Neshody v rodině kvůli dědictví

Anonymní
11.5.21 13:41

Neshody v rodině kvůli dědictví

Dobrý den, jsem smutná a zklamáná z toho jak se ke mě chova rodina, nejhůř to beru od matky. Všichni v rodině mají už vlastní dům nebo byt, jen já jsem ho neměla. Tak mi babička odkazala svůj dům, ostatním v rodině odkazala auto, šperky, obrazy, hudební nástroje a atd, matce pak ještě před smrtí dala svoje úspory. Všichni na mě teď jsou naštvaní a nebaví se se mnou, někteří mě i pomlouvají. Nikdo mi nepopřal k narozeninám, ani vlastní matka. Máma mi ještě poslala smsku, ať se starám o babičcin hrob, že to ona dělat nebude když jí dala jenom pár korun a mě barák. Sestřenice se se mnou dokonce chtěla hádat na pohřbu babičky, měla takové otravné kecy, na co mi bude takový velký barák když jsem sama a že je chudinka protože je se dvěmi dětmi v bytě 2+1. Zažil někdo podobné chování rodiny? Jak si to tak nebrat? A jak se zachovat kdyby se někdo chtěl smířit? Nedokážu si teď představit, že bych se s nimi normálně bavila, jakoby se nic nestalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8510
11.5.21 13:45

Hele pokud byla babička svéprávná, tak si se svým majetkem mohla dělat co chtěla. Ty proti ostatním nic nemáš. Tak dej tomu čas, třeba je to přejde. Trepali se na balík z prodeje domu a ono prd. Můžeš jim nabídnout „kompenzaci“, že jim dáš nějaké peníze ještě, třeba jim to zavře pusu a budou spokojený, ale nic tě k tomu nenutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
11.5.21 13:46

Možná je to jen prvotní přehnaná reakce vyvolaná emocema, dej tomu čas. Pokud se to neuklidní, tak nemá smysl se s takovýma lidma bavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29270
11.5.21 13:48

To mela sepsanou závěť? Nemusi mit nejakou urcitou cast potomek zemřelého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 13:50

@Cenarius Tak já vím že jim jde hlavně o prachy, o to víc mě to mrzí. Kompenzaci bych jim nabídla kdyby nic nedostali, takhle k tomu nevidím důvod.

• Citovat
  • Nahlásit
2353
11.5.21 13:51

A vsichni v rodine ziskali dum nebo byt take dedictvim nebo si na ne museli vydelat, vzit hypoteku? Neni to zrovna spravedlive, ze jeden dostane obraz a druhy dum. Vztahy v rodine bych si tim nekazila, ale zlou krev to udelat urco muze. Melo by to byt alespon v ramci moznosti spravedlive.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17494
11.5.21 13:52

Nojo, prachy dokáží rozhádat i rodinu s pěknými vztahy. Proto jsem se zařekla, že nikdy nic nechci a pokud ano, tak pěkně po domluvě a nejlíp fifty fifty, aby to všem vyhovovalo. Ve tvém případě oni mají poměrně právo být naštvaní, pokud jsi dostala barák za několik milionů a ostatní pár desítek tisíc v obrazech/šperkách atd. Nech je to vydýchat, případně nabídni nějakou kompenzaci. A v případě, že na to dojde řeč, zkrátka říkej, že babička byla svéprávná a bylo to její rozhodnutí, ne tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 13:53

@vokishka Měla závěť, matku ještě za života vyplatila.

• Citovat
  • Nahlásit
35316
11.5.21 13:53

A co neopominutelnou dědicové? To už není? Nekecas ty trochu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
11.5.21 13:57

Nooo, kdo vi, jak to bylo - jestli jsi trochu babicku nezmanipulovala, abys dostala barak.

Kdyby ses o ni nejvic ze vsech starala, nejcasteji ji navstevovala, atd. tak to chapu, ale tohle mi neprijde prirozena reakce jinak harmonicke rodiny. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.21 14:00

@Oriseka Někteří získali bydlení z dědictví a někteří si vzali hypotéku.

• Citovat
  • Nahlásit
5943
11.5.21 14:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem smutná a zklamáná z toho jak se ke mě chova rodina, nejhůř to beru od matky. Všichni v rodině mají už vlastní dům nebo byt, jen já jsem ho neměla. Tak mi babička odkazala svůj dům, ostatním v rodině odkazala auto, šperky, obrazy, hudební nástroje a atd, matce pak ještě před smrtí dala svoje úspory. Všichni na mě teď jsou naštvaní a nebaví se se mnou, někteří mě i pomlouvají. Nikdo mi nepopřal k narozeninám, ani vlastní matka. Máma mi ještě poslala smsku, ať se starám o babičcin hrob, že to ona dělat nebude když jí dala jenom pár korun a mě barák. Sestřenice se se mnou dokonce chtěla hádat na pohřbu babičky, měla takové otravné kecy, na co mi bude takový velký barák když jsem sama a že je chudinka protože je se dvěmi dětmi v bytě 2+1. Zažil někdo podobné chování rodiny? Jak si to tak nebrat? A jak se zachovat kdyby se někdo chtěl smířit? Nedokážu si teď představit, že bych se s nimi normálně bavila, jakoby se nic nestalo.

Sestrenka už na pohřbu věděla, jak bude vypadat dědictví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
11.5.21 14:03
@Anonymní píše:

Ahoj,
z Tvého komentáře je mi smutno, protože trpíš za něco, co jsi nezpůsobila. babička k Tobě asi měla moc hezký vztah a snažila se ti s bydlením pomoci. Bylo to její rozhodnutí, její vůle, přála si to tak.
Rozumím, že někteří to mohou vnímat jako nespravedlivé, a z jejich pohledu třeba i oprávněně. Může je to štvát, a můžou to ventilovat chováním, které popisuješ.
Přijmi to jak fakt, jako věc, kterou ty jsi nezpůsobila a tak ji těžko můžeš bez toho, aby vznikly nové křivdy napravit. Snaž se zůstat vůči rodině vstřícná, dej tomu čas, a na vůli babičky nic neměň. Bohužel se takové věci v rámci dědictví dějí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
11.5.21 14:04
@Sardelka píše:
Nooo, kdo vi, jak to bylo - jestli jsi trochu babicku nezmanipulovala, abys dostala barak.Kdyby ses o ni nejvic ze vsech starala, nejcasteji ji navstevovala, atd. tak to chapu, ale tohle mi neprijde prirozena reakce jinak harmonicke rodiny. :nevim:

To je jedno. Dostala dům a nikomu do toho nic není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17494
11.5.21 14:04

Nezakládala jsi tu už jednu diskuzi? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu