Můj manžel X moje matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 13:32
můj manžel X moje matka

Zajímalo by mě, jak řešíte dlouhodobě špatné vztahy mezi Vaším manželem a Vaší rodinou( v našem případě mou matkou)? Jsme s spolu s manželem 15let( z toho 9let manželé),máme 2 dcery( 10let a 20m) a vztah mezi nimi čím dál více graduje… :? Pohádají se už pomalu vždy a všude…Hlavně se ze mě stal prostředník, kdy se to na mě valí z obou stran a neustále poslouchám „štěky“,na toho druhého…nikdy jsme nechtěla utnout rodinné vztahy, společné akce apod. rozdělovat, ale mám obavy, že to je jedinné řešení…jenže další problém vyvstává s tím, že „druhá strana“ se naštve či urazí, když dám přednost té „první“(ať je to manžel či mamka)…společně se snažíme trávit čas hlavně kvůli dcerám a částečně i mému otci, který neni nejmladší a zdraví mu už taky neslouží…ale tyhle zkažené chvíle či akce jsou snad asi ještě horší než žádné… :? Prosím o zachování anonymu, jinak smazat..děkuji za zkušenosti a rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Ennny
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 25.09.18 13:35

A proč že se to vlastně hadají ?

terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 25.09.18 13:39

Říká se, že moudřejší ustoupí. To jako manžela baví chodit na akce kde se potkávají a pak to všem kazí tím, že se pohádají? Nebo tvojí matku? Já bych se s ní jednoduše nepotkávala.

nostress
Extra třída :D 13601 příspěvků 25.09.18 13:40
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, jak řešíte dlouhodobě špatné vztahy mezi Vaším manželem a Vaší rodinou( v našem případě mou matkou)? Jsme s spolu s manželem 15let( z toho 9let manželé),máme 2 dcery( 10let a 20m) a vztah mezi nimi čím dál více graduje… :? Pohádají se už pomalu vždy a všude…Hlavně se ze mě stal prostředník, kdy se to na mě valí z obou stran a neustále poslouchám „štěky“,na toho druhého…nikdy jsme nechtěla utnout rodinné vztahy, společné akce apod. rozdělovat, ale mám obavy, že to je jedinné řešení…jenže další problém vyvstává s tím, že „druhá strana“ se naštve či urazí, když dám přednost té „první“(ať je to manžel či mamka)…společně se snažíme trávit čas hlavně kvůli dcerám a částečně i mému otci, který neni nejmladší a zdraví mu už taky neslouží…ale tyhle zkažené chvíle či akce jsou snad asi ještě horší než žádné… :? Prosím o zachování anonymu, jinak smazat..děkuji za zkušenosti a rady :kytka:

Záleží, jaké povahy jsou ty vzájemné neshody,a proč vlastně vznikají.Taky kdo je hlavním aktérem. Z toho bych pak vycházela.Jestli ty konflikty vyvolává tvoje matka, pak bych se postavila jasně na manželovu stranu, a pohrozila jí, jestli s tím nepřestane, tak že utneme s ní kontakty. Pokud je na vině tvůj manžel, pak bych mu taky domluvila, a srovnala ho do latě, a upozornila ho, jestli toho nenechá, tak bude vyloučen z jakýchkoliv návštěv směrem k mojí rodině, a jezdila bych tam pouze sama.

Z.jev
Závislačka 3211 příspěvků 25.09.18 13:41

Tak ať se manžel rodinných akcí nezúčastňuje, jezdi tam s dětma jenom ty

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 13:42

Dělala bych výlety jen ty s dětmi a mamkou nebo jen rodinné.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 25.09.18 13:43
Dělala bych výlety jen ty s dětmi a mamkou nebo jen rodinné.
@nostress píše:
Záleží, jaké povahy jsou ty vzájemné neshody,a proč vlastně vznikají.Taky kdo je hlavním aktérem. Z toho bych pak vycházela.Jestli ty konflikty vyvolává tvoje matka, pak bych se postavila jasně na manželovu stranu, a pohrozila jí, jestli s tím nepřestane, tak že utneme s ní kontakty. Pokud je na vině tvůj manžel, pak bych mu taky domluvila, a srovnala ho do latě, a upozornila ho, jestli toho nenechá, tak bude vyloučen z jakýchkoliv návštěv směrem k mojí rodině, a jezdila bych tam pouze sama.

Přesně tak. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 13:47

@Z.jev nevim ale manzel je taky snad soucasti rodiny ne?? :think: me by se teda nelibilo kdyby pritel nekde jel s dcerou a ja sedela doma..

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 25.09.18 13:48

Genesis 2,24: „Proto muž opustí otce i matku a přilne ke své ženě a stanou se jedním tělem.“

No, a protože máme rovnoprávnost, tak dodávám: A vice versa.

Záleží taky na tom, kdo z nich ty konflikty vyvolává a proč.

Ale někdy si dva lidi prostě nesednou.

Příspěvek upraven 25.09.18 v 13:50

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 25.09.18 13:48
@terien píše: Říká se, že moudřejší ustoupí. To jako manžela baví chodit na akce kde se potkávají a pak to všem kazí tím, že se pohádají? Nebo tvojí matku? Já bych se s ní jednoduše nepotkávala.

jako že bys odstříhla svojí mámu, protože se hádá s manželem? 8o Nikde není napsáno, kdo po kom jede. Co když jí manžel nesnese, jede po ní a ona se jen brání?

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 25.09.18 13:49
@Anonymní píše:
@Z.jev nevim ale manzel je taky snad soucasti rodiny ne?? :think: me by se teda nelibilo kdyby pritel nekde jel s dcerou a ja sedela doma..

a jak bys to tedy vyřešila, když společně se dohádají?

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 25.09.18 13:53
@terinka4444 píše:
jako že bys odstříhla svojí mámu, protože se hádá s manželem? 8o Nikde není napsáno, kdo po kom jede. Co když jí manžel nesnese, jede po ní a ona se jen brání?

Jasně. Záleží na tom, kdo komu u něj doma hejbe s nábytkem a leze do prádla.

terinka4444
Hvězda diskuse 68446 příspěvků 25.09.18 14:04
@eumedon píše:
Jasně. Záleží na tom, kdo komu u něj doma hejbe s nábytkem a leze do prádla.

8o jako že tím chceš říct, že matka jezdí k nim domů hejbat jim s nábytkem?

terien
Echt Kelišová 8450 příspěvků 25.09.18 14:05

@terinka4444 neodstrihla bych ani jednoho. Ale s tím, se kterým je lepší domluva bych se dohodla, že na společných akcích se prostě vystřídají. Plus mínus spravedlivě. Když je to teda samotný nenapadne že kazí náladu všem okolo.

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 25.09.18 14:08
@terinka4444 píše:
8o jako že tím chceš říct, že matka jezdí k nim domů hejbat jim s nábytkem?

Tím chci říct, že záleží na tom, kdo u koho se chová neomaleně. Kdo komu chce u něj doma, v jeho soukromí, dělat pořádek. Proč konflikty vznikají. Vyjadřuju se obrazně.

Matka jim může mistrovat jejich domácnost a zrovna tak manžel může mistrovat domácnost matčinu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Kazma nesplnil slib! Místo práce se jen baví a fanoušky nudí k smrti a kopíruje komika

Dříve svými kontroverzními kousky přiváděl lidi k šílenství, dnes je nudí k... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >