Můj poslední konflikt s tchyní

Anonymní
11.5.21 19:12

Můj poslední konflikt s tchyní

Dobrý den všem,
Jdu se spíše jenom vypovídat a zajímá mě váš nezaujatý názor.
S mužem máme opravdu krásné manželství, harmonický vztah a dvě děti ve věku miminko a batole.
S tchyní jsme si prostě nesedly. Ona je ten typ, co má vždy naklizeno, navařeno, spoustu výpěstků ze zahrady a hlavně chlapa, který se doma podílí na chodu domácnosti a péči o děti považuje za ostudu svojí ženy :,( Já nevařím denně jídlo si i objednáváme, nebo si dáme něco studeného, špínu doma rozhodně nemáme, ale vypulírováno taky ne, na zahradě máme jenom trávník. Manžel samozřejmně pracuje, tak je to víc na mě, ale pomáhá mi s domácností i dětmi opravdu maximálně. I on chce abych i při dětech byla stále hezká, upravená a ne uštvaná a orvaná jako borůvka. :)
Podle tchyně je on hloupý podpantoflák, kterého ovládá líná, neschopná, manipulativní fiflena/já/.
Poté, co jsem se dozvěděla např. to, že o mně roznáší, že jsem si vymyslela rizikové těhotenství, abych se mohla válet a přehodit domácnost a starší dítě komplet na manžela a další lahůdky s ní komunikuju jenom minimálně a pouze při osobním setkání.
Když potřebujeme hlídání žádá ji o to zásadně manžel.
Včera se mi nečekaně naskytla příležitost setkat se s kamarádkou, se kterou jsme se delší dobu neviděly. Manžel tedy tchyni požádal o hlídání staršího dítěte, miminko jsem si vzala s sebou. Tchyně k nám přijela cestou z práce. Hned se samozřejmně starala, kam jedu, proč pořebuju hlídání. Tak jsem řekla, že do města a odjela jsem/ nemusí přeci všechno vědět/. Vrátila jsem se za cca 2 hodiny. Tchyně celá napučená, kde jsem jako byla tak dlouho, no ale odjela celkem v dobrým. Alespoň se mi zdálo.
Večer mi ovšem napsala něco v tom smyslu, že jí uráží, že po ní chci hlídání, ale nejsem schopná zvednout telefon a požádat ji o to sama. Manžel ji zavolal a snažil se jí vysvětlit, že to máme prostě nastavené, tak, že organizační věci a hlídání si řeší on se svojí částí rodiny a já zase s tou svojí. Vyslechl si, že to můžeme mít jak chceme, ale ona to nemusí v souvislosti se svojí osobou akceptovat. Tím to prozatím skončilo.
Dost mě to mrzí. Kvůli mužovi, dětem i tchánovi- s tím vycházím dobře, je to fajn chlap.
To hlídání je taky občas potřeba, co si budeme. Moji rodiče žijí 70 km daleko.
Rozhodně, ale nemíním skákat, jak tchyně píská a nechat se od ní vychovávat.
Jak to vidíte vy? Jsem já drzá a neuctivá, nebo je tchyně megera?
Anonym prosím chodí sem některé příbuzné a nechci riskovat ještě další nepříjemnosti :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9936
11.5.21 19:16

Chceš od ní hlídání? Budeš muset přijmout její pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
11.5.21 19:16

Sehnala bych si jiné hlídání nebo se prostě komentaru nezbavis. Ale i tak te bude drbat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17003
11.5.21 19:19

Hlasuju ušetřit tím, že se naučíš rozumně vařit a za ušetřené prachy najít někoho na hlídání.

Jinak většinou se snažím hledat nějaké řešení přijatelné pro obě strany, ale tvojí tchyni fakt dost pomůže odstup a nic po ní nechtít. A z vaší strany si hlídat vlastní hranice.

Protože ano ty od ní chceš laskavost a ona si to vybírá i s úroky. A nejsi v pozici, kdy máš s tím vyjednávat.

Příspěvek upraven 11.05.21 v 19:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21123
11.5.21 19:19

No pravdu ma tchyně. Něco chceš ty po ni, tak ji ty popros nebo si tahem deti sebou. To by ti pusa upadla

Příspěvek upraven 11.05.21 v 19:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9660
11.5.21 19:20

Neříkám, že to není megera. Ale v podstatě má pravdu, pokud něco chceš, ona vážně nemusí respektovat vaše nastavení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17529
11.5.21 19:20

Pokud po ní něco chceš, měla bys přijmout její pravidla. A to, že jí zavoláš ty a ne manžel je zrovna taková banalita, že bych tím zle nedělala a příště klidně volala. Nebo si sežeňte jiné hlídání a pak můžete její „napučenost“ zcela ignorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17529
11.5.21 19:22

Ono takhle, jak jsi to popsala, působíš jako svatoušek, co se umí v klidu vyjadřovat a tchýni respektuje. Ve skutečnosti klidně můžeš být pro většinu lidí nafrněná fiflena, co není schopná uvařit na mateřské ani oběd a s tchýní mluví spatra :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.21 19:22

Já jsem svéprávná takže když potřebuju hlídání, tak si ho zajistím. Tchýni taky nemusím, takže pokud potřebuju, rozhodně ji o hlídání nežádám a raději si zaplatím hlídací tetu. Pokud jsem ve škole a manžel potřebuje od dětí odběhnout, tak si zavolá mámu, ale teď spíš tu hlídací tetu, protože tchýně o děti normálně zájem nejeví, tak jim jí je nechceme nutit.

V tvém případě bych se stavěla na stranu tchýně. Prostě chceš, tak si řekni. To jako voláš manželovi, ať zavolá mamince, že potřebuješ za kamarádkou??? To je dost ujetý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 19:25

Asi to mám jinak. Nikdy jsem si neřekla o hlídání kvůli zábavě, ale chápu to a neodsuzuju. Jen to beru tak, že pokud bych chtěla hlídat od tchýně, budu respektovat její požadavky.
Takže buď se s tím smířit, nebo si sehnat jiné hlídání. Mně hlídala děti sousedka v důchodu.
Ale všude je něco. Mně jednou tchýně přemluvila, abych jí nechala dítě na hlídání. Opravdu přemlouvala asi půl roku, že jí ho máme dát na celé odpoledne a jak bude šťastná. Tak jsem ji ho odvezla, měla ho hodinu, než si ho vzal muž a pomluvila mě po celé rodině, jak jsem si udělala děti, strkám je všude na hlídání a trajdam kdo ví kde - byla jsem na trhání osmičky. :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
15711
11.5.21 19:26

Ta po ní něco chceš ne ona po tobě. Takže ty by jsi měla přistoupit na její podmínky. A zavolat a zeptat se, není tak extra hrozné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
11.5.21 19:29

Mně to rozdělení, že každý si řeší se svou částí rodiny, přijde moc fajn (v případech, že nepanují idylické vztahy mezi všemi zúčastněnými). Ale ona se prostě může zaseknout a trvat na tom, že jí o to budeš žádat ty, a když ne, nepohlídá. Záleží, jak moc to hlídání potřebujete, buď ustoupíš, nebo budete bez hlídání, no… Tchán by se taky nechal takhle prosit? Může hlídat on místo ježibabky?

Příspěvek upraven 11.05.21 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834

Tchyně má pravdu :nevim: chceš po ní hlídání? Tak jí máš zavolat sama. Nebo si zajistit jiné hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118

Ja si myslim, ze jste si proste nesedly a nemate si vzajemne co vycitat. Je to 50:50. Máme to podobně, u nás s tím začala tchýně a já na tuhle její hru přistoupila. Jenže já jí narozdíl od ní k životu nijak extrémně nepotřebuju, takže na to teď sama doplácí :nevim: Ale dneska mě to celkem pobavilo. Přijeli k nám na zahradu, já připravovala záhon a tchýně na tchána asi metr ode mě: už jsi zjistil, co tam bude záset? Za 20 minut ve stejné vzdálenosti řešila s manželem, jestli je malá namazaná, čím a kdy - je o něm známo, že on tyhle věci naprosto neřeší :lol: (jen abys věděla, do jakého extrému to může zajít.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793

Jelikož mi tchýně nehlídala děti ani když jsem šla k doktorovi, přijde mi to jako luxus, že přijede, když potřebuješ za kamarádkou :D. Pokuď s ní nevycházíš, nedivím se, že to s ní vyřizuje manžel, také jsme to tak měli. Akorát nám skoro pokaždé řekla že nemůže, protože buď ještě nevěděla, zda nebude mít program nebo už zase program měla. Hlídá zásadně dceři, ale když něco potřebuje, stará se syn. Byla schopna mi vyčíst i to, že si jedu ráno do práce a děti vozi do školy manžel :roll:.
Tak jsem si taky postěžovala, všude je něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat