MyHeritage nečekaný výsledek

Anonymní
19.7.21 12:31

MyHeritage nečekaný výsledek

Dobrý den,

jsem správce rodinného rodokmenu na MyHeritage a postupně odebíráme vzorky DNA všem sourozencům, rodičům a prarodičům. Dle výsledků se jistí sourozenci v rodině shodují pouze do takové míry, že se nemůže jednat o sourozence s oběma rodiči stejnými, ale pouze s jedním. Místo vlastní jsou tedy polorodí. V tuto chvíli to vím pouze já, k výsledkům nikdo jiný přístup nemá. Původní myšlenka byla testy podstoupit kvůli dohledávání vzdálenějších příbuzných, a porovnávání etnicity.

Já teď nevím, jestli to vůbec někomu mám říkat, případně jestli se při ukazování výsledků nějak snažit stránku s příbuzenskými vztahy dle DNA shod přeskočit.

Jak byste situaci řešili vy? V rodině doteď nepanovala žádná pochybnost o tom, že oba sourozenci mají stejného otce, jedná se o dospělé lidi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32938
19.7.21 12:36
@Anonymní píše:
Dobrý den,

jsem správce rodinného rodokmenu na MyHeritage a postupně odebíráme vzorky DNA všem sourozencům, rodičům a prarodičům. Dle výsledků se jistí sourozenci v rodině shodují pouze do takové míry, že se nemůže jednat o sourozence s oběma rodiči stejnými, ale pouze s jedním. Místo vlastní jsou tedy polorodí. V tuto chvíli to vím pouze já, k výsledkům nikdo jiný přístup nemá. Původní myšlenka byla testy podstoupit kvůli dohledávání vzdálenějších příbuzných, a porovnávání etnicity.

Já teď nevím, jestli to vůbec někomu mám říkat, případně jestli se při ukazování výsledků nějak snažit stránku s příbuzenskými vztahy dle DNA shod přeskočit.

Jak byste situaci řešili vy? V rodině doteď nepanovala žádná pochybnost o tom, že oba sourozenci mají stejného otce, jedná se o dospělé lidi.

Jak moc „dospělí“ jsou? Nemůže být jeden z darovaného vajíčka? Nebo spermie?

Já nevím, co bych dělala. Zásadně to poškodí rodinné vztahy, ale zase podle mě mají právo vědět pravdu. Kdyby to někdo věděl o mně a zatajil, zuřila bych. Fakt nevím, je to těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19329
19.7.21 12:38

Napiš mi prosím víc o těch testech a párování, ať ti mohu alespoň trochu věřit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32938
19.7.21 12:46
@Bubla Bůčková píše:
Napiš mi prosím víc o těch testech a párování, ať ti mohu alespoň trochu věřit ;)

Zřejmě jim tam u každého sourozence skáčou příbuzní lidi, kteří ale nejsou příbuzní s druhým sourozencem. A to je u vlastních sourozenců nemožné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 12:49
@Bubla Bůčková píše:
Napiš mi prosím víc o těch testech a párování, ať ti mohu alespoň trochu věřit ;)

MyHeritage mi dle shody nabídlo, že vztah jednoho ze sourozenců ke druhému je na základě shody DNA sestřenice/bratranec, polorodý sourozenec, neteř nebo teta. Shoda DNA je 22.7%. Shoda mezi pravými sourozenci by měla být okolo 50%.

@Bábrdl je jim oběma přes 40, ale jejich rodiče oba stále žijí.

• Citovat
  • Nahlásit
32938
19.7.21 12:52
@Anonymní píše:
MyHeritage mi dle shody nabídlo, že vztah jednoho ze sourozenců ke druhému je na základě shody DNA sestřenice/bratranec, polorodý sourozenec, neteř nebo teta. Shoda DNA je 22.7%. Shoda mezi pravými sourozenci by měla být okolo 50%.@Bábrdl je jim oběma přes 40, ale jejich rodiče oba stále žijí.

A ti rodiče to vědí? Že si nechali odebrat DNA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
19.7.21 12:55

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32938
19.7.21 12:55

Hmm. Taky je ve hře ještě možnost chyby. :think: Zažili jsme v rodině v době hlubokého socíku (s krevními skupinami) a nebylo to příjemné. A ukázalo se, že je to chyba.

Možná bych jim to odebrala znova a před tetou řekla, že „TO MUSELI V LABORATOŘI NĚJAK POKAZIT, MRK MRK“ Třeba jim to řekne sama.

Příspěvek upraven 19.07.21 v 13:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
19.7.21 12:57

Tyjo to je celkem velký morální dilema. Ale měla bych zřejmě nutkání to někomu říct.

Každopádně se mi líbí to na čem pracuješ. Já na MyHeritage mám pouze vypsané členy rodiny, které znám a nebo jsem se o nich dozvěděla od rodičů/prarodičů. Zajímala by mě cesta toho, jak to sbíráš, vyhodnocuješ aj. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24352
19.7.21 12:58
@Bábrdl píše:

no to je stěžejní otázka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32938
@Lilypad24 píše:
Tyjo to je celkem velký morální dilema. Ale měla bych zřejmě nutkání to někomu říct.Každopádně se mi líbí to na čem pracuješ. Já na MyHeritage mám pouze vypsané členy rodiny, které znám a nebo jsem se o nich dozvěděla od rodičů/prarodičů. Zajímala by mě cesta toho, jak to sbíráš, vyhodnocuješ aj. :)

Já bych to asi… Já nevím.
Mají právo to vědět.
Ale ověřit chybu!

Kdyby nebyla shoda s matkou, tak je ve hře ještě možnost záměny v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10084

Tak do toho bych tedy nešla :lol:.
Ne, určitě bych to nikomu neříkala a DNA určitě v rodině neodebírala, myslím, že kvůli pár záznamům na internetu není nutné nabourat vztahy v široké rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32938
19.7.21 12:59
@stinga píše:
no to je stěžejní otázka

Psala, že jo. Takže jak říkám, ověřit mosžnost chyby. Protože chyby se stávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.7.21 13:00
@Bábrdl píše:

Ano, oni si taky nechali odebrat. Zatím máme výsledek pouze matky těchto sourozenců, u otce bude výsledek za pár týdnů.
Kupujeme testy po dvou vždy, když je akce na testy samotné plus doprava zdarma.

• Citovat
  • Nahlásit
32938
19.7.21 13:01
@Anonymní píše:
Ano, oni si taky nechali odebrat. Zatím máme výsledek pouze matky těchto sourozenců, u otce bude výsledek za pár týdnů.
Kupujeme testy po dvou vždy, když je akce na testy samotné plus doprava zdarma.

Tak před tetou významně prohlaš, že musíš odebrat Jarunu a Vencu znova, protože MUSELI UDĚLAT CHYBU, TETO, PROTOŽE TO JINAK NENÍ MOŽNÝ a potichu vycouvej ze scény.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat