Domácí krádeže - nevíme kdo

17
30.5.16 10:34

domácí krádeže a nevime kdo

Ahoj maminky.
už poněkolikáté zmizela více tisícová částka ze šuplíku. v podezření jsou dvě děti, 12 let co ma vše co potřebuje a nikdy jsem u něj nenašla nové drahé věci, napadlo mě že by to bral leda kdyby ho někdo šikanoval. po škole je skoro furt doma.
jako druhé je v podezření má 25 letá dcera ktera pracuje. měla trochu problemy s penězi ale vždy si normálně ode mě pujčila a vrátila je. ani jeden mi však nepřijde natolik hloupý aby tak okatě bral tolik peněz i po té co jsem jim doma pohrozila, stalo se to znova!
mám zkusit s mladším zajít k psychologovi? chci problem vyřešit a schovávání peněz není řešení :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18454
30.5.16 10:36

@victo Nejdriv si s nimi snad sedni sama, ne? Normalne se jich zeptej, zda ty penize nevideli, ze na danem miste stopro byly a ted tam nejsou a ze nikdo jiny, nez vase rodina, se v byte nepohybuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6561
30.5.16 10:37

Psycholog, říct že kdyby potřebovali že půjčíš, vytvořit atmosféru důvěry. Krádeže jsou vždy problém v rodině, může to být téměř cokoliv. Zkusit mladšímu dávat kapesné jestli nemá, ono je rozdíl mít peníze na cokoliv a muset si říkat (i když mu to koupíš ale to ptaní pro něj může být nepříjemné).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5977
30.5.16 10:37

Vám volně tolik peněz leží doma a děti ještě ví kde?!?! 8o
Jinak bych si s nimi znova promluvila, s oběma naráz.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
30.5.16 10:38

Tipuju dceru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
30.5.16 10:38

To jsem take udělala, řekla jsem že kdy se přiznají že se mi uleví a nebudu se na nikoho zlobit, jestli potřebují peníze. :palec: :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
30.5.16 10:39

Nikdo jiný se v bytě opravdu pohybovat nemůže? Pan domácí/majitel třeba nemá klíče? Sousedka, kamarádka, někdo z příbuzenstva?
Jinak si s dětmi promluvit, co jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
30.5.16 10:39

@kve-tinka můj otec míval ve svém kufříku z práce věčně aspoň 20 tisíc, vozil si tržbu každý den domů. Když máš vychované děti, nemusíš se bát, že něco šlohnou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
30.5.16 10:41

@kve-tinka taky jsme meli doma peníze v supliku. Po výplatě se část vybrala a dala se tam na cely měsíc na jídlo a spol. Jako deti jsme to věděly a nepřijde mi teda nic divného na tom ze to tak má i někdo jiný. Naopak, penize nejsou tabu, přece to nejsou drogy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5977
30.5.16 10:41

@Halibar mi nejde jenom o děti, ale celkově o zloděje…ti kteří musí, mají doma větší částky, šperky a tak podobně. By měli mít aspoň malý trezor. A to nejsem paranoidní, jenom mi to příjde normální.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
30.5.16 10:42
@victo píše:
Ahoj maminky.
už poněkolikáté zmizela více tisícová částka ze šuplíku. v podezření jsou dvě děti, 12 let co ma vše co potřebuje a nikdy jsem u něj nenašla nové drahé věci, napadlo mě že by to bral leda kdyby ho někdo šikanoval. po škole je skoro furt doma.
jako druhé je v podezření má 25 letá dcera ktera pracuje. měla trochu problemy s penězi ale vždy si normálně ode mě pujčila a vrátila je. ani jeden mi však nepřijde natolik hloupý aby tak okatě bral tolik peněz i po té co jsem jim doma pohrozila, stalo se to znova!
mám zkusit s mladším zajít k psychologovi? chci problem vyřešit a schovávání peněz není řešení :(

Podle mne to dělá to starší dítko! Musíte s ní promluvit však jako máma musíte poznat zda lže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
30.5.16 10:42

Je to náš dum, cizi lidi tam pravě nechodí,… minule se i prarodicum zratily nějake peníze. promluvila jsme s obouma, už nevím co mam dělat. bud maleho někdo šikanuje, a nebo dcera neumí hospodařit s penězi. zase je snad dospělá, nikdy nic, a najednou se kradež dohromady blíží k 10 tisícum :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
30.5.16 10:44

@kve-tinka tak o tom jsem nikdy neuvažovala. My máme alarm a kamerový systém (už kvůli utečencům, těch je tady jak popela), ale trezor - to bychom museli schovávat všechno :think: ale před dětmi něco skrývat to neee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
30.5.16 10:45

@Cuddy Tento názor jednoznačně podporuji. Svolat rodinnou radu, všichni se sednout ke stolu a narovinu říct - děti, máme problém. Strácejí se nám peníze. Víte, že jsme tu vždycky pro vás a s každou starosí vám pomůžeme, ale musíme vědět, co se děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 10:48

Já kradla rodičům peníze. Neměla jsem dobře placenou práci, měla jsem s rodiči špatné vztahy, byla to moje vina, byla jsem nezodpovědná. Ukradla jsem určitě přes 50tisíc ale pak sem se přiznala a všecko jim vrátila. bylo mi 22. I jako anonym s stydím :,( jkyby sme měli lepší komunikaci, neudělala byych to, bili mě, zakazovali mi už od mala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama