Mutace MHTFR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineNatalieSofie
Kecalka 129 příspěvků 07.02.18 10:15
Mutace MTHFR

Ahojky, mam mutaci MTHFR…nejakou tu lehci formu.Jsem tehotna v 9 tt.Beru anopyrin pul tablety za den, utrogestan 2-2-2,acidum folicum 1 tabletu za den. Myslite, ze by to melo stacit, abych donosila miminko? Uz jsem 2× potratila v 13 tt a ted mam hrozny strach :,( Dekuji za zkusenosti ;)

Příspěvek upraven 08.02.18 v 13:13

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinedickys
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 07.02.18 10:18

Já mám taky mthfr dokonce 2 formy a donosila jsem mimco, nic jsem nebrala kromě listovky a ani předtím nepotratila. Mthfr má 30% populace.

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 07.02.18 10:19
@NatalieSofie píše:
Ahojky, mam mutaci MHTFR…nejakou tu lehci formu.Jsem tehotna v 9 tt.Beru anopyrin pul tablety za den, utrogestan 2-2-2,acidum folicum 1 tabletu za den. Myslite, ze by to melo stacit, abych donosila miminko? Uz jsem 2× potratila v 13 tt a ted mam hrozny strach :,( Dekuji za zkusenosti ;)

Ahojky, mam tedy leidenskou mutaci, ale jsem pravidelně sledována v trombo centru. Také tam dochazíš. Nebo ti tohle předepsal tvůj dr?

Kecalka 129 příspěvků 07.02.18 10:23

To mi predepsala moje gynekolozka

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 07.02.18 10:28

Já bych tedy brala Femibion, protože je v něm metafolin :palec: Štěpič kyseliny listové. Nebo něco jiného s metafolinem. Taky mám MTHFR. První dítě mám s vvv, to jsem to nevěděla, druhé zdravé, to už jsem brala Femibion. V prvním těhotenství jsem brala nějaký GS mamavit či co. Z části je to dílem náhody, ale takto jsem opakování vvv i pomohla :palec:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 07.02.18 10:29
@NatalieSofie píše:
To mi predepsala moje gynekolozka

Tak pak si myslím že to bude v pořádku. Ono kdyby jsi měla výsledky nějak špatné tak by tě poslala někam kde tě pohlídají.

Kecalka 129 příspěvků 07.02.18 10:32

Ja doufam, ale ten strach je hrozny…nemyslim na nic jineho a nejhorsi je, ze se ten cas ted hrozne tahne :zed:

Lexa88
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 7 inzerátů 07.02.18 10:34

@NatalieSofie já mám kombinaci mutací MTHFR a F2 protrombin, mám za sebou 2 potraty. Jsem ale sledovaná na hematologii a píchám v těhu fraxiparine.
Kdyby bylo potřeba, gynekolog by tě poslal do hematologické ambulance. Nebo ten, kdo ti dělal testy na trombofilie.
Určitě si pořiď ten femibion, z důvodu vstřebání kys. listové. Právě u této mutace je se vstřebáváním problém, proto ten femibion.
Držím palce, ať je vše v pořádku! :kytka:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 07.02.18 10:35
@NatalieSofie píše:
Ja doufam, ale ten strach je hrozny…nemyslim na nic jineho a nejhorsi je, ze se ten cas ted hrozne tahne :zed:

Já vím, ale teď jsem psala do jiné skupinky, že ten stres vůbec neprospívá ani tobě ani miminku. Takže se nějak uvolni a nemysli na to :) léky pro jistotu bereš, takže klid

Kecalka 129 příspěvků 07.02.18 10:38

A to acidum folicum nestaci? to je taky kyselina listova. Doktorka rikala, ze ji je v te 1 tablete 10× vic nez by mela davku zdrava tehulka :think:

Příspěvek upraven 07.02.18 v 10:39

Kecalka 129 příspěvků 07.02.18 10:39

Jinak moc dekuji holky :*

mau-mau
Závislačka 3112 příspěvků 07.02.18 10:41
@NatalieSofie píše:
A to acidum folicum nestaci? to je taky kyselina listova. Doktorka rikala, ze ji je v te 1 tablete 10× vic nez by mela davku zdrava tehulka :think:Příspěvek upraven 07.02.18 v 10:39

No ne no. Ty potřebuješ ten Štěpič kyseliny listové, metafolin. Ten nemáš správně fungující, to je ta mutace MTHFR. Neumíš štěpit kyselinu listovou.

Ornwen
Závislačka 4068 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 10:50

@NatalieSofie ahoj, jak tu píše @mau-mau s MHTFR se ti špatně štěpí listovka, takže ideál je mít přípravek už s naštěpenou. Prý je to v tom femibionu a možná ještě v jedné.
Já to neřešila, nevěděla. Pak jsem si jen brala listovku, když jsem si vzpomněla (mimochodem větší příjem bys měla mít celý život, prý ta mutace zvyšuje riziko ucpávání cév)
Jinak mám i leidena (srážlivost), nepíchala jsem si nic. A na první pokus jsem odnosila obě děti. Tím chci říct, aby ses nestresovala. Držím palce. :kytka:

D- račice
Ukecaná baba ;) 1572 příspěvků 07.02.18 11:01

Ahoj, Také mam mutaci genu MHTFR tu horší variantu. Z šesti těhotenství mám tři zdravý kluky. Přičemž jsem si v těhotenství musela píchat do břicha injekce clexane a fraxiparin každý den. Neboj se. Všechno bude dobrý a narodí se Ti zdravé miminko :hug: Držím pěsti :kytka:

tulipán
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 07.02.18 11:09
@mau-mau píše:
No ne no. Ty potřebuješ ten Štěpič kyseliny listové, metafolin. Ten nemáš správně fungující, to je ta mutace MTHFR. Neumíš štěpit kyselinu listovou.

Acidum folicum je stepena listovka. Femibion je takova prvni pomoc, nez lekar predepise leky. @NatalieSofie A odkud znas svou diagnozu? Me na zaklade diagnozy odeslali k hematologovi. Vzdy, kdyz jdu na pravidelnou kontrolu, tak mi opakuje, ze pokud budu tehotna, tak se mam hned objednat a hned se nasadi medikace..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama