Streptoccoc a očkování kojence

51
30.7.15 10:14

Streptokok a očkování kojence

Ahojky mamky, mám dotaz! Se starším synkem jsme měli cca před měsícem Angýnu se streptokokem v krku, přeléčenou atb. Po 14 dnech po dobrání, máme oba furt v krku streptokoka a jsme nosiči bez příznaků. Mám ted i miminko - 3 měsíce a dle mě je zdravej, sem tam si kýchne ale to asi každý mimčo. Dnes máme jít na očkování Hexou a nevím, zda se do toho pustit, aby taky neměl toho streptokoka v kuku a nebyla nějaká reakce na očkování. Stopro chci mu nechat udělat výtěr. Neřešil někdo něco podobného??? Moc děkujiii :o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4230
30.7.15 10:23

Dítě by mělo být očkované, pokud je naprosto zdravé stejně jako okolí, tzn. rodina. Odložením nic nezkazíte. Navíc pokud nebudete očkovat tak brzy, bude to lépe snášet celkově. Některé maminky začínají očkovat v 10. měsíci ve schématu 2+1.
Někdy je lepší vyčkat než později třeba litovat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2945
30.7.15 10:29

Já bych do toho nešla mám dvojčata ale nikdy mi dr neočkuje pokud druhé dítě není o. k budto oba nebo nikoho protože ten druhý muže toho prvního nakazit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 10:44

Před každém očkování pediatr vyšetří dítě, zda je zdravé a může se očkovat či ne. Zavolej si do ambulance, a zjisti co a jak. Ať tam zbytečně pak nemusíte chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4230
30.7.15 10:49

To by měl, ale alespoň u nás to bylo tak, že koukne do krku a dobrý, ale pohledem streptokoka nepozná… Někteří to berou na lehkou váhu, rodič si musí zjišťovat a hlídat si dítě sám. Naštěstí poslední slovo je právě na rodiči :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
30.7.15 10:54

Určitě bych počkala, 3m dítěti očkování neuteče. mám 3 děti, ejdno má permanentně ve výtěrech pneumokoka, jen v nose tedy, druzí dva stafylokoka, prostední jen v nose, nejmenší v nose i v krku, očkovat začneme až na podzim, a ataky mu nechám před tím udělat výtěry..pokud to nezmizí, tak ymoc nevím, jak se k tomu postavit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
30.7.15 11:01

Moc děkuji za názory! Starší syn 4,5 je pernamentně nemocnej ( angýna, uši ale imu a alergo je naprosto v pořádku ) jak přešel do jiné školky, tak to furt od něho chytám. Stopro jsem i já přesvědčená, že do toho očkování nepudu ale chtěla jsem znát i jiný názor na věc. Zkusím u mudr, aby mu udělala výtěr a dle toho se pak rozhodneme nebo počkáme. A za 14 dní půjdme zase se snykem na kontrolní výtěr, zda se to už stratilo nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28834
30.7.15 11:35

Dcera byla očkována, když u nás v rodině byl streptokok.Byla naprosto zdravá, očkování bez reakce a následků..Naočkovala ji lékařka, která je velká kapacita nejen v pediatrii, ale i v oboru dětské kardiologie. Externě působí v nemocnici, má tam „jméno“.Průser by si ze své pozice nemohla lajznout. Mimina jsou proti streptokoku imunní, ještě mají protilátky z těhotenství od matky. Pokud onemocní malé dítě angínou, tak až koncem prvního roku života a to taky vyjímečně.

Pokud máš víc dětí, tak bys na očkování mohla čekat donekonečna. Nemoci budou nosit pořád a taky si je budou pořád dokola předávat.

Je ale fakt, že já se nebojím přiměřeného očkování, bojím se nemocí a následků z nich.Jsem ráda, že je čtvrtá dcerka naočkovaná, jsme nuceni ji často brát s sebou do kolektivu cizích dětí. Přijde mi to bezpečnější, než kdyby nebyla dosud očkovaná, protože starší pořád něco mají a předávají si.

Nechala bych to plně na lékařce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
30.7.15 12:29

Jani máš v tomto pravdu! Rozhodně chci aby, byl synek očkovanej, už jen proto, že hodně cestujeme a nechci aby něco lapnul. Přesto chci bejt opatrná a radši se pozeptat v okolí jaký mají na to názor. Však za chvilku uvidíme co na to řekne naše mudr., ta mě rozhodně nebude do ničeho tlačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama