Kdy je moc rozmazlování?

Anonymní
24.5.16 12:37

Kdy je moc rozmazlovani?

Ahoj prosim o vas nazor.Mame holcicku 1,5 roku posledni pul rok si ji bere semtam babicka (tchyne) na hlidani. Problem je, ze ji vse dovoly a ja pak s ni mam 2 dny revu nez pochopi, ze u ne to tak nebude. Necha ji rozbit starozitne nadobi, skakat v botech na ven v posteli a chodit po celem byte, rozlevat piti, rozhazovat a rozslapavat piskoty proste vse co ji napadne.Beda jak neco reknu jsem nepritel cislo jedna. Resili byste a jak???Anonym chodi sem rodina diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9719
24.5.16 12:42

Babičce bych řekla, že si nepřeji, aby jí vše dovolila, pokud to nepochopí tak budeš muset dceru stále převychovávat než pochopí, že u babičky smí to co doma ne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 12:44
@kopejka píše:
Babičce bych řekla, že si nepřeji, aby jí vše dovolila, pokud to nepochopí tak budeš muset dceru stále převychovávat než pochopí, že u babičky smí to co doma ne :nevim:

No prave ze to nechape.Ja pak jsem ta nejhorsi u babicky je fajn a u nas jen rev.Uz si prijdu jako hrozna mama dyk babicce vuuuubec nebreci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
5576
24.5.16 12:47

Hmmm, já babičky nechávám dělat, co chtějí, neremcám, jsem ráda, že se dítku věnují, ale tohle je masakr. Ani jednu babičku by nenapadlo nechat malou skákat v botech po posteli něco rozlívat apod. Někdy jsou o přísnější než já a mám pocit, že malá je mnohem víc poslouchá.

Jenže s tím nic nenaděláš, pokud si babička nenechá říct, tak s ní nehneš. Zkoušela jsi rozumně promluvit? Jako je to blbý, člověk ocení hlídání a pak řeší dva dny rozjívené dítě.

No ale nepochopila by, že to, co se dělá u babičky, to se nedělá doma? Naše malá třeba má určité činnosti spojené s určitým člověkem, např. mě strašně vadí, když leze na stůl a sedá si tam, ale když snídá táta, tak si vyleze k němu na stůl a hrajou si tam. Mě to nedělá, řekla jsem jí, že já nechci, aby lezla na stůl, ať si počká na tatínka a chápe to… Ale je fakt, že je o něco starší.

Jaký má vlastně babička důvod k tomu, že jí to toleruje, oni to dělají běžně taky? Nebo jejich děti, když byly malé?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 12:51
@Fazulina píše:
Hmmm, já babičky nechávám dělat, co chtějí, neremcám, jsem ráda, že se dítku věnují, ale tohle je masakr. Ani jednu babičku by nenapadlo nechat malou skákat v botech po posteli něco rozlívat apod. Někdy jsou o přísnější než já a mám pocit, že malá je mnohem víc poslouchá.

Jenže s tím nic nenaděláš, pokud si babička nenechá říct, tak s ní nehneš. Zkoušela jsi rozumně promluvit? Jako je to blbý, člověk ocení hlídání a pak řeší dva dny rozjívené dítě.

No ale nepochopila by, že to, co se dělá u babičky, to se nedělá doma? Naše malá třeba má určité činnosti spojené s určitým člověkem, např. mě strašně vadí, když leze na stůl a sedá si tam, ale když snídá táta, tak si vyleze k němu na stůl a hrajou si tam. Mě to nedělá, řekla jsem jí, že já nechci, aby lezla na stůl, ať si počká na tatínka a chápe to… Ale je fakt, že je o něco starší.

Jaký má vlastně babička důvod k tomu, že jí to toleruje, oni to dělají běžně taky? Nebo jejich děti, když byly malé?

No ona to dela asi proto aby ji vyhovela a mala se nevztekala. Jinak to nedelaji, ale uklid neresii tak jako ja :think: Jinak na sve deti byla pry prisna. Vcera tam mala byla musela jsem po doktorech a dneska je doma peklicko

• Nahlásit
  • Citovat
29442
24.5.16 12:51

Pokud to babi nevadí, tak ať jí třeba skáče po lustru, ne? :nevim: Budeš jí muset doma v tomto věku ještě usměrňovat a „převychovávat“, ale jak poroste tak zjistí, že doma se zkrátka chová jinak, než u babičky (stejně jako ve školce, v restauraci…), že jsou věci, co má u babičky dovolené, doma prostě zakázané a bude to tak brát. Nemyslím si, že by se Ti v 5 letech pokaždé od babičky vrátil malý Tarzan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 12:54
@Fima píše:
Pokud to babi nevadí, tak ať jí třeba skáče po lustru, ne? :nevim: Budeš jí muset doma v tomto věku ještě usměrňovat a „převychovávat“, ale jak poroste tak zjistí, že doma se zkrátka chová jinak, než u babičky (stejně jako ve školce, v restauraci…), že jsou věci, co má u babičky dovolené, doma prostě zakázané a bude to tak brát. Nemyslím si, že by se Ti v 5 letech pokaždé od babičky vrátil malý Tarzan.

Jo snad to tak je.Jen je me vzdycky z toho smutno dneska jen rve a rve a krici mama neee baba :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
6354
24.5.16 13:02

Tak ty piškoty bych asi tolik nehrotila :D to pití taky ne. Ty boty na ven v posteli, to je hnus… ale pokud ti to tak moc vadí, tak si dupni, je to tvoje dítě a ne její

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
24.5.16 13:03

Ahoj, o dceru se neboj, děti se rychle naučí, že na různých místech jsou různá pravidla. Spíš bych se zajímala, jestli je takto pro tchyni ok, nebo jestli spíš neví, jak na ni. V tom případě bych jí řekla, co pomáhá tobě, jakým způsobem si určujete doma pravidla apod. Ale nechala bych to rozhodnutí na ni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
24.5.16 13:04
@Anonymní píše:
Ahoj prosim o vas nazor.Mame holcicku 1,5 roku posledni pul rok si ji bere semtam babicka (tchyne) na hlidani. Problem je, ze ji vse dovoly a ja pak s ni mam 2 dny revu nez pochopi, ze u ne to tak nebude. Necha ji rozbit starozitne nadobi, skakat v botech na ven v posteli a chodit po celem byte, rozlevat piti, rozhazovat a rozslapavat piskoty proste vse co ji napadne.Beda jak neco reknu jsem nepritel cislo jedna. Resili byste a jak???Anonym chodi sem rodina diky

Znám a chápu.
Babičce jasně a pevně vysvětlit, že se chová sobecky, když děcku všechno dovolí, protože za hodinu jejího hlídání platíš další dva dny bojem s rozmachaným dítětem. Ale podle mých zkušeností je daleko jednodušší nastavit hranice malému dítěti než dospělému. Takže bych napnula síly i tímhle směrem a malou už teď učila, že máma není bába a co si dovolí u babičky, to se doma prostě tolerovat nebude.
Ale je to boj, to vím, člověk je pak u vlastního děcka za tyrana, jenom proto, že zbytek rodiny vůbec nepřemýšlí o důsledcích takového chování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
24.5.16 13:04
@Anonymní píše:
Jo snad to tak je.Jen je me vzdycky z toho smutno dneska jen rve a rve a krici mama neee baba :pocitac:

JJ, já to chápu. Ty se o něco snažíš (kór v tomto blbém a děsném věku :jazyk: ) a někdo veškerou tvou snahu během pár minut totálně zničí. Jenže pokud není babička svolná k nějaké diskuzi a nechce poslouchat, tak s tím stejně nic nenaděláš, pokud tedy nechceš udělat rázný krok a pošramotit vztahy tím, že jí přestaneš malou dávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.16 13:14
@Vendy31 píše:
Ahoj, o dceru se neboj, děti se rychle naučí, že na různých místech jsou různá pravidla. Spíš bych se zajímala, jestli je takto pro tchyni ok, nebo jestli spíš neví, jak na ni. V tom případě bych jí řekla, co pomáhá tobě, jakým způsobem si určujete doma pravidla apod. Ale nechala bych to rozhodnutí na ni.

Ne ji to tak vyhovuje je stastna kdyz muze hlidat a jen ji odvezim uz se pta kdy ji zase dovezu

• Nahlásit
  • Citovat
4850
24.5.16 13:19

Chápu, že je ti to líto a mrzí tě, že jsi vlastně pořád za „tu zlou“. Ale ber to tak, že to děláš jednak pro sebe - aby ti dítě nepřerostlo přes hlavu a i pro to dítě, aby mělo hranice v životě, pravidla a neřešili jste pak mnohem horší výchovné problémy. Malá se brzy naučí, že u babičky může něco jiného a u tebe ne. Takže vydrž a trvej na svých pravidlech doma. Pokud s babičkou není řeč, tak to prostě vydrž, ono se to zlepší. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
24.5.16 13:28

A tatínek (syn babičky) se k tomu nějak staví? Třeba by na něj dala víc než na tebe, jestli mu to taky vadí :think:
Ještě by tedy mohl vstoupit do hry dědeček (muž babičky), případně další členové domácnosti.
Držím palce a přeji pevné nervy a vytrvalost.
@Elenloth má pravdu, dítě bez hranic to má v životě pak těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
24.5.16 17:18

Tak běžně se říká, že rodiče vychovávají, babičky rozmazlují. Já si myslím, že dítě brzo pochopí, že doma je to prostě jiné. Ať se učí, protože se s tím bude setkávat celý život. Různé přístupy, různé chování. Musí se naučit přizpůsobovat. Bude se s tím prát ve školce, škole i pak třeba v zaměstnání. Nedělejme z toho vědu, a hlavně nenabírejme dojmu, že nám někdo něco kazí. Rodiče nastavují laťku a dítě to zkouší, ale i ono brzy bude vědět kde a u koho je jeho hranice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama