mžitky před očima

354
2.12.05 12:53

mžitky před očima

Holky ahoj, tak mám takový dotaz, zkoušela jsem hledat ve starších diskuzích,ale nic jsem nenašla. Stalo se vám některé,že v úplném začátku těhotenství jste jako jeden z příznaků měly mžitky před očima??Je to vůbec normální??
Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
948
2.12.05 13:13

Nevím, nakolik je to normální, ale měla jsme je občas během celého těhu, nevím s čím to souviselo, často se mi motala hlava a pak jsem právě vidívala ty jiskérky, které mi tancovaly před očima, najdenou jsem i nemohla moc dýchat a celkově mi bylo šoufl, možná to souviselo s tlakem, měla jsem vyšší. Ale drobek byl v pořádku, tak se to ani neřešilo, protože dr. jsem to říkala a už ani nevím, co mi na to řekla.

To jsem asi nepomohla, že?

pa sanynka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
2.12.05 14:00

Ahoj,
mžitky pořed očima bývají v důsledu vyššího tlaku. Když chodíš do poradny, tak ti ale asi tlak přeměřují, že? Možná bys na to měla upozornit svého gynekologa, protože v těhotenství se někdy tlak zvyšuje a musí se to hlídat.

Jana+kačenka 11,5m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2857
2.12.05 14:01

ahojky

u mě mžitky před očima přešly až v několikaminutové poruchy vidění. Ale bylo to až na konci těhu a souviselo s tlakem - i přes medikaci 150/120… takže být tebou nechám si přeměřit tlak - myslím že by to klidně mohl dělat i tlak nízký…

tak pá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
2.12.05 14:23

Těhu jsem zjistila včera,takže do poradny ještě nechodím a ani se tam do vánocnechystám.Zkusím si nechat přeměřit tlak asi to bude tím. Už si totiž vůbec nepamatuju jaké to bylo v těhotenství s Alžbětkou:(
díky za rady a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
2.12.05 14:51

Mžitky před očima jsem mívala, i když jsem nebyla těhule, a taky s poruchama vidění, třeba jsem viděla jenom dopředu, ale při pohledu do strany jsem měla mlhu, hrozný.. U mě to souviselo s tlakem nízkým. Takže to chce hodně pít, nohy nahoru a zavřít oči, do dvaceti minut to přešlo. Naštěstí po porodu už se mi to neobjevilo.
Janina

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymni
2.12.05 14:56

Ahoj holky,

mžitky před očima jsou důsledkem nižšího tlaku, celé těhotenství mám spíše nižší tlak a velmi často mžitky, jednou dokonce i takové světélkování, vlnění nebo jak bych to popsala, když jsem to konzultovala s lékařkou-internistkou, tak říkala, že to určitě není vysokým tlakem, ale právě nízkým. Jsou to nepříjemné stavy, které miminko neohrozí, ale vám hrozí třeba omdlení, pijte dostatek tekutin, nezdržujte se v přeplněných obchodem, kde je teplo a nedýchatelno, pokud se dostaví mžitky, ihned na vzduch nebo si aspoň sedněte, ať neupadnete.

Vysoký tlak v těhotenství, to už je jiná kapitola, to se samozřejmě v těh. poradnách hlídá a pokud se zjistí a je potřeba to léčit, tak existuje lék - bezpečný pro těhotenství.

Jana.

• Citovat
  • Nahlásit
94
2.12.05 16:49

jooooooooooooo mzitky

Ahojki,

gratuluji! a neboj je to normalni jen se o tom zmin doktorovi pri kontrole. Ja jsem omdlivala jako tehulka v prvnim trimestru snad porad. A mzitky pred ocima - tech ja jsem videla. Srovnalo se to a jsem oba OK.
To vis telicko se pripravuje na to maly stesticko co v tobe roste!
Doporucuje se hodne pit vodu a pomalu vstavat!!!
Samozrejme to muze vysokym a nebo naopak nizkym tlakem a nebo proste jen jeden z neprijemnych priznaku tehu v prvnim trimestru.

Drz se a pekne pomalu

Jarka + Hugo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
alfie
5.12.05 09:53

Ahojky,
pokud máš mžitky před očima, určitě to řekni ale své gynekoložce, normálně v těhu se oči většinou horší, ale jako co se týče dioptrií prý klidně až o 1, co jsem slyšela, ale pak se vrátí do normálu, nebo aspoň částečně:)
Ale ty mžitky by mohly být v důsledku nízkého tlaku, a to motání hlavy taky.Já ho mám hodně často a pokaždé mi v poradně naměřili 100/60 nebo i níž. Myslím, ale že pokud to řekneš na gyndě, pošle tě na oční, kde ti změří i nitrooční tlak jako prevenci, vůbec to nebolí, neboj.
Hezký den všem.
Alfie
http://tickers.TickerFactory.com/…23b/preg.png

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
367
5.12.05 11:08

v úplném začátku těhu je to dle mého názoru úplně normální.Mně se motala hlava,měla jsem mžitky před očima,chtělo se mi omdlívat,zvracet.Neboj,bude líp.Po 3 měsíci(většinou)budeš jako znovuzrozená.Pa

Salecka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
5.12.05 11:20

Ahoj anajko, taky jsem podruhe tehotna, zjistila jsem to dneska. Myslim, ze mzitky pred ocima souvisi s nizkym tlakem, trpela jsem na to a to nejen v tehotenstvi. Je to zpusobeno nizkym tlakem, dej si kafe nebo malyho panaka a bude to lepsi.

Koukam, ze mame skoro stejne stare deti, tak by me zajimalo, jak se divas na ten vekovy rozdil? My druhy teda planovali, ale malinko mam strach, aby se to zvladlo :D

Simona

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
6.12.05 18:11

Trošku pozdě odpovídám Simonce :oops: , no taky jsem se dívala na ten věk našich dětí, teda jednoho a budoucího :lol: Myslím, že je to tak akorát, moc jsem o otěhotnění nepřemýšlela, do konce září jsem touhu druhého mimi neměla a pak to nějak přirozeně přišlo,tak jsme šli do toho :lol: Myslím,že to zvládnem.Jo a taky gratuluji,já jsem to zjistila minulý čtvrtek. mžitky pořád občas mám a asi je to opravdu tím,že jsem těhu,hurááá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat