Přijmout dárek, nebo odmítnout?

Anonymní
26.5.16 08:22

Přijmout dárek nebo odmítout???

Dobré ráno. Řeším dilema-syn bude mít za chvilku narozeniny. A absolutně nepřipadá v úvahu aby dostal nějaké pistolky, zbraně, makety…prostě cokoliv co je útočné už jen z principu. Nesnáším to, nesnáším tyhle hračky, jsou úplně zbytečné a ponoukají děti k všelijakým kravinám. Do této skupiny počítám i pistolky na vodu(proč učit děti že na někoho střílet je prostě normální). Starší dcera má velmi špatné zkušenosti se zbraněmi, psychicky je na tom špatně. A teď-mojí straně rodiny jsem jednoduše vysvětlila jak se to má, jak se k tomu stavím a není problém, všichni chápou či tolerují. Problém je strana manželova…Nesneseme se, jednoduše, a předpokládám že nějaké moje prosby aby jsme doma toto neměli budou ignorovat. Když syn dostane od nich nějakou zbraň-mám poděkovat, nechat to být a pak hodit do popelnice-když už to syn uvidí? nebo rovnou vzít a vyhodit s tím že jsme jasně řekla že si to nepřeju? A oslava bude celá v kopru…Chci se připravit na varinatu že to nastane abych zachovala klidnou hlavu-jsem dost vzteklý člověk tak nějaký návod a příprava snad pomůže. nechci synovi zkazit oslavu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8487
26.5.16 08:26

Podstatné není, co si přeješ ty, ale zda to uvítá syn.
Jsi zbytečně hysterická a vynucování si typů hraček je nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5975
26.5.16 08:27

Když nechceš kazit oslavu, tak prostě pochop, že kluci si v určitém období s puškami hrajou. :nevim: ve školce se taky tomu nevyhnes mimo to pistol může imitovat i kus klacku. Plus nikde není napsáno, že zbraň v jakékoliv podobě dostane, ne!?!? ;)

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
26.5.16 08:29

Promiň, ale podle mě to přeháníš…je to prostě kluk a kluci a zbraně, to tak bylo vždycky…pokud mu přeci vysvětlíš co je hračka a co se nedělá, tak jako pardon, ale pochybuju, že si v dospělosti koupí zbraň a někoho střelí. Úplně absurdní mi přijde ta pistolka na vodu - sama jako dítě sem to milovala, zažilo se s tím spousta srandy a sem normální a vím, že s pravou zbraní si hrát nebudu…no tvá volba ;) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.16 08:30

Ja kdyz jsem byla dite, tak me deda ucil strilet ze vzduchovky na plechovky a zadnou ujmu to na me nenechalo a dokonce jsme se segrou meli pistol na kapsliky :lol: Takze opravdu nevidim duvod zakazovat pistolku na vodu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531

Můžu se zeptat, kolik je synovi?? On totiž dřív nebo později k těmto hračkám stejně přičuchne, nebylo by spíš lepší mu vysvětlit jak to s těmi zbraněmi je, než mu vyhazovat či zabavovat dárky od příbuzných?? Jako toto taky až tak neschvaluju, ale prostě se stím setká a je dle mého lepší to tomu dítěti vysvětlit, než dělat tyjátr a vyhazovat či zabavovat takovéhle věci.
Znáš to stím zakázaným ovocem?? Aby se ti to jednou nevrátilo :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8487
@kve-tinka píše:
Když nechceš kazit oslavu, tak prostě pochop, že kluci si v určitém období s puškami hrajou. :nevim: ve školce se taky tomu nevyhnes mimo to pistol může imitovat i kus klacku. Plus nikde není napsáno, že zbraň v jakékoliv podobě dostane, ne!?!? ;)

Kdyby jen kluci :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
26.5.16 08:32

@xLucikx Na prostý souhlas, ke klukům pistolky prostě patří a neuhlídáš to, protože si to děti nosí všude na hřiště s sebou…A bez pistolí na vodu si to u bazénu nedokážu představit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
26.5.16 08:34

Taky jsem proti. vím, že se tou v budoucnu nevyhnu, ale chci to odkládat jako dlouho to jde. i když u pistolí na vodu tak přísná nejsem. takže v tvém případě bych se snažila to všem vysvětlit. pokud se to nepovede, a fakt něco dostane a uvidí to, tak sorry, ale podle mne před zraky syna a všech to vyhodit? to mi příde jako blbost. a ty budeš za… takže já bych slušně poděkovala, syna nechala pohrát, a pak někam uklidila…asi nevyhazovala, nikdy nevíš, kdy se to bude hodit (maškarní:):)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12067
26.5.16 08:35

Moje teta taky zakázala pistole, zbraně a cokoli vojenského. Prostě nechtěla a řekla to. Všichni to respektují. Ale je fakt, že malej si hraje s autama a zbraně ho vůbec nezajímají, nedělá si pistolky z klacků apod. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
26.5.16 08:35

A co chceš dělat, až si bude hrát s pistolkami ve školce? Je to období každého dítěte, hraní si na vojáčky apod… (Jsem holka a i tak jsem pistolkama byla „uhranutá“ ve školkovém věku, žádný agresor střílející lidi na ulici ze mě nevyrostl). Pokud pistolku dostane a ty ji vyhodíš potom, co už jí uvidí, zničíš mu narozeniny a kdo ví, jak si to vezme, že mu vyhazuješ dárky, které se mu líbí. Když uděláš scénu rovnou na oslavě, zničíš oslavu určitě. Tak či tak budeš za histerku :nevim: Chápu, že nechceš třeba kvůli dceři, ale tomuhle se nejspíš vyhnout nedá, když nedostane pistolku (jak vůbec víš, že jí dostane? Třeba ne..) tak dospěje do fáze, kdy místo pistolky bude používat klacíky apod. Efekt stejný „Pif pif, je po tobě“.. Promiň, ale to by půlka republiky byla vyrojená maniaky, co na sebe bezdůvodně střílejí v krámě, na koupáku, v práci apod.. ;) Spíš se zaměř na to, jak vyřešit psychický problém u dcery, z klučiny ti možná tak vyroste kluk zapálený pro airsoft (jednoho mám doma a věř mi, je to luxusní koníček, který 100% schvaluji :) ), ale z kolika takových kluků vyrosli buď nebezpeční magoři a nebo kluci, co by se chtěli hnát do afghanistánu do války? Spíš začni řešit problém dcerky, jestli je ten její problém takový, že chytá histerické záchvaty i když vidí gumovou pistolku na vodu :nevim: :think:
;)

Příspěvek upraven 26.05.16 v 08:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13806
26.5.16 08:36

Normálně bych tu zbraň klukovi nechala. Jednu určitě ano. Stačí mu přeci vysvětlit, že to je jen hračka a že má dávat pozor. Jak píší ostatní, přeháníš to.
Co se stalo dceři, že je na tom špatně psychicky? Jí vysvětli, že je to jen hračka a že za pár let z toho malej vyroste. Také záleží kolik je dceři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43554
26.5.16 08:36

A tobě by se líbilo, kdyby někdo rozhodoval o tom, co ti kdo má dát za dárek k narozeninám? A pokud by nebylo po jeho, tak by ti dárek sebral a vyhodil?

A tohle přehnaný odmítání zbraní je podle mýho spíš kontraproduktivní. Naopka bys měla dítě od mala učit, jak se zbraň používá. A ne z ní dělat něco zakázanýho. o to víc to tvoje dítě bude lákat a bude si dělat zbraň ze všeho možného (za pistolku se dá klidně považovat v dětských hrách banán ;))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1548
26.5.16 08:37

No me prijde taky dost zvlastni upirat klukovi pistolku na vodu??? :mrgreen: chudak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11631
26.5.16 08:38

Moji kluci po sobě střílí snad vším, prsty, košťátky…jsou jim 2 roky a 5, a to pistoli snad ani doma nikdy neměli. šermujou se vařečkama, větvema. Prostě to k těm dětem patří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama