted je to ještě horší, zasnoubili jsme ona z toho ovšem radost nemá protože svatba je jen zbytečný výdaj a blby kus papíru.. Jeste cekame miminko (12tt). když je u nas nemuzu si dát před ni kafe, sladke, tučné, s lepkem atd. Nemohu do. prace, na slunicko, na vylet… Protože díky tomu moje dítě určitě umře.. 8o 8o Uz ted mi radi s vychovou, vybira nam jmeno, kocar apod. S mými rodiči máme skvělý vztah, vídáme se jen občas. S ni bylo taky vše v pohodě, jeji manžel to neřeší, říká, že taková byla vždy. Dokonce nas teď i nutí aby jsme se nastěhovali k nim, ze jsem neschopná se postarat o dítě a jejiho syna. Uz me vyčerpává to její neustále hlídání a otravovani ve dne v noci. Jsem flegmatik, snažím se nedělat zle ale přítel už má fakt nervy. Jak by jste to s ni řešili? Ja se ji snažím vysvětit, ze se vídat můžeme ale rozhodně ne každý den a hlavně ne na celý den. Ona se vzdy naštve nebo urazi na dva dny a pak zase stoji u dveří a hrne se dovnitř s nevybíravými komentáři.. Dá se vůbec tohle řešit bez toho aniž by jsme pokazili nejak hodne vztahy? 8o jsme fakt bezradni. Dekuji predem za kazdou radu jak to udělat aby tolik „neobtěžovala“. Prijdu si jak kdybych mela sveho valstniho policajta furt za zadkem :mrgreen: :mrgreen:

Tak to jste ji nechali zajít už hodně daleko, a bude vás stát dost námahy ji srovnat do patřičných mezí.Pokud stojí přítel na tvojí straně, bude muset zakročit hlavně on, a to dost razantně. Ona musí pochopit, že vy jste dva dospělí a svéprávní lidé.Nedělejte nic, co nechcete.Až k ní zase půjdete „na oběd“, tak bych si s ní sedla ke kávě, a v klidu, ale jasně a stručně jí oznámila, že takto to už dále nepůjde. Návštěvy budou řekněme jednou za čtrnáct dní, a záleží na vás, jestli chcete chodit na obědy, nebo pouze na kávu po obědě.Během týdne stačí si jednou zavolat, nebo napsat.Žádné neohlášené návštěvy z její strany nebudete tolerovat.Zajistit zahradu a vchod, třeba dát na dveře kouli, a vypínat zvonek, případně i telefony, než si zvykne, že prostě pro nikoho „nejste doma“.Chraňte si svoje soukromí. Naučte se jednat asertivně. Pokud bude kvákat, jaké máte dát dítěti jméno, a co máš/nemáš jíst/pít, a pod.,tak jí klidně řekni, že VAŠEMU dítěti jméno vyberete sami, a jíst a pít, a dělat všechno ostatní budeš podle svého uvážení.Pokud by začala vyšilovat, normálně se zvedněte, a odejděte, a to pokaždé, pokud poruší vaše pravidla. Buď se zklidní, nebo bych s ní přerušila kontakty. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Každý si k vám dovolí pouze to, co mu dovolíte vy sami.

plenkovedorty
Kecalka 227 příspěvků 15.08.18 20:08

To je samy..nemuzes, nemuzes, nemuzes.., ale ty si uvedom, ze muzes vsechno. Jsi ve svem, tak sebevedomi do hrsti, nmjsi panem sveho zivota. Kam ji pustite, tam pujde. Drzim palce, at vymezovani hranic boli obe strany co nejmene a neodkladala bych to, pak by mohly rupnout nervy a mohli byste litovat. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 20:14

Poslala bych ji do patřičných mezí včas. My to neudělali a tchýně začala dětem cpat, že se o ně nepostaram a ony budou bydlet s ni.
Ona je sice pomoc fajn, ale ne od člověka, co neposlouchá a nerespektuje rodiče.
A je to blbé, ale s někým to po dobrém nejde. Chce se to včas vymezit a trvat na mantinelech.
Nám tchýně nabízela peníze, když dítě pojmenujeme podle ní. Brečela, když jsem kojila, protože mám hnusné mléko a dítě tím týrám a podobné perly. Smrtí dítěte vyhrožovala taky.
Tolerovali jsme to dlouho. Aktuálně je v podmínce (ještě jednou a omezíme styk) a dala pokoj.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >