Reklama

Je to začátek šikany?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 15:22
Je to začátek šikany ?

Ahoj nevím jestli zbytečně nepřeháním proto budu ráda za názory. Budu psát nejvíc o jedný kolegyni budu jí říkat třeba Lada. Dělám ošetřovatelku v nemocnici a před 4 měsíci jsem nastoupila do práce (tu samou práci jsem už dělala před mateřskou) z většinou kolegů nemám nějaký problémy nikdy si nikdo na mě nestěžoval že bych práci dělala špatně nebo pomalu ba naopak mě kolegové pochválily ale právě Lada je vyloženě zbrklej člověk a pokaždé když jsme s polu tak jsem z ní nervózní pořád mi stojí za zády když je potřeba udělat něco ve dvou tak mě má jenom na to aby jsem jí asistovala (pozici máme stejnou a vzdělání máme taky stejný) když mám něco udělat a Lada si všimne že to dělám tak přijde a dodělá to za mně nedávno když mi sestra řekla ať jí jdu pomoc s jedním pacientem tak se Lada urazila a zbytek dne se ke mně chovala dá se říct arogantně když jsem s Ladou tak musím dělat to co moje práce není asi před týdnem jsem se dozvěděla že to není moje práce podle Lady+jedný sestry se asi ani nijak nejmenuju kdykoliv o mě obě mluví nebo mě oslovují tak to jsou fráze jako "ona, hej ty, ty hele pojď sem, hej udělej to) a kdykoliv jsem s touhle kolegyni a je tam s námi jedná uklízečka tak i atmosféra je taková zvláštní nikdo se mnou pořádně nemluví když je chvilka na cigáro tak mě nikdo sebou nevezme kolikrát jsem zůstala na oddělení sama někdy jim to trvá tak že buď já už jít nemůžu kvůli času a nebo musím spěchat nebo když přijdu najednou všichni přestanou mluvit a koukají jestli jsem náhodou něco neslyšela a nevim jestli o mě neběží nějaký drb choděj nám s těžkýma lidma pomáhat chlapi najednou z ničeho nic se se mnou nikdo z nich nebaví když potřebuji pomoc tak radši si řeknou někomu jinému i když stojím vedle něj nejsem si vědoma že bych udělala něco špatně ke všem se chovám slušně jediná varianta co mě napadla je ta že tam jsem nejmladší ale v podobným věku jsme tam čtyři jedna uklízečka, dvě sestry a já je mezi náma rozdíl zhruba 4 roky a s nima problém nikdo nemá. (Omlouvám se za gramatiku jsem dysgrafik+dys­lektik)


Reklama

Reakce:
 
Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 13.08.18 15:27

Může to být začátek šikany.
Ale stejně tak si můžeš něco namlouvat, protože už jsi paranoidní.

 
Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13520 příspěvků 13.08.18 15:30

A takto se zaměřila jenom na tebe?
Ostatní to s ní mají jak?
Nemusí to totiž být začátek šikany tvé osoby (šikana je spíš soustavné pronásledování jedné osoby kolektivem), ale to mi spíš přijde jako problematická struktura její osobnosti. Stejně, jako ty jsi dysgrafik + dyslektik, tak ona má třeba tento handicap. Napovídá tomu to, že se urazila, když sestra požádala o jakousi práci tebe.

 
růžový achát
Závislačka 4244 příspěvků 13.08.18 15:41

Vubec ty buchty neřeš, Ladu bych nechala ať se ti plete pod ruce čím dál víc a pěkně to odmaká za Tebe :lol:, úměrou platí, že čím nižší pozice a vzdělání, tím jsou tyhle lidi důležitější a jejich ego sálá na všechny strany. Jejich sladká nevědomost, jim to dovoluje. Takže tonoucí se stébla chytá. Se zaujetím jsem tyhle čarodejnice ( sanitářky) sledovala zrovna v porodnici v Plzni, kde jsem se musela smát jak je ta blbost doslova nadnášela, ale ony tu sebedůvěru měly holky prostě pevnou jako skála a kůži hroší. Ta hierarchie ve větších firmách leckdy prostě trochu obrácená existují tzv. šedé eminence a ty v tom umějí chodit moc dobře. Mně se osvědčilo se naladit na jejich vlnu a odkejvat jim všechno, nebrat si nic osobně a vyklidit pole co nejdřív, na oko hrat jejich hru, nevysvětlovat, necpat jim svoje názory ( ničemu by stejně nerozuměly). Většinou jim chybí i základy lékařské etiky a jsou to nějake zdravotnické rychlokvašky bez sesterského slibu či přísahy, takže to ber s rezervou a buď spíše tichým pozorovatelem a užívej si lidské hemžení :hug: ;)

 
Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19548 příspěvků 13.08.18 16:53

@růžový achát hezkýýý… :palec:
Ale ono někdy jen pozorovat jen přileje olej do ohně, páč tyhle „blbky“ sou jak řeznický psi a z ústupu a odkejvání vyčmuchají slabost a pak jdou do toho o to víc…

Někdy pomůže štěknout zpátky, aby ostatní věděli, že si nenecháš kakat na záda. Kamarádství ti to nejspíš nezajistí… :think: Ale respekt ano.
Není tam fakt nikdo, kdo by tě nepustil blíž? Ani jeden? Třeba by ti pomohl do tý sítě proniknout.

 
růžový achát
Závislačka 4244 příspěvků 13.08.18 20:45
@Mar__tanka1983 píše:
@růžový achát hezkýýý… :palec:
Ale ono někdy jen pozorovat jen přileje olej do ohně, páč tyhle „blbky“ sou jak řeznický psi a z ústupu a odkejvání vyčmuchají slabost a pak jdou do toho o to víc…Někdy pomůže štěknout zpátky, aby ostatní věděli, že si nenecháš kakat na záda. Kamarádství ti to nejspíš nezajistí… :think: Ale respekt ano.
Není tam fakt nikdo, kdo by tě nepustil blíž? Ani jeden? Třeba by ti pomohl do tý sítě proniknout.

Jo to máš pravdu, aneb můžou ze mně dělat debila, ale né úplnýho debila :P


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >