Lhostejnost lidí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 14.08.18 08:43
Lhostejnost lidí

Ahojte.

Jdu se zeptat, jak se „povznesete“ nad lidmi kteří jsou dle vás k něčemu lhostejní. Není to poprvé co jsem se setkala s nezájmem okolí, měla úraz, problém, nikdo mi nepomohl… Ba dokonce lidi i změnili radši směr chůze než aby šli kolem mě a pomohli mi když jsem třeba s sebou škaredě švihla na bruslích.
Poslední takovou lhostejnost jsem zažila včera. Došla jsem po dovolené do práce a potakala kolegu, on je takový ten člověk co jde sbírat odpadky do lesa, snaží se žít v souladu s přírodou. A měl petici proti zvířatům v cikusech. Za týden se mu tam podepsali jen dva lidi. Tak, že mu pomůžu… Já teda nasbírala, asi 20 podpisů ale setkala jsem se spíš s nezájmem a lítostí chudáků cirkusáků… Další mi začala mlet něco o tom, jestli jím maso… To těm lidem na ničem nezáleží? Jeden teda, že se mi podepíše, ale podepsal se jako medvídek pú… Proč se tak lidi chovají? Nepřepadne mě lítost, ale vztek, obrovský vztek. Jak tyto nebo podobné situace zvládáte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11612 příspěvků 14.08.18 08:47

Tak zrovna petice taky nepodepisuji. To mi nepřijde lhostejné, proste je to podle mne k ničemu, takové plácání vody. Je to přece dobrovolné, tak co te na tom tak točí?

lucenka
Vesmírná mluvilka 33787 příspěvků 14.08.18 08:49

Petice nepodepisuju … teď jsou všude a na vše a většinou se tam musí vypisovat dost podrobné osobnéí údaje. Takže s úplně klidným svědomím se těm otravným lidem s nějakým archem papírů vyhnu.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 14.08.18 08:51

@Tichošlápek já taky s hodně věcmi nesouhlasím, ale jsem schopná říct proč, říct svůj normální rozumný důvod, názor. A ne že někomu shatím půl stránky tím že se podepíšu medvídek pú… Nebo jak jedna "mé se tohle netýká, protože do cirkusu nechodím " :mrgreen: ale tak fajn, furt lepší jak medvídek pú. Možná petice jsou zbytečné, možná ne, jak jinak můžou lidi dát najevo že chtějí něco jinak…

osvc
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 14.08.18 08:52
@barrbucha píše:
Ahojte.Jdu se zeptat, jak se „povznesete“ nad lidmi kteří jsou dle vás k něčemu lhostejní. Není to poprvé co jsem se setkala s nezájmem okolí, měla úraz, problém, nikdo mi nepomohl… Ba dokonce lidi i změnili radši směr chůze než aby šli kolem mě a pomohli mi když jsem třeba s sebou škaredě švihla na bruslích.
Poslední takovou lhostejnost jsem zažila včera. Došla jsem po dovolené do práce a potakala kolegu, on je takový ten člověk co jde sbírat odpadky do lesa, snaží se žít v souladu s přírodou. A měl petici proti zvířatům v cikusech. Za týden se mu tam podepsali jen dva lidi. Tak, že mu pomůžu… Já teda nasbírala, asi 20 podpisů ale setkala jsem se spíš s nezájmem a lítostí chudáků cirkusáků… Další mi začala mlet něco o tom, jestli jím maso… To těm lidem na ničem nezáleží? Jeden teda, že se mi podepíše, ale podepsal se jako medvídek pú… Proč se tak lidi chovají? Nepřepadne mě lítost, ale vztek, obrovský vztek. Jak tyto nebo podobné situace zvládáte vy?

K cirkusům asi tolik, otázka na maso byla celkem oprávněná, nemám ráda pokrytce, kteří jedním dechem odsuzují cirkusy a v nich týraná zvířata a přitom jedí maso, které prošlo přes jatka, někdy se podívej na video, jak jsou telata, prasata a další zvířata šťastná, že jdou na porážku a o hovadském zacházení s kuřaty nebudu ani psát.
Lidem na ulici se snažím pomáhat, ale už jsem byla i dvakrát okradena, protože to byla fingovaná nehoda, takže si teď většinou dost prohlížím onoho postiženého, případně se přiblížím jen na komunikační vzdálenost, jestli chce zavolat záchranku.

Lychee13
Závislačka 3110 příspěvků 14.08.18 08:52

Tak ono jde i o to,jakou formou to podáváš. Pokud to vnucuješ,tak se nedivím,že to nechtěli podepsat,i když věřím,že je většina proti. Taky jsem proti,ale podobné aktivistce jsem to podepsat odmítla,přišla mi jak blázen na svobodě. :mrgreen:

Jinak lhostejnost k druhému,když se zraní,je největší hnus a stále doufám,že karma je zdarma.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 14.08.18 08:53

Prosím vás, neřešte jen tu petici :mrgreen: ale celkově. Když jste třeba potřebovali pomoc a nic, lidem okolo to bylo jedno… Jak prostě se vyrovnáváte s lhostejností li­dí.

berusa.m
Závislačka 2751 příspěvků 14.08.18 08:54

Člověku který upadne nebo je raněný bych se určitě nevyhla. Někomu s peticí ano. Známého nebo kolegu v práci bych teda vyslechla, ale nepodepsala jen proto, že je to někdo koho znám. To, že třeba nesdílím stejný názor, ještě neznamená že jsem lhostejná.

Lychee13
Závislačka 3110 příspěvků 14.08.18 08:55
@barrbucha píše:
Prosím vás, neřešte jen tu petici :mrgreen: ale celkově. Když jste třeba potřebovali pomoc a nic, lidem okolo to bylo jedno… Jak prostě se vyrovnáváte s lhostejností lidí.

Prostě se s tím vyrovnám. :mrgreen: Jsem dospělá žena,matka a mám mozek. :nevim: :mrgreen:

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 14.08.18 08:55

@Lychee13 normálně jsem se zeptala, zda bude ochoten /ochotná podepsat petici… Nic víc, buď ano nebo ne, nepřemlouvám, respektuji názor druhého, ale pokud je normální…

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 14.08.18 08:57

@Lychee13 mě neštve to „ne“ mě štvou blbé řeči…

Katka372
Kecalka 103 příspěvků 14.08.18 08:57

Nosila jsem dříve petice do školy proti týrání zvířat, převozu přes několik států v otřesných podmínkách a většinou jsem setkala akorát s výsměchem..a to i od učitelů :-(

Příspěvek upraven 14.08.18 v 08:58

ka2ka
Extra třída :D 13488 příspěvků 14.08.18 08:58

víš co asi takhle pokud někdo opravdu potřebuje pomoct, pomůžu třeba při bouračce, ale pokud si frajerka rozbije ústa na bruslích a není v bezvědomí, řeknu si její blbost a jdu dál

Uživatel je onlinelolink
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 14.08.18 09:00

Ke mne nikdo lhostejny nebyl. Ale ja necekam, az nekdo pomuze a o pomoc slusne pozadam. A nikdy se mi nestalo, ze by mi nekdo rekl, ze na mne prdi. Kdyz mne nedavno jedna matka s kocarem vyhodila z mista a v buse si lidi vsimli, ze vyhodila tehotnou, tak se na ni sesypali jak vosy, az mi ji bylo lito. :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 11612 příspěvků 14.08.18 09:00
@barrbucha píše:
@Lychee13 normálně jsem se zeptala, zda bude ochoten /ochotná podepsat petici… Nic víc, buď ano nebo ne, nepřemlouvám, respektuji názor druhého, ale pokud je normální…

Jasně, respektuješ názor, ale musí ti ladit s tvou definici normalnosti. Jinak k te lhostejnosti - jen jednou jsem pomáhala pánovi, co upadl na ulici. Malem mi vyrazil zuby, protože nebyl nemocný, ale ozraly. Od te doby se jen zdálky zeptám, jestli je vse OK.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >