Jak na výchovu u temperamentní, divoké dcery?

376
30.5.16 11:50

Jak na výchovu u temperamentní, divoké dcery

Ahoj všichni. Potřebovala bych, prosím, poradit jak na výchovu a popřípadě poklábosit o stejných problémech. Předem se omlouvám za dlouhý román. Dceři je 2 a 3/4 roku. Je hodně živé, temperamentní, divoké a svéhlavé dítě. Nedokáže chvilku posedět, být v klidu. A to zejména před společností a publikem. Je to lvice a všude se předvádí a chce být středem pozornosti. Hodně upovídaná, ráda zpívá a nestydí se před nikým cizím. Myslím si, že není špatně vychovávaná, ale s tou její divokostí si nevím někdy rady. Příklad chování: O víkendu jsme byli celá rodina na prohlídce hradu. Patřil k tomu i průvodce. Šlo s námi ještě nekolik lidí. Chvilinku vydržela poslouchat, ale pak začala pořád něco mluvit a na něco se mě ptát a jakmile viděla že má pozornost ostatních lidí (ovšem pozornost negativní) tak začala ještě zpívat a tancovat a dělat různý kraviny. V tu chvíli už mám pocit, že jdu mimo ní a neposlechne nic. Aby byla zticha, aby nemluvila, aby vydržela na místě. Čím víc jí uklidňuju, tím víc divočí. A možná i ze mě cítí mojí nervozitu a dělá to ještě víc naschvál. Stejně se chová třeba v restauraci a podobně. Jinak je celkem šikovná, samostatná. Samozřejmě někdy prostě normálně zlobí, ale v tomhle si fakt nevím rady. Vzdor a různá jiná období nějak zvládám, ale temperament ne. Nejraději mám pak takové to porovnávání s dětmi, které kam je posadíš tam je najdeš a nehnou se od mámy na krok, jakmile se objeví někdo cizí. A přesně takové máme v rodině a vedle nich je naše dcera jako nevychovaný spratek. I když vím, že není andílek, tak třeba ve školce kam chodí na 2 dny jí chválí a nemají s ní problém. Že je samostatná a šikovná na svůj věk. Už mne napadlo se s někým poradit a popřípadě nechat posoudit, jak třeba na ní ve výchově. Ale vůbec nevím na koho. Psycholog, nějaká poradna nebo…? Co byste třeba poradili, co u vás fungovalo a popřípadě kdy z toho dítě vyrostlo. Jestli vyrostlo :cert: Děkuji!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5971
30.5.16 11:54

Mám stejně starého syna, taky lva, ve školičce super, ale jinak :zed: plus mi teda nemluví. Takže na palici 2× tolik. A když není 2× denně venku usíná až kolem 21h a budí se v každý den před 6.
Už se těším na státní školku. :mrgreen:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
30.5.16 11:55

Rekla bych, ze jako prvni bude fungovat nebrat ani ne trilete dite na prohlidku hradu 8o Co sis od toho slibovala, poslouchat monotonni vyklad vydrzi maloktere skolni dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
30.5.16 11:55

Mám takového syna. předně: sorry - ale dva a třičtvrtš na prohlídku hradu?!?! proč proboha? to je základní chyba.

no a jinak? pevně stanovit hranice a dodržovat je. JASNĚ vymezit zákazy a úkoly. Tedy ne buď hodná, ale neskákej a nemluv. opakovat, opakovat. trpělivost. chválit. nechat venku vyběhat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
30.5.16 11:58

K té prohlídce. On to byl výmysl zbylé rodiny a mě by to v životě nenapadlo. Protože dceru znám. Ovšem ostatní děti tam, jen o něco málo starší to úplně v pohodě zvládly. O to větší depka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
30.5.16 11:59
@nico2 píše:
Ahoj všichni. Potřebovala bych, prosím, poradit jak na výchovu a popřípadě poklábosit o stejných problémech. Předem se omlouvám za dlouhý román. Dceři je 2 a 3/4 roku. Je hodně živé, temperamentní, divoké a svéhlavé dítě. Nedokáže chvilku posedět, být v klidu. A to zejména před společností a publikem. Je to lvice a všude se předvádí a chce být středem pozornosti. Hodně upovídaná, ráda zpívá a nestydí se před nikým cizím. Myslím si, že není špatně vychovávaná, ale s tou její divokostí si nevím někdy rady. Příklad chování: O víkendu jsme byli celá rodina na prohlídce hradu. Patřil k tomu i průvodce. Šlo s námi ještě nekolik lidí. Chvilinku vydržela poslouchat, ale pak začala pořád něco mluvit a na něco se mě ptát a jakmile viděla že má pozornost ostatních lidí (ovšem pozornost negativní) tak začala ještě zpívat a tancovat a dělat různý kraviny. V tu chvíli už mám pocit, že jdu mimo ní a neposlechne nic. Aby byla zticha, aby nemluvila, aby vydržela na místě. Čím víc jí uklidňuju, tím víc divočí. A možná i ze mě cítí mojí nervozitu a dělá to ještě víc naschvál. Stejně se chová třeba v restauraci a podobně. Jinak je celkem šikovná, samostatná. Samozřejmě někdy prostě normálně zlobí, ale v tomhle si fakt nevím rady. Vzdor a různá jiná období nějak zvládám, ale temperament ne. Nejraději mám pak takové to porovnávání s dětmi, které kam je posadíš tam je najdeš a nehnou se od mámy na krok, jakmile se objeví někdo cizí. A přesně takové máme v rodině a vedle nich je naše dcera jako nevychovaný spratek. I když vím, že není andílek, tak třeba ve školce kam chodí na 2 dny jí chválí a nemají s ní problém. Že je samostatná a šikovná na svůj věk. Už mne napadlo se s někým poradit a popřípadě nechat posoudit, jak třeba na ní ve výchově. Ale vůbec nevím na koho. Psycholog, nějaká poradna nebo…? Co byste třeba poradili, co u vás fungovalo a popřípadě kdy z toho dítě vyrostlo. Jestli vyrostlo :cert: Děkuji!

uplne se mi vybavila stejne stara dcera nasich sousedu. Taky o ni mluvi, ze je prilis ziva, ale na druhou stranu je pry velmi inteligentni a o soukrome skolce jsem uz taky slysela, jak ji tam hrozne chvali, jak je tam hodna a poslechne…
Dle mne je to rozmazleny spratek - o vikendu byla u nas na zahrade a aby vubec odesla, tak ji jeji otec musel vzit do naruce a odnest, protoze ho proste neposlechla…

Mam dve deti a pokud jsem je neumela usmernit, nelezla jsem s nima do restaurace nebo na prohlidku hradu. Sorry, to si asi slyset nechtela, ale ja mam deti uz vetsi a kdyz proste byly v tomhle kritickem veku, kdy nevydrzi, tak jsem s nima sla do ZOO nebo do bazenu, kde nikoho tancovanim a poskakovanim neobtezovaly.

asi si to tu pekne sliznu od ostatnich matek s temperamentnima detma, ale zkus se zamyslet, jak si tu prohlidku hradu uzili lidi, co treba dali hlidat deti babickam a chteli si vyrazit :roll: nebo kdyz si jdeme s kamaradkou sednout na kafe a pod stul nam neustale leze temperamentni dvoulety kluk od vedlejsiho stolu… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
30.5.16 12:01

Nase mala je od narozeni taky neposedna, temperamentni, ujecena navic byla i hodne ubrecena. Ted ji jsou 3 roky a 3 mesice a je to lepsi.- Sice treba vydrzi seset max. pul hodinky - dele ji to ani nebavi. Ve skolce ji chvali, tam ji znaji jen jako klidnou. Podle me se to bude lepsit a lepsit. U nas pomohlo chvalit, i za sebemensi vec. Jinak takto male dite, natoz temperamentni, bych na prohlidku nikam nevzala. Mam rada prohlidky zamku i hradu, ale to ji manzel hlidal, protoze co nesnasim je, kdyz si chci uzit prohlidku hradu, zamku a mluvi a vyrusuji u toho deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
30.5.16 12:03
Jasně stanoven
@Alyss1 píše:
Mám takového syna. předně: sorry - ale dva a třičtvrtš na prohlídku hradu?!?! proč proboha? to je základní chyba.no a jinak? pevně stanovit hranice a dodržovat je. JASNĚ vymezit zákazy a úkoly. Tedy ne buď hodná, ale neskákej a nemluv. opakovat, opakovat. trpělivost. chválit. nechat venku vyběhat…

Jasně stanovené hranice. OK. Ale jak na to před publikem a v situaci, kdy nemám moc možností s tím neco udělat. Ona to nemusí být jen návštěva hradu, ale stačí třeba jen stát někde frontu. Zákaz neskákej a nemluv nefunguje. Prostě dál mluví a skáká. Já tu třeba frontu musím vystát. Co pak? Když třeba nějak zlobí na hřišti, odvedu a jde se domů. I když ona je na děti hodná. Když třeba zlobí doma, ví že platí pravidla a jde třeba sama do pokojíčku. Ale co ve společnosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
30.5.16 12:03

Tak male dite bych na prohlidku hradu nebrala, nebavi to i starsi deti, tak se nedivim, ze delala vyrval.

Co se tyce restauraci-je to u nas za odmenu-pokud delaji bordel, tak s nima do restaurace nejdu. Protoze chodi do restauraci radi, tak si nedovoli delat curbes. Chodime tedy jen do restauraci „baby friendly“.

V momente, kdy se dite zacne chovat nekde nevhodne, mam pravidlo tri napomenuti-3× napomenu, nasledne jdeme pryc-odkud koli-navsteva, kino, divadlo, hriste. U nas to funguje spolehlive.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7201
30.5.16 12:05

@nico2 Jééé, to samé! Jestli je to „ročník“ 2013, tak jsou ještě v čínském horoskopu drak. Takže jí říkám moje lvice dračice - a odpovídá to :lol: Co ta dokáže dělat před publikem…kolikrát se za ni i stydím :oops: Ale u nás tedy se většinou všichni smějou a říkají mi ať neokřikuju, zřejmě že je tak roztomilá (aspoň si to namlouvám) :D U nás funguje (v klidu řečeno) - že budeme muset odejít, pokud bude křičet, že by všechny bolely ouška. K tomu ji musím chytit do náruče, nemá cenu na ni něco povolávat, případně se rozčilovat a pokřikoat, to se ještě stupňuje. Malá je na druhou stranu i dost zvídavá, takže dost často se dá na něco přesměrovat…třeba na zahrádce v restauraci, kde byli kamínky jsem ji nechala skládat hadíky apod. Volím také jen místa, kde vím, že děti nevadí a ji to budebavit. Ale na prohlídku hradu bych si s ní klidně troufla. Vzala bych do náruče, šeptem říkala nějaké zajímavosti, co může vidět a pokud by nefungovalo, neměla bych problém prostě odejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
30.5.16 12:05

Já bohužel neporadím, mam doma to samé -dcerka 3roky… Ani na vteřinu si nesedne, pořád něco vymýšlí, ale sama se nezabavì protože chce neustálou pozornost.
Nad představou prohlídky hradu sem se pousmála, to by mě s naší čertíci ani nenapadlo zkoušet. :lol:
Stejně tak třeba pohádka v kině nebo divadýlko pro děti - to by muselo mít max. 10 minut a i to by bylo hraniční :D
Já prostě čekám až ještě malinko povyroste a dám jí na nějaký sport nebo tancování, aby měla tu energii kde vybít. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2226
30.5.16 12:06

@nico2 není problém dítě vzít a prohlídku opustit, průvodci jsou na to zvyklí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
30.5.16 12:12
@Lily Evans píše:
@nico2 není problém dítě vzít a prohlídku opustit, průvodci jsou na to zvyklí.

Bohužel byl. Jedna cesta příchozí zavřená a před námi cesta možná jen s doprovodem. Museli jsme čekat na ostatní. Ale je zbytečné, podle mne, řešit prohlídku hradu. To může být úplně jiná situace. Jak jsem psala, mne by to v životě nenapadlo neb znám svoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
30.5.16 12:12

Nad prohlídkou hradu s dvouletým dítětem jsem se taky pousmála, sorry. :mrgreen: Obávám se, že na to bude i psycholog krátkej. ;) Važ si toho, že máš šikovnou, zdravou, chytrou dcerku, a nevymýšlej blbosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7201
30.5.16 12:13

@nico2 U tak malého dítěte moc nefungujíí zákazy, příkazy, sliby…musíš zamezit fyzicky. Chytnout do náruče, mít sebou něco, co víš, že ji zaujme, povídat jí něco…vzít sebou odměnku…když tady vystojíme tu frontu, pak si můžeme dát…nevím co už máte dovolené, oblíbené…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama