Koupili jste dům v exekuci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 14.08.18 18:45
Koupili jste dům v exekuci?

Občas ze zajímavosti projíždím inzeráty domů, protože koketuji s myšlenkou, že bysme prodali byt a koupili dům. A občas narazím na domy, prodávané exekutorem buď formou dražby nebo přímým prodejem, moc se v tom nevyznám, ale o to nejde. Zajímá mě, jestli jste někdy koupili takový dům nebo si dokážete představit, že byste v takovém domě žili? Trochu věřím na věci mezi nebem a zemí a myslím si, že si takový dům potom v sobě nese to neštěstí těch, co ho museli opustit a třeba je to jejich rodný dům. Věříte na to někdo taky? Myslíte, že se může novým nájemníkům začít smůla lepit na paty?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8951 příspěvků 14.08.18 18:48

Ne nevěřím. Navíc lidé kteří o ten dům přišli nejsou zpravidla žádní okradení chudáci, ale lemplové, kteří si nesplnili své závazky a nebyla s nimi řeč.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 14.08.18 18:53
@terien píše:
Ne nevěřím. Navíc lidé kteří o ten dům přišli nejsou zpravidla žádní okradení chudáci, ale lemplové, kteří si nesplnili své závazky a nebyla s nimi řeč.

Neřekla bych, že je to tak černobílé. Občas se stane, že za to může jeden člen rodiny anebo může být člověk i napálen zvenčí, viz důchodci, kteří na stáří přišli o dům vinou podvodníka a nepozorné dcery, která podepsala špatnou smlouvu a ručila domem :( , bylo to kdysi v TV. A osobně znám lidi prosté duše, kteří se taky nechali napálit, nechci tu to moc rozepisovat, ale provinili se pouze tím, že nejsou moc duševně zdatní a něco podepsali, aniž by se poradili. Tak i takové případy jsou.

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8951 příspěvků 14.08.18 18:55
@Kfětoslava píše:
Neřekla bych, že je to tak černobílé. Občas se stane, že za to může jeden člen rodiny anebo může být člověk i napálen zvenčí, viz důchodci, kteří na stáří přišli o dům vinou podvodníka a nepozorné dcery, která podepsala špatnou smlouvu a ručila domem :( , bylo to kdysi v TV. A osobně znám lidi prosté duše, kteří se taky nechali napálit, nechci tu to moc rozepisovat, ale provinili se pouze tím, že nejsou moc duševně zdatní a něco podepsali, aniž by se poradili. Tak i takové případy jsou.

Samozřejmě že jsou, výjimka to pravidlo potvrzuje. Taky jsem pár případů v tv viděla. Kolem sebe spíš vidím, že si lidi žijí nad poměry a než aby víc pracovali, tak se radši zadluží.

blobfish
Závislačka 4541 příspěvků 14.08.18 18:55

@Kfětoslava Jednak nevěřím, jednak těm lidem ze všeho nejvíc uškodí, když si ten jejich dům nebude nikdo chtít koupit.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 14.08.18 18:58
@Kfětoslava píše:
Občas ze zajímavosti projíždím inzeráty domů, protože koketuji s myšlenkou, že bysme prodali byt a koupili dům. A občas narazím na domy, prodávané exekutorem buď formou dražby nebo přímým prodejem, moc se v tom nevyznám, ale o to nejde. Zajímá mě, jestli jste někdy koupili takový dům nebo si dokážete představit, že byste v takovém domě žili? Trochu věřím na věci mezi nebem a zemí a myslím si, že si takový dům potom v sobě nese to neštěstí těch, co ho museli opustit a třeba je to jejich rodný dům. Věříte na to někdo taky? Myslíte, že se může novým nájemníkům začít smůla lepit na paty?

Ja teda zkusenost nemam, ale vem si, ze po dobu ty exekuce, drazby tam ziji a jak je potom dostanes ven. O to bych se bala.

Jinak treba, jestli pujdou do drazby ty baraky z H systemu, kdo ty lidi dostane pryc?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 19:00

Těžko říct no,každý dlužník se do toho nedostal svou vinou.Hodne by záleželo jak na tom dům je.Ze jde do dražby neznamená že už tam nikdo nebydlí a tam bych do koupě nešla,protože tam bude hodně problémů a na dlouhé lokte než dum opustí a kdo ví v jakém stavu ho nechají …

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 14.08.18 19:02
@TopSecret píše:
Ja teda zkusenost nemam, ale vem si, ze po dobu ty exekuce, drazby tam ziji a jak je potom dostanes ven. O to bych se bala.Jinak treba, jestli pujdou do drazby ty baraky z H systemu, kdo ty lidi dostane pryc?

To mě nenapadlo jak je tohle pak řešeno.

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 14.08.18 19:06
@Kfětoslava píše:
To mě nenapadlo jak je tohle pak řešeno.

My jsme taky resili koupi baraku. Byl jeden v exekuci. Jako hezkej. Jenze jsme na nej nemeli penize v hotovosti. Coz u vas by to nebylo. Vy byste meli penize z prodeje bytu.
No a pak se tam ani nedostanes, budes volat policii a ja nevim kdo vi co.
Predem zjistit, jestli tam ziji nebo ne. A taky se musi skladat nejaka jistina=jakoze si vaznej zajemce.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8146 příspěvků 14.08.18 19:11

@Kfětoslava

Ahoj,

já osobně bych takový dum nekoupila a to čistě z mého strachu, že člověk, který opouští nuceně dům ten dům nějak poničí. A taky by se mi nechtělo obíhat uřady a vyřizovat věci s tím spojené.

Ale švagrová koupila dům v insolvenci a měli sice něco málo zařizování navíc. Nějobtížnější asi bylo vyjednávání ne se dvěma stranama (kupující a prodávající - zprostředkovaně přes makléře), ale tady byla i třetí strana a to insolvenční pracovník, který hodně věcí protahoval, neodpovídal, nechtělo se jim řešit - dvojnásob, když kancelář měl 100km daleko. Pak majitelé prosili, zda by si švagrová nenechala psa (německý ovčák), což odmítli a tak byl trošku nátlak, že toho pejska budou muset nechat utratit - a taky že jo, pri přebírání nemovitosti velký hrobeček :( No co se dalo dělat.

Dům mají rok, udělali na něm velké upravy, ale jedou a je jim tam moc příjemně a jsou tam štastní :mrgreen:

My třeba máme dům, kde bylo nucené vystěhování nájemníků za pomoci policie a prý byli nějací (dle sousedů) „Divní náboženští extrémisté a bůh ví co praktikovali“ - je pravda, že na půdě jsme měli křestanské knihy a hodně věcí o urinoterapii, životopisy slavořečených a nějaké knihy o stigmatech apod. :nevim: A miluju tento dům. Můžu v něm chodit po tmě a ničeho se nebojím, o půlnoci vlezu do sklepa a nebojím se, před asi měsícem jsem v bouřce jen za pomoci vítilny na mobilu naháněla na zahradě naříkajícího ptáka (nebo co to bylo, strašně divné zvuky, jako když to zvíře umírá v agonii, nějaké křeči) - prostě se tady cítím strašně bezpečně. :nevim: A většina lidí nám nejen chválí naše rekonstrukce ale také říkají, že je jim u nás moc hezky a rádi se k nám vrací a přespí u nás a pak říkají, že tak dobře jako se vyspali na našem gauči, tak se nevyspí ani doma v posteli :lol: :lol:

Ale je fakt, že jsme byli i na době (a je tady o tom i diskuze, zda ho koupit - možná dohledáš), kde majiteli umřel bratr v práci a soud to nějak zametl pod koberec a pán vzal spravedlnost do vlastních rukou a vytřílel vedení a pak se zabil. Jeho dům tak byl v soudem řízeném prodeji. Kdyby měl větší zahradu, tak ho berem. :nevim: Myslím, že pán nebyl zlý, jen v zoufalství řešil situaci zoufale :nevim:

To by jsi nemohla nic koupit, protože energie po bývalém majiteli ten dům má, to samé i stavební pozemek má energii tisíce let co se na něm odehrávalo. :nevim:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 14.08.18 19:16

@chs.jasmin Asi máš pravdu. :kytka:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 14.08.18 19:18
@TopSecret píše:
My jsme taky resili koupi baraku. Byl jeden v exekuci. Jako hezkej. Jenze jsme na nej nemeli penize v hotovosti. Coz u vas by to nebylo. Vy byste meli penize z prodeje bytu.
No a pak se tam ani nedostanes, budes volat policii a ja nevim kdo vi co.
Predem zjistit, jestli tam ziji nebo ne. A taky se musi skladat nejaka jistina=jakoze si vaznej zajemce.

Ta jistina se skládá u dražeb, tady nic uvedeno není. To je ale jedno, my ho nekupujeme, jen se tady s manželem na to téma dohadujem. A taky se dohadujem, za jak dlouho dají třeba cenu níž. Já bych měla z takového domu asi trochu „strach“. A taky mě vlastně nenapadlo, že ti lidi tam asi ještě bydlí a můžou být s tím potíže.

Russet
Extra třída :D 13192 příspěvků 14.08.18 19:20

Nic v exekuci bych nekoupila.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2111 příspěvků 14.08.18 19:23
@Russet píše:
Nic v exekuci bych nekoupila.

A důvod reálné problémy nebo nereálné věci mezi nebem a zemí? :)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33364 příspěvků 14.08.18 19:27

Nedaleko nás koupili dvougenerační dům v exekuci, fakt levně. ""Majitel" se odstěhoval, ale předcházelo tomu i celkem nechutné vystupování (exekučních pověřenců, nebo někoho jiného). Nakonec se zabydlely dvě rodiny, domek zrekonstruovaly.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >