Může tohle říct normální rodič?

147
2.6.16 15:31

Muze tohle rict normalni rodic?

Ahoj.Ne ze by tohle byla nejak dulezita diskuze.Spis me zajima vas nazor.Byla jsem dnes s dcerkou na hristi. Dcera byla na skluzavce a ja sedela na lavce. Prisel tam tatinek. V kocarku mel mimco a sebou jeste dceru cca 4 roky.Ona tam tak hopsala a blbla. Tatinek na ni kouka a najednou rika: jezis aneto, ty mas krive nohy! Uplne me to zarazilo. Kdyby ji to rekl treba bratr, tak to beru, ale tata? takhle male holcicce? nevim, furt mi to lezi nejak v hlave. Pritom ta holcicka krive nohy nemela, byla hodne stihla, takze vypadaly trosku kostnate.Asi jsem citlivka, ale bylo mi ji liti, ze jeji tata je pitomec, kdyz ji takhle komentuje.Co si myslite?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11625
2.6.16 15:33
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
2.6.16 15:36

Bohužel, jsou i takoví „rodiče“ kteří zmrzačí svoje děti nejenom na těle, ale i na duši. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
2.6.16 15:36

V některých rodinách se to holt říká. Citlivé ani pěkné to není.

Já celý dětsví poslouchala, jak mám křivý fotbalistický nohy. Jak mám nohy jak selka. Že jsem macatá. V pubertě to byl jeden z důvodů, proč jsem se sebepoškozovala, neměla ráda a trpěla PPP.

Myslím, že takové věci by se dětem vůbec říkat neměly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 15:43

Moje babi mi říkala, že mám „kytiska jak celý svět“ (tlusté nohy) a můj bratr mi to opravdu hodně rád a často připomínal :mrgreen: tehdy mě to mrzelo hodně, dneska se tomu směju…

a radši anonym, ať si brácha nevzpomene ;)

• Nahlásit
  • Citovat
737
2.6.16 15:46

Seš citlivka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
2.6.16 15:47

Ahoj, tak to jsem se opravdu v sobě zhrozila. Jak ji může takhle nepěkně zaklít jedním slovem. Zcela mě to připomnělo mou situaci, když mi bylo asi plus mínus 16 let a šla jsem na diskotéku. Bylo tenkrát léto, teplo a já měla sukni. Když jsem si tak s radostí pochodovala na diskošku, tak jedna kamarádka mě řekla s úsměvem na tváři: děj si nohy do svěráku.
Umíte si představit, co to se mnou udělalo, s mou psychikou? Až do svých 30 let jsem věřila, že mám křivé nohy a všude se za ně styděla. Záviděla jsem ostatním holkám, že mají super nožky, že mohou nosit suskně a já ne.
Až můj manžel mě svým přesvědčením odklel a já si uvědomila, že nohy nemám křivé a začala své nohy milovat.
Ještě jsou ve mně trošku pozůstatky komplexu z dětství, ale už nemám problém jít ven v sukni.
Takové věci a jím podobné se nemůžou říkat malým dětem…a ani ne nám dospělým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3372
2.6.16 15:52

Další případ moje vlastní sestra. Když jí bylo asi 12 let bratr jen tak z ničho nic jí řekl: ty máš ale tlustej zadek.
(vůbec ho neměla tlustý). Co se asi stalo?
Sestra si to přebrala v hlavičce zcela po svém a dobrala se až během několika let k PPM.
Anorexie (z 60 kg na 38kg), pak skoro smrt, nemocnice, vzpamatování se a následná bulimie…Dnes je jí 35 let, je z toho všeho venku, ale jen skoro.
Aniž se to nezdá, ale SLOVO má opravdu sílu. Já si dávám pozor na to jak se svými dětmi mluvím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
2.6.16 15:54

Jo moderní doba je říkat jen hezké věci a nepopisovat realitu pravdivě. Pak vidíme tvrdou srážku těchto skleníkových děti s realitou.

Slovní hodnocení, které nejde srovnat, aby náhodou pepíček nepoznal, že v matice je horší než janička (ano super je kombinace známkovaní a slovního hodnocení, protože umožňuje jak objektivní hodnocení, tak přesnější popis reality)

Proboha lidi, nazývejte věci, buďte k sobě upřímnější a pořád si něco nenalhávejte, a nenalhávejte ani nic svím dětem. Podpořte jim sebevědomí, ale nikoliv lhaním. Ať najdou to v čem jsou nejlepší. A ne říkat tlusťochovi, že je vlastně štíhlý. Dítěti co nezvládá jazyky, že je moc nadaný, jen paní učitelka je moc přísná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
2.6.16 15:56
@Petulka1234 píše:
Další případ moje vlastní sestra. Když jí bylo asi 12 let bratr jen tak z ničho nic jí řekl: ty máš ale tlustej zadek.
(vůbec ho neměla tlustý). Co se asi stalo?
Sestra si to přebrala v hlavičce zcela po svém a dobrala se až během několika let k PPM.
Anorexie (z 60 kg na 38kg), pak skoro smrt, nemocnice, vzpamatování se a následná bulimie…Dnes je jí 35 let, je z toho všeho venku, ale jen skoro.
Aniž se to nezdá, ale SLOVO má opravdu sílu. Já si dávám pozor na to jak se svými dětmi mluvím…

Darwin říká, ať umře. Pokud není schopná reálného uvažovaní, dříve nebo později ji stejně něco sežere. Pardon, ale já tyto hodnocení, jak je to chyba bratra a ne její nemůžu vystát.

Je to přesně o tom, že možná kdyby k ní byly kritičtější rodiče, a byla zvyklá na to, že lidi říkají svoje názory, tak jedním uchem tam druhým dovnitř.

Pokud někdo vyrůstal ve skleníku, tak ho pak jebne z jednoho slova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4853
2.6.16 15:57

@Patejl1 V tomhle případě jsi úplně mimo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
2.6.16 15:58
@Patejl1 píše:
Jo moderní doba je říkat jen hezké věci a nepopisovat realitu pravdivě. Pak vidíme tvrdou srážku těchto skleníkových děti s realitou.

Slovní hodnocení, které nejde srovnat, aby náhodou pepíček nepoznal, že v matice je horší než janička (ano super je kombinace známkovaní a slovního hodnocení, protože umožňuje jak objektivní hodnocení, tak přesnější popis reality)

Proboha lidi, nazývejte věci, buďte k sobě upřímnější a pořád si něco nenalhávejte, a nenalhávejte ani nic svím dětem. Podpořte jim sebevědomí, ale nikoliv lhaním. Ať najdou to v čem jsou nejlepší. A ne říkat tlusťochovi, že je vlastně štíhlý. Dítěti co nezvládá jazyky, že je moc nadaný, jen paní učitelka je moc přísná.

Myslim, ze rikas blbosti.Neco jineho je rict ze decku nejde nejaky predmet, ze v nem neni dobrej. A neco jineho je nar. komentovat odstate usi, krive nohy, tlustku atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.6.16 16:00

Jo, taky mam takovyho pitomce otce. Pamatuju si, ze mi bylo asi 17 o prazdninach jsme sli na nejakej koncert a ja cela natesena jsem se oblikla do nejlepsiho tricka, zrovna jsem mela i pekny vlasy a zadny pupinek a znate takovy ten pocit, kdy je clovek sam se sebou spokojeny. Otec se na mne diva a rika, z ceho si tak nadsena, podivej se na ten svuj velky krivy rypak, tu vetu slysim dodnes a dodnes mam komplex ze sveho nosu :zed: a zazdil to na svatbe, kdy pripity pronesl i pred mym muzem, ze te osklivejsi dcery se uz zbavil :poblion: Nejprijdu si jako krasavice, ale oskliva taky nejsem. A pak narazky na moji nadvadu apod., to uz neresim. Nebo to jak mne shazuje pred detma, ze jsem pitoma, ale rekne to jim, ne prede mnou, protoze ja uz se pred nim servitky neberu a poslu ho rovnou nekam. Jednou mne u nas pripity urazel a manzel ho vyhodil, od te doby si dava bacha. Bohuzel rodice si nevybirame :pocitac:
Inko snad pochopitelne

• Nahlásit
  • Citovat
704
2.6.16 16:02
@Elenloth píše:
@Patejl1 V tomhle případě jsi úplně mimo. :think:

To je jen věc názoru.

Možná tu úmyslně prezentuju až extrémní názor, ale chci ukázat na fakta, kdy dětem je špatně když zjistí, že to masíčko co papají je z té krásné kravičky a ta skutečnost se před nimi schovává.

Větší náhled reality od útlejšího věku je zcela na místě, a ne vychovávaní sterilní společnosti, kdy půlka českých mužů není schopná ani ochotná ochraňovat vlastní rodinu.

Já tyto jevy ve společnosti hodně propojuji, protože podle mého názoru jedna věc souvisí se vším.

Od vlastního rodiče je to nic moc, ale připravit dítě nejen na pozitivní hodnocení je základ, který většina dětí nedostane.

Vedu už léta kurz pro nadané děti z oblasti matematiky a příbuzných oborů. Jsou to děcka 11-16. Každý rok snáší hůře to, že prostě šanci chodit má jen 10 nejlepších a rozhodnou jen výsledky, ne tlak rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7624
2.6.16 16:02

Tedy v 16 letech se složit z jedné poznámky už mi přijde trochu mimo běžné normy. To už je téměř dospělý člověk, který buď ví, že má nějaký problém a tím pádem to neřeší a hodí za hlavu, nebo ví, že problém nemá, a pak to taky neřeší a hodí za hlavu. Současný trend chodit ještě kolem dětí na prahu dospělosti po špičkách, aby náhodou jsme neřekli ěnoc nedostatečně citlivého, mi připadá poněkud nešťastný (míněno o děckách 15+).

V daném případě mi to od tatínka necitlivé přijde, ale nijak extrémně, abych měla pocit, že kazí dítěti povědomí o sobě na zbytek života…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama