Může mít kojené mimi zácpu?

Anonymní
13.9.20 17:06

Může mít kojené mimi zácpu?

Ahoj,

prosím poradte. Moje 3měsíční miminko několik dnů nekakalo, ale spokojeně prdělo. Dřív jsem kvůli prdíkům pomáhala rourkou. Po asi 5 dnech jsem zkusila rourku a mimčo mělo strašně tuhou stolici, nešlo vytlačit a vyšlo něco o velikosti malého pingpongového míču - dost tuhé.
Mudr. mi řekla, že když je plně kojené nemělo by mít zácpu, ale co jiného by to bylo? Taky všude říkají, že plně kojené mimi nemusí mít stolici x dnů, ale to by ta rourka nepomohla a nic by nevytlačila, ne?
Doporučila Lactulosu a fenykl. čajíček, ale zase 4 dny nic, tak já už nevím.

Zažil někdo něco podobného? Jak jste řešily?

Moc se omlouvám za naturální popis. :oops:

Děkuju. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1517
13.9.20 17:20

A mimčo už mělo nějaký problém? Tzn. tlačilo a nic? Nebo jsi už jen měla špatný pocit. Nám starší dcera opravdu kakala jen jednou týdně, vždy si poradila sama. Zkus počkat a uvidíš, pomáhej až už bude mít očividně problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
13.9.20 17:34

Ja na dceru dostala easy lax jednou, protože měla zácpu. Jakmile sem použila, všechno šlo ven a pak už bez problému, také byla kojena a se stolici jsme měli problémy neustále. (Držela sem všemožné diety abych nesnědla nic nadymaveho a stejně).
Bolení bříška a prakticky se sama nevykakala do toho 3.mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16718
13.9.20 18:19

Ano, dcera měla taky občas problém. Požívali jsme easy lax, když se začala kroutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
13.9.20 20:05
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím poradte. Moje 3měsíční miminko několik dnů nekakalo, ale spokojeně prdělo. Dřív jsem kvůli prdíkům pomáhala rourkou. Po asi 5 dnech jsem zkusila rourku a mimčo mělo strašně tuhou stolici, nešlo vytlačit a vyšlo něco o velikosti malého pingpongového míču - dost tuhé.
Mudr. mi řekla, že když je plně kojené nemělo by mít zácpu, ale co jiného by to bylo? Taky všude říkají, že plně kojené mimi nemusí mít stolici x dnů, ale to by ta rourka nepomohla a nic by nevytlačila, ne?
Doporučila Lactulosu a fenykl. čajíček, ale zase 4 dny nic, tak já už nevím.

Zažil někdo něco podobného? Jak jste řešily?

Moc se omlouvám za naturální popis. :oops:

Děkuju. :srdce:

Dcera je kojena a taky má stolici jednou za několik dní. A zácpu taky jednou měla, ale zvládla to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1051
13.9.20 20:39

Syn plně kojenej jako malý miminko měl stoličku asi jednou za týden, i víc. Srovnalo se to až s příkrmy. Ale zácpu nemíval..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 21:51

Děkuju za sdílení. :srdce: Dneska jsem zkusila zas rourku, ale bez úspěchu. Ona vždycky na konci kojení a okolo říhání pláče a já myslím, že je to bříško, protože pak si většinou prdne. Je to možné?

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
16718
13.9.20 22:15
@Anonymní píše:
Děkuju za sdílení. :srdce: Dneska jsem zkusila zas rourku, ale bez úspěchu. Ona vždycky na konci kojení a okolo říhání pláče a já myslím, že je to bříško, protože pak si většinou prdne. Je to možné?Zakl.

Jenomže to vůbec nemusí být zácpou. Prostě normální prdíky, a nebo se napolyká vzduchu, a pak jí to vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.9.20 22:21

@P4ja Dost mě právě vyděsilo, že na konci kojení pláče.. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
16718
13.9.20 22:27
@Anonymní píše:
@P4ja Dost mě právě vyděsilo, že na konci kojení pláče.. :think:

Tak a zkusila jsi sáhnout do plínky, jestli není počůraná?? Některým dětem to vadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
16.9.20 16:15

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.9.20 20:37

Já mám ten samý problém, kaká 1× za týden, stolice řídká, ale ten poslední den opravdu trpí, jinak celý týden bez problémů. Kromě kojení pije i fenyklovy čaj. Přemýšlím jestli třeba nemám jist něco já, co by jí pomohlo k častější stolici. I doktorka říkala je by mohla kakat častěji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.20 08:07

Kojené miminko nema tuhou stolici. Řešit s lékařem. my. intenzivne řešili 8mesicu, syn nekakal, ale přibíral. bohuzel tím, jak se mu stolice hromadila ve střevech. problemy mel ale hned po narozeni. konec střeva nefungoval, tak mu ho museli odoperovat. pozor lactullosa způsobuje bolení bříška

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama