Musím přestat kojit :-(

Anonymní
30.3.16 08:33

Musím přestat kojit :-(

Ahoj holky.
Máme (bohužel) nedonošený miminko - narozený VELMI předčasně. Zatím jsem mimču pilně odstříkávala mlíko a dostává tedy pouze moje mlíčko. Bohužel ale musím přestat kojit :,( ze zdravotních důvodů… Je tu někdo, kdo třeba vůbec nekojil (at´ už proto, že nemohl nebo nechtě)? :roll: Mám z toho fakt těžkou hlavu, že bude prakticky od začátku na UM… navíc s ním začne vlastně ještě před narozením… Strašně se bojím, co to s miminkem může udělat, o co přijde s mateřským mlékem, jak to zvládne jeho bříško… prostě mám z toho (jednoduše řečeno) „depku jako trám“. Jsem navíc totálně nezkušená matka (prvorodička) a všeobecná „společenská masáž“, že kojení je jediný správný na mě velmi působí :,( :,( :,(
Mám tolik mlíka a nedělá mi problém odsávat - budu na sebevraždu až „mi to vezmou“ (jak mi zastaví laktaci?? :think: )…
Děkuju za každý názor.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11689
30.3.16 08:38

Tak jestli jsou to vážné zdravotní důvody, tak je to rozhodně důležitější. Neboj se, miminko bude dobře prospívat i na UM, někdy to holt jinak nejde. :hug: Nebuď z toho špatná, není důvod. Přeji, ať má malé co nejlepší start, ať vše zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
30.3.16 08:39

To je právě ta masáž. Vůbec se tím netrap, hoď to za hlavu a najdi si na tom pozitiva. Můžeš pak odjet (třeba cvičit, na kafe s kámoškou) a nestresovat se, že dítě bude hlady. Kojení z matky tu nejlepší nedělá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.16 08:42

Holky - ale nedonošené miminko rovnou na umělé stravě?? Já to jen píšu a jsem totál v pr.deli (pardon)… :zed: :zed:
Já se s tím nevyrovnám…
Ty zdravotní problémy jsou opravdu vážný… nejde to jinak :(…dost na tom, že už kvůli nim bylo ukončený to těhotenstí :zed: ten miminku zkazím i start do života tím, že bude na UM…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.3.16 08:43

Taky jsem přestala kojit kvůli zdravotním problémům - jinak bych nemohla užívat léky. Pořád lepší dítě na UM než matka, která není schopna se postarat o mimino a malého caparta.
Nicméně už tenkrát byla „masáž“ kojte, kojte, kojte, ale pokud jsem uvedla, že jsem přestala kojit kvůli lékům, nikdo nic neříkal.

• Nahlásit
  • Citovat
15534
30.3.16 08:43

Jedná se ze zdravotních důvodů dočasných, nebo skutečně je potřeba přestat kojit úplně? (že by jsi po dobu např. užívání léků nadále odstříkávala, ale vylévala a pak po ukončení léčby opět mohla mateřské mléko používat..). Každopádně i kdyby to nešlo, tak švagrová svá dvojčata nekojila ani jednou. Vlastně nekojila žádné ze svých čtyřech dětí a všechny jsou zdraví jako řípy. Za to já kojila kluka do dvou let a je věčně nemocný :zed: takže zapomeň na mediální masáž, že jen díky kojení budeš mít zdravé dítě :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12126
30.3.16 08:44

Neboj se. Spousta zen dava UM uz v porodnici. Mlika jsou na dobre urovni. Mimcu to neublizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.16 08:44

Jsou mlíčka speciálně pro takhle malé děti, neboj. Vyrostla na nich spousta dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
11689
30.3.16 08:45
@Anonymní píše:
Holky - ale nedonošené miminko rovnou na umělé stravě?? Já to jen píšu a jsem totál v pr.deli (pardon)… :zed: :zed:
Já se s tím nevyrovnám…
Ty zdravotní problémy jsou opravdu vážný… nejde to jinak :(…dost na tom, že už kvůli nim bylo ukončený to těhotenstí :zed: ten miminku zkazím i start do života tím, že bude na UM…

Neblázni, vždyť často právě nedonošená miminka jsou na umělé stravě mnohem více, než ta donošená. Do mlíčka se jim i přidává cosi speciálního, aby více nabírala. Jaký jste týden? Já měla malou nedonošenou jen malinko (35tt) a taky byla půl na půl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
30.3.16 08:46

Teď čtu, že opravdu vážné…prosím tě, já vím, že tě to trápí, ale ty se prostě vyléčit musíš, aby jsi tu pro své dítě mohla v plné síle být. Miminku zachraňuješ maminku, nic mu nekazíš. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
30.3.16 08:47

Já jsem prokojící, takže věř tomu, že co tu napíšu, nebudou jen plané utěšující řeči. Pokud máš nějaký problém, díky kterému je lepší nekojit, tak věř, že dítěti to opravdu neublíží. Dneska už věda postoupila opravdu daleko, takže vůbec neměj strach, že bys tím miminko o něco připravila. V umělém mléku dostane vše, co potřebuje. Laktaci ti zastaví práškama, takže toho se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
30.3.16 08:48
@Anonymní píše:
Ahoj holky.
Máme (bohužel) nedonošený miminko - narozený VELMI předčasně. Zatím jsem mimču pilně odstříkávala mlíko a dostává tedy pouze moje mlíčko. Bohužel ale musím přestat kojit :,( ze zdravotních důvodů… Je tu někdo, kdo třeba vůbec nekojil (at´ už proto, že nemohl nebo nechtě)? :roll: Mám z toho fakt těžkou hlavu, že bude prakticky od začátku na UM… navíc s ním začne vlastně ještě před narozením… Strašně se bojím, co to s miminkem může udělat, o co přijde s mateřským mlékem, jak to zvládne jeho bříško… prostě mám z toho (jednoduše řečeno) „depku jako trám“. Jsem navíc totálně nezkušená matka (prvorodička) a všeobecná „společenská masáž“, že kojení je jediný správný na mě velmi působí :,( :,( :,(
Mám tolik mlíka a nedělá mi problém odsávat - budu na sebevraždu až „mi to vezmou“ (jak mi zastaví laktaci?? :think: )…
Děkuju za každý názor.

Buď v klidu znám nedonosene děti, které jsou od narození na um a byli a jsou v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
30.3.16 08:49

Nezkazíš mu start do života ;) Já prvního taky bohužel kojit nemohla. Jsou mu 2,5 roku a je zdravější než kdejaký jiný dítě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
30.3.16 08:50

Neboj hodně TĚŽCE nedonošených miminek jsou právě dvojčata/i můj případ/a tam to obrovská část maminek nezvládne ukojit 2 a přesto jsou z nich zdravé děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3281
30.3.16 08:50

Neboj, dnešní UM jsou kvalitní, jako alternativa mě napadá MM z mléčné banky-ale to je otázka peněz. Nebo nějaká kamarádka, co má mimčo a mléko navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama