MŠ vs. ZŠ, kde je lepší pracovat?

5
10.2.21 16:36

MŠ vs. ZŠ

Dobrý den,
Dostala jsem nabídku zaměstnání jak do Zš na první stupeň, tak do MŠ. Mám pouze týden na rozmyšlenou a ráda bych zde získala nějaké informace od vas, kteří jste si tímto třeba také prošli. Která pozice je lepší? Upřímně srdce mě táhne do školky ale zde vím že bývá problém s vedením (ale tyto informace mám pouze od okolí, sama vlastní zkušenost nemám), v Zš bych učila 3,4 a 5 třídy a to mě trochu děsí, hned na začátek tak velké děti. Co myslíte vy prosím? Finance pro mě nejsou tak důležité. Moc děkuji. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
8084
10.2.21 16:42

Jakou máš kvalifikaci? Pokud vím, do MŠ a na první stupně ZŠ musíš mít rozdílné vzdělání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23622
10.2.21 16:44
@Elisbeth píše:
Dobrý den,
Dostala jsem nabídku zaměstnání jak do Zš na první stupeň, tak do MŠ. Mám pouze týden na rozmyšlenou a ráda bych zde získala nějaké informace od vas, kteří jste si tímto třeba také prošli. Která pozice je lepší? Upřímně srdce mě táhne do školky ale zde vím že bývá problém s vedením (ale tyto informace mám pouze od okolí, sama vlastní zkušenost nemám), v Zš bych učila 3,4 a 5 třídy a to mě trochu děsí, hned na začátek tak velké děti. Co myslíte vy prosím? Finance pro mě nejsou tak důležité. Moc děkuji. ;)

Ty jsi kvalifikovaná učitelka základní i mateřské školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
10.2.21 16:53

Ja se s dovolenim vetru se souvisejici otazkou, protoze mi pripada ze tady byste mohly vedet… posledni dobou se u nas roztrhl pytel s mensimi MS zakladanymi pri vetsich ZS. Proc? Maji vetsinou jen 2 tridy a triletak se tam nedostane… myslite ze to delaji jen proto, ze maji treba volne prostory? Anebo si tak k sobe nalakaji deti v poslednim povinnem rocniku skolky? Nebo jeste jiny duvod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.2.21 16:54

@SAJ Budu mít Mgr. z prvního stupně a mám rozstudovanou střední pedagogickou školu. Ještě uvažuji že si udělám pouze rozdilovou zkoušku z předškolni pedagogiky a tu střední školu ukončim. Doslechla jsem se, že to prý stači, abych mohla jít i do MŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
10.2.21 16:57

A jaké jsou platy učitelů MŠ a ZŠ? Je to veliký rozdíl, nebo je to jen o něco méně? V porovnání Bc. a Mgr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52224
10.2.21 17:02
@hanka.br. píše:
Ty jsi kvalifikovaná učitelka základní i mateřské školy?

Muze mit obe kvalifikace.
Moje kolegyne to tak mela. Ma vystudovano ucitelstvi pro prvni stupen na MUNI. Jakmile mela Mgr., pak si mohla doplnit rocnim studiem kvalifikaci pro skolky na MUNI.
Kdyz mela sve deti male, tak ucila ve skolce. Az ji mladsi dite preslo na ZS, tak vzala misto na prvnim stupni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23622
10.2.21 17:04
@Kelsey píše:
Muze mit obe kvalifikace.
Moje kolegyne to tak mela. Ma vystudovano ucitelstvi pro prvni stupen na MUNI. Jakmile mela Mgr., pak si mohla doplnit rocnim studiem kvalifikaci pro skolky na MUNI.
Kdyz mela sve deti male, tak ucila ve skolce. Az ji mladsi dite preslo na ZS, tak vzala misto na prvnim stupni.

Já přece netvrdím, že to nejde, ale ptáme se zakladatelky, jestli má ona obě kvalifikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45650
10.2.21 17:17
@Elisbeth píše:
@SAJ Budu mít Mgr. z prvního stupně a mám rozstudovanou střední pedagogickou školu. Ještě uvažuji že si udělám pouze rozdilovou zkoušku z předškolni pedagogiky a tu střední školu ukončim. Doslechla jsem se, že to prý stači, abych mohla jít i do MŠ.

jse o soukroma nebo nesoukroma skolska zarizeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
10.2.21 17:32

To bylo chytrý, takže klidně takto. Ve škole je víc prázdnin, protože školky většinou jedou i o jarních, i v těch různých jednodenních, i v části letních prázdnin.

@Kelsey píše: .....
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9033
10.2.21 17:40

Viděla bych rozdíl v prázdninách. Pokud máš děti, tak raději ZŠ. Budeš mít volno všechny prázdniny. Navíc s dětmi na ZŠ už se dá nějak domluvit, není to taková piplacka jako s mrnousky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
10.2.21 17:44

Mám to stejně, prošla jsem si školkou i školou a za mě vyhrála nakonec škola. Ale každá máme jiné preference, jiné názory, potřeby atd. To si musíš říct sama, co ti více bude vyhovovat - pracovní doba, věk dětí, učení x „hra“, větší x menší kolektiv učitelů, známí… Pokud jsi učila ve školce a ve škole ještě ne, zkusila bych za mě školu. Kdyby ti to nesedlo, můžeš se poohlédnout po místě ve školce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
10.2.21 18:14
@Ariadne píše:
Viděla bych rozdíl v prázdninách. Pokud máš děti, tak raději ZŠ. Budeš mít volno všechny prázdniny. Navíc s dětmi na ZŠ už se dá nějak domluvit, není to taková piplacka jako s mrnousky

Já děti zatím nemám, a ještě pár let neplánuji, takže prázdniny pro mě nejsou problém, právě naopak bych dala přednost tomu, že si budu moci vybrat dovolenou, kdy já budu chtít a nebudu se muset podřizovat školním prázdninam. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23622
10.2.21 18:16
@Elisbeth píše:
Já děti zatím nemám, a ještě pár let neplánuji, takže prázdniny pro mě nejsou problém, právě naopak bych dala přednost tomu, že si budu moci vybrat dovolenou, kdy já budu chtít a nebudu se muset podřizovat školním prázdninam. :)

Obě práce jsou natolik specifické, že řídit se prázdninami je asi jako vybírat mezi dvěma muži podle barvy jejich auta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45650
10.2.21 18:16
@Elisbeth píše:
Já děti zatím nemám, a ještě pár let neplánuji, takže prázdniny pro mě nejsou problém, právě naopak bych dala přednost tomu, že si budu moci vybrat dovolenou, kdy já budu chtít a nebudu se muset podřizovat školním prázdninam. :)

dovolenou v terminu, kdy to bude vyhovovat tobe, si nemuzes vybrat ani v ms

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat