Nejdříve slíbí hlídání a pak couvne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:46
Nejdříve slíbí hlídání a pak couvne

Zdravím, chci se spíše jen vypsat, protože je mi z toho všelijak. Dítě mi teď nastoupilo do školky a já hledám práci. Jenže kvůli panickým atakám prostě nemůžu nikam do kolektivu. Být někde na jednom místě a je jedno, jestli by to byla kancelář nebo obchod a být tam mezi lidmi je pro mě bohužel nepředstavitelné. Když někde jsem a přijde to na mě je to konečná, udělá se mi zle a musím pryč a prostě nefunguju. Nicméně peníze navíc opravdu potřebujeme, takže jsem hledala něco z domova. A teď kámen úrazu. Moje babička se nabídla, že pokud si něco najdu bude mi s dítětem pomáhat kdykoliv budu potřebovat. Zmínila jsem se jí o tom, co jsem našla a hned to je blbý, to nedělej atd. Přitom ani pořádně nevěděla, co ta pozice obnáší a co je. Každopádně vše co jsem našla bylo,, blbé a k ničemu,,. Tak si říkám fajn, když se nabídla s pomocí, že by s dítětem pomohla začala jsem hledat něco, co bych mohla dělat i s mýma obtížema. Našla jsem roznos tiskovin v brzkých ranních hodinách. Pro mě ideální, nebyla bych na jednom místě, s lidmi bych do kontaktu také moc nepřišla a peníze za to byly celkem slušné, tedy takové, jaké by mi víceméně stačily. Sice by to byla dlouhodobá brigáda, ne přímo práce, ale to mi nevadilo. Babička vztává před 6 ranní kvůli venčení a bydlíme půl minuty od sebe. Pracovní dobu bych měla od půl 6 do půl 8. Takže bych kolem čtvrt na 6 vyšla a na 8 dítě do školky odvedla už sama. Jen by tu prostě ty dvě hodiny seděla a koukala na televizi, protože dítě by ještě spalo. Tak jsem si tam napsala, že mám zájem, zrovna hledali člověka pro naší lokalitu, takže super. A pak volám, že jsem tedy našla a potřebovala bych co druhý týden, aby tu tedy ty dvě hodiny byla. Manžel děla směny a začal teď dělat vedoucího na svém úseku v práci a momentálně si prostě pracovní dobu upravit a posunout nemůže. No a hned na mě spustila, že dělám chybu, takovou práci, ať to nedělám, že jsem hubená a nemám na to chodit v dešti a zimě po venku boty a ať jdu někam na 4 hodiny do obchodu. Aha, tak důvod proč nevzít práci co by mi vyhovovala je to, že nemám pořádný boty… A na 4 hodiny do obchodu by pro mě znamenalo před 8 odvézt dítě do školky, ve 12 vyzvednout a tudíž bych to logicky zvládala sama a tu pomoc s hlídáním nepotřebovala a navíc ví, jak to se mnou je, že bych to nedala. To už jsem se fakt naštvala a říkám, že ať si najdu cokoliv, tak vše je podle ní špatně. No tak prý, že si myslí, že nejlepší bych měla jít na ty 4 hodiny někam do obchodu… Takže mi nezbylo nic jiného, než to odmítnout, protože to je práce opravdu tak na dvě hodiny a do půl 8 to ti lidé musí mít ve schránce a školka je až od 6 a budit malé dítě před 5 ranní, tahat ho čtyřicet minut po venku, něco roznést, přerušit to a utíkat s ním do školky a pak letět zpátky a lítat jak splašená, ať to stihnu jaksi nejde. Takže jsem zas kde jsem byla a bojuju teď o jednu pozici z domu, na kterou sice mám vzdělání, ale ne praxi, takže fakt nevím… Omlouvám se za dlouhý text, ale potřebovala jsem to ze sebe aspoň vypsat… Když už je problém s tímto, tak hledat něco, co by znamenalo hlídání i odpoledne radši ani nezkouším.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5896 příspěvků 24.09.18 19:55

