Může to být salmonelóza?

101
1.8.15 08:55

Může to byt salmonelóza?

Dobrý den, predevcirem mě pustily domů z nemocnice se salmonelozou.doma máme přísnější hygyjenu.des.na ruce, záchod po sobě desinfikuji snad pokaždé, nehledě na to že od té doby co jsem doma jsem ještě na velké nebyla. Jenže mám doma 15 měsíční holčičku které dnes má průjem ale nic ji jinak není, včera si na průjem stěžoval už můj přítel. Můžou mít také salmonelozou, nebo jen blba schoda nahod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6583
1.8.15 09:20

To ti tady s jistotou asi nikdo neřekne. Můžou mít jen nějakou střevní virózu, ale klidně by to mohla být i ta salmonela. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
1.8.15 09:24

@Miruska S No předpokládám, že když ti bylo špatně, tak jsi po sobě v akutní fázi nedezinfikovala např. kliky od záchodových dveří nebo od koupelny… Takovou blbost, jakou je vypínač na záchodě apod. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.15 11:25
@Black Cat píše:
@Miruska S No předpokládám, že když ti bylo špatně, tak jsi po sobě v akutní fázi nedezinfikovala např. kliky od záchodových dveří nebo od koupelny… Takovou blbost, jakou je vypínač na záchodě apod. :nevim:

Mám docela čerstvou zkušenost se salmonelou u 3 letého syna, a jak primářem dětského, tak naší pediatrou mi bylo řečeno, že přenést salmonelu z člověka na člověka není tak jednoduché. Hodně polopatě řečeno pokud neolízneš výkal toho člověka tak to nedostaneš. Tam spíš je riziko toho že ti spolubydlící dostanou salmonelu z toho stejného zdroje nákazy co ty, takže prostě snědli to stejné. A takhle po návratu z nemocnice taky připadá do úvahu žes od tama dotáhla nějakou rotavirou infekci, a tu už přeneseš mnohem snáze na ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5679
5.10.15 15:07

Doprovází prosim salmonelu i vysoke horecky? Vyssi crp?
Muj syn 2roky vcera zacal mit prujem, rikam si asi zuby, jeste mu chybi stolicky. Jenze vecer ta stolice zacala šilene zapachat a do toho velke horecky skoro 40 :(
Dnes jsme sli k dr, vzal stery, ptal se jestli mel ted nekdy kureci, jestli jsme negrilovali. Kureci jsme meli, rizky, ale ty babicka dopeka jeste v troube.. crp vyslo 48, coz je hodne, chtel mu nasadit atb, ale nevi se na co ze, tak jsem to odmitla ze pockame do vysledku. Ty budou ale az ve stredu..
Nezvraci, stolice je ritka, spise do zluta a jsou v ni bile chuchvalce a hrozne zapáchá, stolici ma cca 5-6za den, obcas uorcnuti..vysoke horecky a zvysene crp. Prosim co by to jeste mohlo byt. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.10.15 15:18

Se salmonelou se omentane leci dcerka uz mesic, z niceho nic horecky a za dva dny prujem trvajici tyden, uz kadi v pohode, muze jist co chce, ale stae ji ma v sobe.

• Nahlásit
  • Citovat
742
5.10.15 15:22

To se divím, že může dcerka jíst co chce, já měla kdysi dietu.
Horečka u ní samozřejmně bývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5679
8.10.15 16:37

Dekuji. Jen pisi ze salmonela to nebyla, ale trnula jsem hruzou nez prisly vysledky. Kampilobakterie, coz je hlavně z kurat, spatne tepelne zpracovane.. ale volali primo z laborky a vyptavali se na sunky, ryby, zda jsme prisli do styku se zviraty..
No ale jsem rada ze to neni salmonela. Pry v tele uz zustane a muze byt prenasec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.15 09:39
@MišelkaX píše:
Dekuji. Jen pisi ze salmonela to nebyla, ale trnula jsem hruzou nez prisly vysledky. Kampilobakterie, coz je hlavně z kurat, spatne tepelne zpracovane.. ale volali primo z laborky a vyptavali se na sunky, ryby, zda jsme prisli do styku se zviraty..
No ale jsem rada ze to neni salmonela. Pry v tele uz zustane a muze byt prenasec.

To je fakt hloupost :roll: Já jsem při slově salmonela taky šla do mdlob ale v nemocnici mě ujistili, že je to ještě ta lepší varianta, lepší než třeba rotaviry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5679
9.10.15 21:27

@marmelada78 fakt? To je fakt tezko, kazdy rika neco jineho :D ja jsem rada ze už je tp za nami a je dobre :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama