Můžu mít OČR a být přitom hospitalizovaná?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Můžu mít OČR a být přitom hospitalizovaná?
Když budu na OČR, protože moje dítě má třeba průjem, budu tedy mít nárok na 80% do konce června.. A co se stane, když bych musela jít do nemocnice a hlídala by babička? Musím OČR ukončit a nastoupit PN?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Tak pokud má dítě průjem, tak je OČR od lékaře na max 9 dní ne? To OČR do konce června je kvůli uzavřeným školám a školkám. Takže pokud má dítě OČR od lékaře tak na 9 dní, pokud od školy tak do konce června. A jak je to v nemocnici nevím, ale myslím, že pokud si zajistíš hlídání a v nemocnici řekneš že nechceš neschopenku tak nikdo nebude pátrat po tom jestli nejsi na OČR. A to OČR bude samozřejmě výhodnější než pracovní neschopnost (pro Tebe i pro zaměstnavatele)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Kuli prujmu nemas 80% do konce cervna, ale klasicky 6o% na 9 dní.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lucka1111 jenže bych pak lhala v čestné prohlášení, kdybych podepsala, že nebyl ve styku s infekčním virovym onemocněním. V závorce jsou sice vyjmenované horečka a kašel, ale taky tři tečky.. Průjem infekční i virovy být může. A tím pádem je na dalších 14 dní vyřazen že školy a to už je konec roku..
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@PetiteFillette to cestne prohlaseni neni nijak zavazne, zalezi na uvazeni rodicu, nehrozi zadny postih
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@matkabagristy píše:
@PetiteFillette to cestne prohlaseni neni nijak zavazne, zalezi na uvazeni rodicu, nehrozi zadny postih
Takový pěkný přístup.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@matkabagristy no to sice ne, ale já ho čestně pak prostě podepsat nemůžu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@matkabagristy píše:
@PetiteFillette to cestne prohlaseni neni nijak zavazne, zalezi na uvazeni rodicu, nehrozi zadny postih
Pak to ovsem ztraci smysl a nemuze to byt " cestne prohlaseni", ldyz v nem chcete podepsat vedomou lez.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@matkabagristy píše:
@PetiteFillette to cestne prohlaseni neni nijak zavazne, zalezi na uvazeni rodicu, nehrozi zadny postih
Tak hlavne pokud mam dite doma doma s prujmem a uz je mu dobře, tak nemam problem to čestně podepsat, neb infekční prostě není.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cenarius píše:
Pak to ovsem ztraci smysl a nemuze to byt " cestne prohlaseni", ldyz v nem chcete podepsat vedomou lez.
on ten papir fakt nema zadnou cenu. Stejny podepisuji rodice pred lyzakem, taborem… kolikrat mavnou rukou nad tim, ze decko melo 2 dny prujem, nebo ze jeste vcera kaslalo.
Ten papir nema źadny smysl, zadnou pravni vahu. Hezka omluvenka pro ocr.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Tak hlavne pokud mam dite doma doma s prujmem a uz je mu dobře, tak nemam problem to čestně podepsat, neb infekční prostě není.
tak
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Nicméně i tak se mi může celkem reálně stát, že mě s ním ráno vypoklonkují. Vzhledem k chaosu a panice to považuji za skoro jisté
Já mám právě nastoupit na 2 dny do nemocnice a pak nebudu schopna je vozit do školy, tak si je stejně budu muset nechat doma. A co si budeme povídat, vyjde mě OČR výhodněji..
A náhodou nevíte někdo jak to je, když mám 2 úvazky u stejného zaměstnavatele? PN na oba je jasná, ale jak je to u osetrovneho?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Mě přímo v nemocnici řekli, ať uplatním očr na školku, že to vyjde lépe 🤔
- načítám...
- Citovat
- Zmínit