Holka to je těžký, já se babičce nedivím, kdyby se jednalo o hlídání sem tam, ale to je pro babičku závazek že k vám bude muset jít každé ráno, když ji nebude dobře, bude nemocná, bude si muset něco zařídit, bude chtít odjet pryč atd. Navíc Teda já nad tímhle přivýdělkem taky na mateřský uvažovala, ale v inzerátu slibovali hory doly a když sem se stim člověkem sešla tak z toho vylezlo že ta částka je za určité okruhy, že bych musela nachodit ráno i několik km, což Teda přes zimu, potmě, třeba ve vánici, nebude nic lehkýho, a že kdybych chtěla jenom třeba po okolí, pár ulic nebo bloků kolem bydliště tak to bude tam za pár stovek. Myslím že když si vezmeš na doma nějaké kompletovani zboží nebo plnění obálek tak na tom budeš líp.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 19:59

@Kriss Tina ale ona mi přímo nabídla, že vypomůže kdykoliv, že když si najdu něco, co se mi bude blbě krýt se směnou manžela, tak prostě v tu dobu bude hlídat. A teď když na to má přijít a já s tím tedy počítám, tak mi řekne, ať si najdu něco na dobu kdy mám vlastně dítě ve školce a tudíž bych logicky tu pomoc nepotřebovala. Navíc by to nebylo denně, ale co druhý týden.

fera21
Stálice 96 příspěvků 24.09.18 20:02

Myslím, že tady ani tak nebude problém v neochotě hlídat, jako spíš v tom, že tvá babička ví všechno nejlíp. Sestra má takovou tchyni. Všechno, co by si chtěli udělat po svým je na houby nebo to dělají úplně špatně, popřípadě je to celý naprosto zbytečný. Je přesvědčená, že ví, co je pro ně nejlepší, pokud se chovají jinak, než dle jejich pokynů, tak jim do detailu vysvětlí, co se jim zcela určitě stane atd. Nejlepší je, že už jim začala i řídit koníčky, protože bezpečně ví, že to co dělají je nebaví a není z toho žádný užitek. Mezi její poslední kousky patří, že by si do svýho fungl novýho baráku v satelitu měli pořídit slepice, ze kterých je užitek a dát pryč psa, ze kterýho užitek není (psa při každé návštěvě vítá slovy „kdy chcípneš potvoro“). Ke všemu uvede nějaký absurdní důvod nebo situaci, které je potřeba se vyhnout a která by pravděpodobně asi nikdy nenastala, jsa přesvědčena, že ona jediná ví co je nejlepší a myslí to dobře. Někteří starší lidi tím trpí, tak jestli ta tvoje babi nebude něco podobnýho (ten důvod s těma botama by tomu nasvědčoval).

Kriss Tina
Kelišová 5896 příspěvků 24.09.18 20:04
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ale ona mi přímo nabídla, že vypomůže kdykoliv, že když si najdu něco, co se mi bude blbě krýt se směnou manžela, tak prostě v tu dobu bude hlídat. A teď když na to má přijít a já s tím tedy počítám, tak mi řekne, ať si najdu něco na dobu kdy mám vlastně dítě ve školce a tudíž bych logicky tu pomoc nepotřebovala. Navíc by to nebylo denně, ale co druhý týden.

I tak, to ste si měly vyjasnit, třeba myslela Sem tam vyzvednout dítko ve školce apod a ne pravidelné hlídání :nevim: ono je lepší najít si práci kde nebudeš na nikom zavyslá, kdyby babička musela třeba do nemocnice tak se z toho potom zblázníš.

terinka4444
Hvězda diskuse 68368 příspěvků 24.09.18 20:05
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ale ona mi přímo nabídla, že vypomůže kdykoliv, že když si najdu něco, co se mi bude blbě krýt se směnou manžela, tak prostě v tu dobu bude hlídat. A teď když na to má přijít a já s tím tedy počítám, tak mi řekne, ať si najdu něco na dobu kdy mám vlastně dítě ve školce a tudíž bych logicky tu pomoc nepotřebovala. Navíc by to nebylo denně, ale co druhý týden.

no, nicméně je to velmi brzká ranní doba, ještě dřívější, než už takhle vstává. To přeci nemůžeš myslet vážně, že bys po někom vyžadovala.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 24.09.18 20:13

Já se nebudu zastávat ani jedné strany.. Jediné co vím, tak, málokomu babička hlídá.. Je to hodně vleký závazek. Možná si to uvědomila..
kamarádka mi říkala, že takto ji hlídala máma, a že se to po 3 měsísích nedalo.. S mámou se začaly hádat, protože ona ještě měla svoji práci , prostě to nešlo..
Jinak tě jako chápu, já si taky buddu ted ledat práci a hlídání neni žádné a manžel jezdí do práce , že přijíždí až po 5 hodiny, takže jenom ranní bez víkendů, což je taky někdy sci-fi..
Soboty zase jezdí dělat revize, babičky mám pracující a jakože moje babička- tak 90 leté bych nedala na hlídání

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 24.09.18 20:17

Asi bcyh zkusila uklidy.. Ono někdy to nemusí být až tak špatné.. Většinou si děláš podle sebe - bez lidí, a většinou je to na zrkácený..
Kamarádka nastoupila na uklid kanceláří a říkala, že je to pohoda, že se jí to líbí, špína jako taková tam neni, jsou to kanceláře, ne nějaká hospoda

nostress
Extra třída :D 13564 příspěvků 24.09.18 20:22
@Anonymní píše:
Zdravím, chci se spíše jen vypsat, protože je mi z toho všelijak. Dítě mi teď nastoupilo do školky a já hledám práci. Jenže kvůli panickým atakám prostě nemůžu nikam do kolektivu. Být někde na jednom místě a je jedno, jestli by to byla kancelář nebo obchod a být tam mezi lidmi je pro mě bohužel nepředstavitelné. Když někde jsem a přijde to na mě je to konečná, udělá se mi zle a musím pryč a prostě nefunguju. Nicméně peníze navíc opravdu potřebujeme, takže jsem hledala něco z domova. A teď kámen úrazu. Moje babička se nabídla, že pokud si něco najdu bude mi s dítětem pomáhat kdykoliv budu potřebovat. Zmínila jsem se jí o tom, co jsem našla a hned to je blbý, to nedělej atd. Přitom ani pořádně nevěděla, co ta pozice obnáší a co je. Každopádně vše co jsem našla bylo,, blbé a k ničemu,,. Tak si říkám fajn, když se nabídla s pomocí, že by s dítětem pomohla začala jsem hledat něco, co bych mohla dělat i s mýma obtížema. Našla jsem roznos tiskovin v brzkých ranních hodinách. Pro mě ideální, nebyla bych na jednom místě, s lidmi bych do kontaktu také moc nepřišla a peníze za to byly celkem slušné, tedy takové, jaké by mi víceméně stačily. Sice by to byla dlouhodobá brigáda, ne přímo práce, ale to mi nevadilo. Babička vztává před 6 ranní kvůli venčení a bydlíme půl minuty od sebe. Pracovní dobu bych měla od půl 6 do půl 8. Takže bych kolem čtvrt na 6 vyšla a na 8 dítě do školky odvedla už sama. Jen by tu prostě ty dvě hodiny seděla a koukala na televizi, protože dítě by ještě spalo. Tak jsem si tam napsala, že mám zájem, zrovna hledali člověka pro naší lokalitu, takže super. A pak volám, že jsem tedy našla a potřebovala bych co druhý týden, aby tu tedy ty dvě hodiny byla. Manžel děla směny a začal teď dělat vedoucího na svém úseku v práci a momentálně si prostě pracovní dobu upravit a posunout nemůže. No a hned na mě spustila, že dělám chybu, takovou práci, ať to nedělám, že jsem hubená a nemám na to chodit v dešti a zimě po venku boty a ať jdu někam na 4 hodiny do obchodu. Aha, tak důvod proč nevzít práci co by mi vyhovovala je to, že nemám pořádný boty… A na 4 hodiny do obchodu by pro mě znamenalo před 8 odvézt dítě do školky, ve 12 vyzvednout a tudíž bych to logicky zvládala sama a tu pomoc s hlídáním nepotřebovala a navíc ví, jak to se mnou je, že bych to nedala. To už jsem se fakt naštvala a říkám, že ať si najdu cokoliv, tak vše je podle ní špatně. No tak prý, že si myslí, že nejlepší bych měla jít na ty 4 hodiny někam do obchodu… Takže mi nezbylo nic jiného, než to odmítnout, protože to je práce opravdu tak na dvě hodiny a do půl 8 to ti lidé musí mít ve schránce a školka je až od 6 a budit malé dítě před 5 ranní, tahat ho čtyřicet minut po venku, něco roznést, přerušit to a utíkat s ním do školky a pak letět zpátky a lítat jak splašená, ať to stihnu jaksi nejde. Takže jsem zas kde jsem byla a bojuju teď o jednu pozici z domu, na kterou sice mám vzdělání, ale ne praxi, takže fakt nevím… Omlouvám se za dlouhý text, ale potřebovala jsem to ze sebe aspoň vypsat… Když už je problém s tímto, tak hledat něco, co by znamenalo hlídání i odpoledne radši ani nezkouším.

Chápu tě, ale na jednu stranu se taky nedivím ani babičce. Je to opravdu dlouhodobý závazek.Primárně bych řešila ty ataky. Řešíš to nějak? Bereš nějaké AD?

vejilka
Závislačka 4705 příspěvků 24.09.18 20:58

Hele, chápu tebe, ale i babičku. Takhle ráno brzo vstávat je masakr. To aby vstávala ona sama kolem půl pátý, když ještě venčí psa, teď ty už v půl šesté musíš být v terénu, no nevím, taky by se mi nechtělo. Náhodou se zdržíš, jako že stát se to může a babi bude i odvádět dítě do školky? V první řadě ses s ní měla domluvit, než jsi na takovou nabídku kývla. A další, musíš začít spoléhat sama na sebe s manželem. Je to vaše dítě, pomoc od babičky je jen dobrovolná, nikoli povinná. Zkus třeba fabriku, spousta z nich vychází vstříc a známá pracuje po domluvě od 7.00-15.00. Ale určitě bych nehledala práci na úkor babičky, která pak bude vázána každý den na hlídání

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 24.09.18 21:03

Slíbila neslibila není to její povinnost… jako upřímně přijde normální toto chtít po svoji babičce??? Podle mě ti chybí trochu soudnost… najdi si práci tak aby jste byli schopni se postarat s manželem… mate jenom jedno dítě :roll: není to tak šílené… jako nezlob se ale toto mi přijde už moc

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 24.09.18 21:06
@Anonymní píše:

Vypomuze nikoliv polovinu měsíce bude suplovat vás - ohánět se tím ze to slíbila mi přijde mimo až skoro neuvěřitelný ze to ni chcete… bude zima náledí špatne počasí a atd ono je rozdíl sem tam ale takhle pravidelně a hodne mi to projde přes čáru

vejilka
Závislačka 4705 příspěvků 24.09.18 21:11

Jinak nezlob se, ale trošku mi přijde, že se ti nechce moc makat a snažíš to hodit na babičku. Už jen to, že každá koruna je dobrá, ale hledáš jen brigádu. To samé i s těmi úzkostmi v kolektivu. Tos nevěděla dřív, že máš takový problém? Nepřemýšlela jsi už dřív, co budeš dělat? Přijde mi to celé zvláštní

Kubula.K
Závislačka 4650 příspěvků 25.09.18 19:32

Tak spousta babicek hlida, neni to nezvladnutelny. A pokud to nehodlam splnit, je lepsi neslibovat, ne?

Ja vidim problem v tom, ze babicka slibila, ale uz nerekla, ze hodla mluvit do toho, jaka brigada je pro zakl. vhodna a jaka ne. A ze na to bude uplatnovat vyhradne svy vlastni kriteria a zakladatelcinu specifickou situaci naprosto pomine. Taky bych nebyla nadsena. A taky bych se z toho snazila aspon vypovidat.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 25.09.18 20:28

@Kubula.K tak já třeba v okolí neznám žádnou babičku, co takto hlídá- pravidelně každý den.. Prostě znám takové, že třeba se střídají s někým a nebo na požádání..
Možná babička měla na myslí, že třeba když zakldatelka nebude stíhat, zaskočí do školky, možná se blbě pochopily..
Každopádně, neni tady i napsané, co má za závazky babička- chodí do práce, máněco s nohama, je zdravá, atd.. ono to hodně pak změní pohled..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >