Mrtvé všechny spermie, co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 13.09.18 19:45
Mrtve vsechny spermie, co dal?

Dobry vecer,

Pritel 28 let a vsechny mrtvolky..co dal? Mate zkusenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Helca83
Kecalka 353 příspěvků 13.09.18 19:53

Tak asi vybrat CAR, poslat pritele k andrologovi aby se vyzkoumala pricina; jestli bude lecitelna, tak lecit; pokud ne, zacit premyslet o darovani spermii?

Taka
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 13.09.18 19:54

Tak tady jsou asi jen 2 možnosti, ne? Darované spermie - buď svolí a budete spokojená rodina (protože otec dává materiál a tatínek miluje a vychovává), nebo to nepřenese přes srdce a bude to důvod ke konci vztahu. A nebo ještě třetí možnost… Zůstanete bez dítěte.

Helca83
Kecalka 353 příspěvků 13.09.18 20:01

Byla bych trosku opatrna - asi to pro nej musi byt sok a muze potrebovat cas aby si to srovnal… Kdo vi, treba je to lecitelne, to by musel rict doktor a ne my zde… je taky mozne adoptovat nebo pouzit darovana embrya, cekat na zazrak anebo to vyresit ve stylu Teorie tygra… ale nam se to povida kdyz nejde o nas a bavime se ciste teoreticky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 20:03

A jde s tím něco dělat? Můj muž v předchozím vztahu měl problém. On ho tedy neřešil, v mezičase se rozešli, on změnil životní styl, my počali napoprvé, já navíc kolem 40. Držím pěsti.

Helca83
Kecalka 353 příspěvků 13.09.18 20:06
@Anonymní píše:
A jde s tím něco dělat? Můj muž v předchozím vztahu měl problém. On ho tedy neřešil, v mezičase se rozešli, on změnil životní styl, my počali napoprvé, já navíc kolem 40. Držím pěsti.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
tady lze videt ze nema smysl hned pomyslet na nejhorsi…
ugluk
Hvězda diskuse 43544 příspěvků 13.09.18 20:08

V prvé řadě - z jednoho spermiogramu nedělat definitivní závěr. Nasadila bych pro začátek taková ta běžná opatření (volné trencle i kalhoty, žádné horké koupele, nekouřit, nějaké ty vitamíny), počkala bych tři měsíce a spermiogram zopakovala. V případě stejného výsledku bych to řešila s odborníkem, dá-li se něco dělat. Pokud ne, konzultace, zda se nenajde aspoň pár živých pro umělé oplodnění. Pokud ani to ne, pak darované.

Keshi
Závislačka 2713 příspěvků 14.09.18 23:58

@MadammeLu Jak píše @ugluk. Neházet flintu do žita. Zkusit doplňková podrobnější vyšetření… změnu živ. stylu. otužovat „pytlíka“, zobat třeba Macu a selzink a pokud se za pár měsíců situace nezmění, ještě to nemusí být definitivní. Jsou tu metody TESA/TESE/PESA (odběr spermií přímo z varlat/nadvar­lat), občas bývá problém na cestě spermie. Držím palce. ;)

MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 15.09.18 21:22

@Keshi Macu uz mame objednanou a pristi mesic jdeme k panu doktorovi do Prahy. Tak jsem zvedava co a jak:) je to hodne psychicky narocne, no:)

Keshi
Závislačka 2713 příspěvků 15.09.18 22:44

@MadammeLu Já vím, je to těžké. Držte se a dej vědět jak jste dopadli. Budu držet všechny prsty. :hug:

Helca83
Kecalka 353 příspěvků 16.09.18 11:07
@Keshi píše:
@MadammeLu Já vím, je to těžké. Držte se a dej vědět jak jste dopadli. Budu držet všechny prsty. :hug:

take drzim palce, tento problem se me bohuzel take tyka a je to casto k vzteku :pocitac: :zed: :cert:

MadammeLu
Povídálka 45 příspěvků 16.09.18 12:25

@Keshi @Helca83 dekuju moc :hug:

starýkmet
Stálice 86 příspěvků 01.10.18 17:44

Pokud nemá ve stravě denně 40, ale lépe 100 mg zinku, a minimálně asi 500 mg vitamínu E braného současně s jídlem obsahujícím tuk, pak je předčasné uvažovat o nápravě. A také celkově zdravou stravu a přiměřeně fyzické námahy. Uvedené je základem naděje na zlepšení.

Helca83
Kecalka 353 příspěvků 02.10.18 15:53

@starýkmet Radite překročit přípustné denní dávky obou těch látek cca 5×, a to dlouhodobě… Jste si jistá, ze to je bezpečné? :nevim:

starýkmet
Stálice 86 příspěvků 03.10.18 04:21

@Helca83
Ano, jsem si jistý. Mám dlouhodobě odzkoušeno i na sobě.
(Mou zálibou bylo taky léčení výživou. Zejména jsem pátral po údajích: které látky jsou k vyléčení potřebné, jaké jsou u nich minimální denní léčebné dávky, jak dlouho je nutno brát aby byla naděje na účinek.)
U mnoha látek byly a stále ještě jsou DDD, a uváděné maximální dávky, i běžně doporučované dávky, silně podhodnocené. Asi 40 let jsem sledoval jejich změny, převážně výrazně rostly. Ale DDD zinku, od roku 2004 podle vyhlášky 450/2004 Sb. 15 mg, byla k mému údivu od roku 2009 podle novely 330/2009 Sb. snížena na 10 mg. (Nedovedu si to vysvětlit jinak, než jako řízenou genocidu evropského obyvatelstva potlačováním plodnosti mužů (trochu i žen).
Nedostatek zinku považuji za zdaleka nejvýznamnější příčinu mužské neplodnosti. Významem hned po něm je vitamin E. Pak kousek nic a pak teprve dalších nutrienty. Zinek má i další funkce. Seznam najdete např. zde: „Co nám chybí“ Jiří Janča, Emitent 1991, na straně 27 až 30. I k vyšším dávkám zde uvedeným mám výhrady.
Například, volně cituji z knih z USA z let kolem 1960 ( do Evropy se rozšířily jen v pár exemplářích): … Nedostatek zinku způsobuje ztrátu plodnosti, pokles imunity, zpomalení hojení, poruchy kůže, … Když podávali pacientům s těžkými popáleninami, po operacích, a s ranami které se nehojily 3× denně 200 mg síranu zinečnatého, nastalo rychlé hojení. Současně se hojilo kornatění cév a klesal krevní cholesterol. Ani po třech letech podávání nebyly pozorovány známky toxicity. … U šedesáti schizofreniků beroucích 3× denně 200 mg ZnS po dobu tří let se ani u jednoho neprojevily známky toxicity … Pokud bude muž od 30 let přijímat ve stravě 40 mg Zn denně, s vysokou pravděpodobností nebude mít do konce života žádné problémy s prostatou. … …
(( Sám jsem asi po 18 let bral 40 mg Zn, velmi nepravidelně, a zdaleka ne denně. Až při sebemenším náznaku potíží s močením. Začal jsem po akutním úplném uzavření průchodnosti prostaty. Celou noc v bolestech jsem narychlo studoval co s tím. Jít k lékaři jsem nehodlal, po otevření lékárny jsem nakoupil (tehdy Zinctral a další vitamíny), s 80 mg Zn denně jsem byl třetí den úplně v pořádku. Po pár letech, při jedné pilulce jen občas, jsem se z jiných důvodů ocitl na vyšetření ultrazvukem. Náhodou jsem zavedl řeč na zinek a prostatu. Lékař mi ji ukázal na obrazovce, s poznámkou že odpovídá věku 20 let, ne 65. V posledním půlroce jsem dávku preventivně zvýšil na 80 mg Zn a snažím se denně. ))
Není jen tak snadné dostatek zinku v těle zajistit. Jediný spolehlivý přírodní zdroj jsou mořští korýši. Jinak se udávají semena dyní (ve 45 celých nebo 7,5 gr vyloupaných má být 20 mg Zn), ale 2× víc mají pšeničné klíčky, a kukuřičné 10× víc než pšeničné. Jenže ouha, kromě korýšů je ve všech zdrojích vysoký obsah fytátů, radikálně omezujících stravitelnost zinku. Se zinkem v pilulkách jsou taky trochu potíže, pokud v nich není ve formě síranu. K jeho využití musí být v těle dost vápníku, mědi, fosforu, vitamínu B6, a ve stravě přebytek fytázy nebo nedostatek fytátů. Sám užívám síran zinečnatý heptahydrát (zelenou skalicí, 23,6% Zn). Ale to bych radil jenom chemikům s kuchařskou erudicí.
(Mohl bych ještě jít do detailů, ale už se zase blíží ráno a i celou minulou noc jsem nespal. Hledejte i sami na internetu. A neplodnost je trochu komplexnější záležitost než zhoršený (ev. předrakovinný) stav prostaty.

Vlastně, ještě aspoň něco k vitamínu E. Opět volně cituji: … Výborných léčebných úspěchů se dosáhne teprve při denní dávce 600 mj vit.E … brát ho jen s jídlem obsahujícím významný podíl tuků. Mimo léčebnou dávku je třeba navíc brát 100 mj ke každé polévkové lžíci rostlinného oleje ve stravě. … pacienti s vysokým krevním tlakem nebo srdcem poškozeným revmatickou horečkou nesmí brát po prvních 6 týdnů víc než 100 mj denně, pak po 6 týdnech mohou zvýšit na 125 mj, po dalších 6 na 150 mj. Ostatní, podle předpokládaného stavu cév, hlavně lidé starší, by měli dávky také postupně zvyšovat. … Dávky vyšší než 160 mj by se pravděpodobně měly brát jen krátkodobě. …

Snad dostatečná sestava pro prostatu, a výchozí pro neplodnost, je asi tato: Zinek, vit.E, selen, kys.listová, hořčík, vit.B6, tuky omega 3, lecithin, vit.C, (+ celer, česnek, kakao, kotvičník zemní, arginin).
Tak zdravím, a končím, asi už se zavřenýma očima úderem hlavou o klávesnici.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >