Proč se vajíčka neoplodní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 09:24
Proč se vajíčka neoplodní?

Zdravím a chci se zeptat na téma, ke kterému jsem nenašla mnoho informací. Manžel má velmi špatné SPG výsledky a potýkáme se s tím, má to tak zřejmě od dávna, příčina neznámá. Pokusy o IVF (zatím 3) nikdy nedopadly úspěšně – první dva případy biochemko, třetí je v mrazáčku a váháme co s ním podniknout.

Můj dotaz ale směřuje jinam – stalo se někomu, že by se z 11/13/10 odebraných vajíček odpadlo hned první den 8/10/7? Tzn že jen do dvojbuňky by došla jen 3 embrya? Rozumím tomu, že během kultivace embrya odpadají, ale co jsem se ptala po známých, většinou jim odpadala tak nějak průběžně nebo třeba i úplně nakonec, 4. a 5.den.

V našem případě si kladu otázku, jestli takhle velký „odpad“ hned zkraje může něco znamenat (špatně vedená stimulace a tudíž nekvalitní vajíčka? Opravdu těžká porucha tvorby spermií?).

Nehledám viníka, jen se snažím co nejlíp připravit na další pokus, popř. uvažujeme i o dárcích, nejde nám už o to, čí mimi bude biolgicky, ale spíš o možnost ho vůbec mít… Neraďte mi prosím doplňky výživy pro partnera, vyzkoušel toho mrak a i androlog zkonstatoval, že to na něj nemá vliv bohužel… Díky. Anonymní, prosím, je to pro nás citlivé.

Všem, co řeší totéž, přeju hodně úspěchů! :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3686 příspěvků 13.09.18 09:27

Vliv spermie na vývoj embrya nastupuje až 3.-4. dne po oplodnění, takže pokud došlo k oplodnění a vývoj se zastavuje hned 1.-2. dne, tak spíš půjde o nekvalitní vajíčka. Zda je ta nekvalita způsobena samotným genetickým materiálem nebo špatnou stimulací, to už leze říct.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 09:31

@histep Ano, to jsem take nasla, ale ve dvou ruznych CARech mi nezavisle na sobe rekli, ze si tim nejsou jisti. Meli jsme uz i pokus s darkyni a ten dopadl nejhur, tak se mi nechce verit, ze by za tech cca 100 tisic, ktere je na to potreba vynalozit, odvedli tak spatnou praci? :zed: Ale samozrejme do toho clovek nevidi, i proto jsem zalozila tuto diskusi. Zakl.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3686 příspěvků 13.09.18 09:41

No a dárcovské spermie? Jak dopadlo oplodnění tvých vajíček jimi? Předpokládám, že pokud má manžel velmi špatný SPG a máte za sebou dárcovská vajíčka, tak ale nejdřív jste udělali oplodnění tvých vajíček dárcovskými spermiemi, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 09:48

@histep Tahle varianta jeste neprobehla, mam v rodine rak.prsu a sama mam od 18 let ruzne nalezy, takze nejsem typ na opakovani IVF “do aleluja”… prave proto ted zvazujeme - jestli byly neuspechy zapricineny spatnou stimulaci anebo spis spatnym SPG.

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3686 příspěvků 13.09.18 09:57

8o Tak tomu fakt nerozumím, máte 3 IVF za sebou, kdy byl (předpokládám, že ta čísla co jsi psala byla tvoje čísla) poměrně velký zisk vajíček, víte že nemáš zdravotně možnost na xx-pokusů a že máte velmi špatný SPG a přesto jste ani při 3.IVF nezkusili ani jedno vajíčko oplodnit darovanýma spermiema??? A ještě raději nejdřív vyhodíte 100 litrů za darované oocyty???
Logicky, už jen pro to, abych věděla, jak by se embryo vyvíjelo s jinýma spermiema bych to zkusila už ve druhém pokusu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 10:05

@histep
A muzu se zeptat, ty mas za sebou neco podobneho, ze soudis??? Je to dost citlive tema, dost to nabourava partnersky zivot. Je potreba delat urcite kompromisy, v kazdem vztahu, takze ano, mame to tak, jak jsem psala, dva pokusy moje, treti darkyne, byl to pde mne vstricny krok. Vis, ono se to taky vyviji, v zadnem CARu ti na zacatku nereknou: pan je neplodny, takze sup dame darovane spermie, kor kdyz neni ani tak vysledek zarucen. To mi rekl mlady MUDr pod carou az asi v patem CARu, pro zajimavost ve ctvrtem stary primar drzel notu, ze preci musim na to jit x-krat a jednoho dne se zadari, ze preci musim podporit sveho chlapa…a v zase jinem nam tvrdili ze to je spise na darovana embrya… takze poprosim spise nekoho, kdo ma podobnou zkusenost. Dekuji

1mila2
Kecalka 399 příspěvků 13.09.18 10:15

Podle me nejde rict, zda je to vajickama nebo spermijema :roll: kamaradce z 20ti vajicek zbylo do finale 1 a k tomu bylo horsi kvality a maji z toho zdravou holcicku. Na druhe ditko meli asi jen 15vajicek a zase zbylo jen jedno a to se hned chytlo a maji dalsi holcicku.
Ja byla nekolikrat darovat vajicka a kdyz jsem pak sla na IVF, protoze chlap ma blby spermiogram, tak jsem mela 13vajicek, 11oplodnili a dalsi den bylo uz jen 9, finale se dozili 3, ET nevysel a z KETu mame holcicku. A za 4mesice od porodu jsem otehotnela prirozene :nevim: :nevim:
Znama ma za sebou uz asi 8pokusu a porad nic. A to mela uz 3 ruzny darce a ona je pry v poradku (poprve mela malo vajicek, pak dost, ale neprezili a pak zkousela jeste IUI, ted ma jeste par mrazacku a nevi co ma delat) :zed:

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3686 příspěvků 13.09.18 10:19

Nesoudím, jen se divím a nerozumím tomu.
Mám za sebou 6 nepovedených těhotenství - biochemická, spontánní potraty, zamlklá s revizí. Takže něco málo o citlivosti problému a vlivu na partnerský vztah vím. A taky vím, jak bychom postupovali, kdybychom věděli o zásadním problému v nekvalitě biologického materiálu.

Mandlička
Závislačka 2653 příspěvků 13.09.18 10:22

anonymní a má partner udělanou DNA fragmentaci spermií a pak do vyšetřen akrozom /ten má vliv na nastartování prvotního dělení/ a já nyní chci zkusit polarizační mikroskop to se spermie dá do vajíčka až když má protipol . Čečka za to dostala ocenění . Máš udělanou genetiku na získané chromozomální aberace ? Nebo jen tu vrozenou . atd atd . Máte oba dva udělané testy na infekce? ureoplasmata ai další chlamydie a nejlépe wb-blotem či metodou PCD metoda elisa je zastaralá ? je toho hodně . Nám se také ještě nezadařilo tak snad ten poslední bude ten nejlepší s výsledkem. .

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 13.09.18 10:23
@histep píše:
máte velmi špatný SPG a přesto jste ani při 3.IVF nezkusili ani jedno vajíčko oplodnit darovanýma spermiema??? A ještě raději nejdřív vyhodíte 100 litrů za darované oocyty???
Logicky, už jen pro to, abych věděla, jak by se embryo vyvíjelo s jinýma spermiema bych to zkusila už ve druhém pokusu.

to ale každý chlap nerozdýchá darované spermie a ona by tím přišla o případnou možnost oplodnění vajíčka manželem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 10:24
@Anonymní píše:
@histep
A muzu se zeptat, ty mas za sebou neco podobneho, ze soudis??? Je to dost citlive tema, dost to nabourava partnersky zivot. Je potreba delat urcite kompromisy, v kazdem vztahu, takze ano, mame to tak, jak jsem psala, dva pokusy moje, treti darkyne, byl to pde mne vstricny krok. Vis, ono se to taky vyviji, v zadnem CARu ti na zacatku nereknou: pan je neplodny, takze sup dame darovane spermie, kor kdyz neni ani tak vysledek zarucen. To mi rekl mlady MUDr pod carou az asi v patem CARu, pro zajimavost ve ctvrtem stary primar drzel notu, ze preci musim na to jit x-krat a jednoho dne se zadari, ze preci musim podporit sveho chlapa…a v zase jinem nam tvrdili ze to je spise na darovana embrya… takze poprosim spise nekoho, kdo ma podobnou zkusenost. Dekuji

moc ti asi nepomůžu, ale máme za sebou pár cyklů s DV. Z celkového počtu 10-12 vajíček NIKDY nezůstalo vic, než 30% a embryolog nám řekl, že to je naprosto v pořádku. Nevím, jak moc máte špatný spermiogram, dělali vám ICSI? PISCI je při horším spermiogramu vhodnější. Co DNA spermií? Možností je docela dost :mavam:

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3686 příspěvků 13.09.18 10:33
@meduzza píše:
to ale každý chlap nerozdýchá darované spermie a ona by tím přišla o případnou možnost oplodnění vajíčka manželem.

Ale nerozumím logice - víme, že máme mizerný SPG a z vlastního biologického materiálu se nám nedaří, takže zkusíme darované oocyty oplodnit vlastními spermiemi. Pokus za 100 litrů a výsledek nula.

Díky bohu za mého chlapa :srdce: (a ne proto, že má SPG normo)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 10:37

Holky,

Všem díky moc! My jsme prave z toho taky zmatení. Dělali nám v jednom CARu 2×ICSI a v druhem (s DV) PICSI s IMSI. Jenze me tam překvapili, oproti dohodě hned zamrazili 3 dvojbunky… mám strach ze až je necháme rozmrazit,nepřežije ani 1. K tomu je teď nove možný MACS, tak uvažujeme (asi v úplne novém CARu) o něm.

Jinak ano, máme to tak jak trefně popsala @meduzza, chlap se s tím těžko srovnává, proto postup jak jsem psala.

Infekce nám dělali, měli jsme ATB na ureoplasmu, jestli zabrala, prý neoveruji… genetika take udělana, partner prý “akrozom neporušen”, fragmentace a další parametry, které jsem si vynutila, tak zhoršené cca o 30-40%, ale prý nic úplne super špatného. Mne dělali z genetiky jen karyotyp a takové ty trombofilni mutace nebo co, a taky nevyšlo nic zajímavého (jakési MTHFR lehčí typ, prý to ma 30% lidi a stačí na to užívat Femibion)… :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 10:41

@histep
každý se s tím pereme jinak. Byl to můj navrh, myslela jsem ze se tím posuneme, a navíc me to až tak nevadí, mimi si přece odnosim v brisku… bohužel jsem se tím neposunuli, i když možná ze to mému chlapovi v case pomohlo víc se s tím srovnat a bude víc nakloněn darovaným spermiim.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >