Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, je mi 16 let, měla jsem nechráněný sex a přítelem (byl to můj první pohlavní styk). Dvakrát se do mě udělal, po 3 hodinách jsem si vzala postkoitální antikoncepci Escapelle. Můžu být těhotná? Mám zajít na gynekologii?
Prosím o radu, mám stresy
Děkuji předem
Holka měla by ses vzdělat, jak funguje ochrana jako PREVENCE.
Když nemá rozum on, proč ho nemáš aspoň ty? Bez kondomu prostě nic nebude a už vůbec vyvrcholení dovnitř ![]()
@Anonym14003 ty nebudeš nejostřejší tužka v penálu, že? Jak to máme vědět, jestli můžeš být těhotná? Snad ses to učila ve škole, ne? Sex byl? Byl, takže ta možnost tam je.
A to chtějí tu hranici ještě snizovat ![]()
Nejdřív si o tom něco zjisti a pak sexuj.
Můžeš mi říct, proč necháváš kluka udělat se do tebe bez jakékoliv ochrany? Víš, co jsou ty post pilule za sajrajt?
Počkej na termín menstruace. Možná se nacekas, protože ta pilule ti to může pěkně rozhodit. Když nedorazí MS, vezmi kapesný a za pár desítek korun si kup v drogerii nebo lékárně těhotenský test.
Je ti 16 let. Měla bys už něco vědět o rozmnožování. Co ochrana? Kondom? Prášky? To, že si vezmeš postinor tě nemusí spasit. Je dost známých případů, kdy žena otěhotněla i přesto, že si ho vzala.
A je to pěkný driak a nic zdravého. Takže nejdřív zkus myslet, než začneš sou*****. ![]()
Tak proč to děláš když máš z toho pak stres? Počkej jestli dorazí menstruace, může to být i později když sis vzala pilulku po. Případně si pak udělej test. Gynekolog s tebou teď stejně nic neudělá. A příště pouzivej trochu hlavu a aspoň kondom. Těhotenství a případně pohlavní nemoci jsou hned.
Jinak ty pilulky PO není antikoncepce, ale forma záchrany když antikoncepce selže. Je to jen na použití v nouzi, ne vůbec pravidelně. Měla by jsi si o tom něco přečíst.
Ty se nechas nekolikrat oplodnit a pak mas stresy??? To jsi retardovana nebo co? To nevis, ze takto se delaji deti? ![]()
Pohoda, když to nezachrání pilule po, tak můžeš na potrat. Klídek. Pak to můžete zkusit znovu.
Takovou jednu jsem taky znala, nechala si tam naštěkat v 15ti, frajerovi bylo 27, studovanej klučina. No co, však to byl jen shluk buněk.
Když se chováš takhle nezodpovědně, tak ty nohy radši neroztahuj. Na sex by se asi měla vystavovat kartička. ![]()
@lachtanice86 píše:
@Anonym14003 ty nebudeš nejostřejší tužka v penálu, že? Jak to máme vědět, jestli můžeš být těhotná? Snad ses to učila ve škole, ne? Sex byl? Byl, takže ta možnost tam je.
Tak ve svém věku bys za 1) neměla sexovat a za 2) pokud už, tak nepustit spermie na místo určení. Tedy povolit vyvrcholení jedině mimo a ne dovnitř a to i s kondomem. I ten může prasknout a jsi v ři. ti, když nemáš žádnou jinou ochranu. Ano, těhotná být můžeš. Doufám, že nejsi a poučíš se!!!
@truelly píše:
Tak ve svém věku bys za 1) neměla sexovat a za 2) pokud už, tak nepustit spermie na místo určení. Tedy povolit vyvrcholení jedině mimo a ne dovnitř a to i s kondomem. I ten může prasknout a jsi v ři. ti, když nemáš žádnou jinou ochranu. Ano, těhotná být můžeš. Doufám, že nejsi a poučíš se!!!
Proc by “nemela” sexovat?