Na co dávat pozor při závěrečných zkouškách v autoškole?

Anonymní
19.4.21 22:21

Na co dávat pozor při závěrečných zkouškách v autoškole?

Zdravím,

ve středu mě čekají závěrečné zkoušky v autoškole, a protože jsem docela velkej stresař, když jde o jakoukoliv zkoušku, tak se ptám, jaký je nejlepší způsob jak se před jízdou dát do pohody, popřípadě, co pomohlo právě vám. A hlavně na co si při jízdě dát pozor, za co se vyhazuje a naopak jaké chyby jsou prominutelné.

Díky za vaše rady!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8247
19.4.21 22:35

Dávej pozor na značky, navedl mě do zákazu vjezdu a já tam vjela
pokud je nějaká křižovatka, která je zapeklitá, tak si jí „projdi“

jak se uklidnit neporadím, sama nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
19.4.21 22:37

V autoškole při první zkoušce ty neprojdou žádné chyby, při dalších zkouškách by ty prošlo možná menší problémy s parkováním.
Zaleží na komisaři a samozřejmě i na učiteli, protože i když by komisař něco prominul, tak učitel třeba ne, dupne ty na brzdu a jsi v…
Dobře zaparkovat, poslouchat co ty říká - kde máš jet. Jakože první odbočka doleva, neznamená, že odbočíš doleva hned, když tam bude zákazová značka, ale odbočíš až do další ulice. Možná se tě zeptá, proč jste neodbočili dřív když tam byla taky ulice, tak mu řekneš, že tam byl zákaz vjezdů. Otázka jak pro *****, ale snaží se nachytat.
Hlídat si značky, semafory, auta, chodce a izs. Učitel ze mě šílel, že jsem okamžitě nezastavila, když jsem slyšela sanitku, ale nebudu stát před přechodem s ostrůvkem když sanitka by měla málo místa se mi vyhnout. Takže jsem zastavila dostatečně daleko za ostrůvkem. Komisař pochopil a řekl, že jsem zastavila dobře..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
19.4.21 23:06

Na mě zezadu koukal do zrcátka, jestli koukám do zrcátka :-D Když jsem se chtěla vyhnout chodcům jdoucím po krajnici, zapomněla jsem se mrknout za sebe, jestli náhodou někdo nepředjíždí mě. Prošlo mi to teda, ale už nezapomínám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
19.4.21 23:09

Na všechno! :zed: Taková klasika - rozhlídnout se před kolejemi pořádně hlavou, aby viděl, že se opravdu rozhlížíš. :mrgreen: Dodržovat rychlost, v obytné zóně jet opravdu 20. Při parkování a vyjíždění nenajet na obrubník. Bacha, pokud odbočuješ doleva a je tam přechod, musíš dávat pozor i na ten přechod, na to dost lidí zapomene, soustředí se, aby zvládli odbočit a přechod je zapomenut. :think: Samozřejmě zaparkovat, rozjet se na dálnici připojovacím pruhem, na stopku opravdu zastavit. Rozjet se do kopce pomocí ruční brzdy, to nemaj rádi, když ti to zdechne. :mrgreen: Neprojet semafor, když už svítí oranžová. Nejet celou dobu na dvojku. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
19.4.21 23:26

Bude záležet na tom, zda tě bude chtít na něčem nachytat… Instruktor mi dopředu říkal, že nemám zdržovat provoz, že pokud jedeš v obci, kde je 50 km/h, tak nejet zbytečně třeba dvacítkou… Na křižovatkách - pokud tam jsou čáry-, tak se jich držet (nezkracovat si to, i když tam nic nejede). Pokud jsi na křižovatce, kde je přednost zprava, tak se rozhlížet… Zkouší třeba větu: „Zastavte mi tady, já si skočím koupit noviny“ - je tam zákaz zastavení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
20.4.21 07:16

Rozhodně ti neprojde vjet do zákazu co jednosměrky a to oni rádi komisaři zkouší.. Prostě dávej majzla. U nás kluk neudělal, když po perfektní jistě bouchnul při parkování kouli do chodníku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
20.4.21 08:16

U nás se hodně vyhazuje za nezastavení na přechodu. Mě vyhodil, když jsem asi 10m za značkou obce jela 55km/h. Pak hlavně stopky, jednosměrky, zákazy,.. Kde můžeš jet 90 km/h, ukaž mu, že to víš a nejeď zbytečně 50.

A hlavně klid, ono kolikrát učitel podrží, ale radši na to nespoléhej. A když si bude povídat komisař s učitelem, nespoléhej na to, že jsou zakecaní a nevšímají si tě. To je omyl, oni jen provokují, ale sledují každý tvůj úkon. :lol:

Držím palce. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
20.4.21 08:26

Myslím, že je to taky o tvým pristupu. Kdyz se tam budeš trepat jak ratlík, tak za me nemáš na silnici co dělat. Jed úplně v klidu, dodržuj rychlost a pozoruj značky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36707
20.4.21 12:15

Víš jak se koukat do zrcátek? Musíš celou hlavou, ne jenom očima :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 14:31
@prejeta_zaba píše:
Neprojet semafor, když už svítí oranžová. Nejet celou dobu na dvojku. :mrgreen:

Jakožto když blikne ze zelené oranžová tak už dupnout na brzdu a stát? Ptám se jak ***** vím, ale začala jsem jezdit x let po autoškole. A před pár dni mi skočila na semaforu oranžová a ještě jsem projela, za sebou policajty nějakou chvílí za mnou pak jeli, ale nechali mě být :-D Ale žaludek naprosto stažení aby mě nestopli.
Zakladatelko doporučují poté až budeš řídit po autoškole, dej si na auto Z. Mě to možná zachránilo i před těmi policajty, pochopili s kým mají dočiněni

• Citovat
  • Nahlásit
777
20.4.21 16:13

Já jsem neudělala poprvé jízdy, protože jsem při odbočování jela přes zebru a pak ještě za pozdní blinkry. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
20.4.21 16:54

Už to bylo psáno, ale koukat do zrcátek, ale opravdu přehnaně. On zezadu neuvidí, že mihnete očima :) Jinak značky, přednosti zprava. S námi se komisař před zkouškami seznámil, sám nám řekl, ať jedeme pomaleji kvůli počasí (únor) a řekl, co od nás očekává, tj. ty zrcátka, řazení (ne jen 1,2) a přednosti zprava. Zrcátka koukat třeba i na kruhovém objezdu :) A pokud si uvědomíš nějakou chybu, možná je i dobrý to zmínit, kdo ví, ale aspoň bude vědět, že o tom víš.

Přípravu nevím, já jsem dost stresař, ale v momentě rozjezdu jsem byla nervně soustředěná na tu jízdu, takže to bylo docela cajk. Ale věřím, že je to i o štěstí, znám spoustu případů, kdy to lidi nedostali, protože se pán/paní špatně vyspali apod., takže si to nebrát hlavně osobně a jen se z toho ponaučit pro příště :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
20.4.21 16:56
@Anonymní píše:
Jakožto když blikne ze zelené oranžová tak už dupnout na brzdu a stát? Ptám se jak ***** vím, ale začala jsem jezdit x let po autoškole. A před pár dni mi skočila na semaforu oranžová a ještě jsem projela, za sebou policajty nějakou chvílí za mnou pak jeli, ale nechali mě být :-D Ale žaludek naprosto stažení aby mě nestopli.
Zakladatelko doporučují poté až budeš řídit po autoškole, dej si na auto Z. Mě to možná zachránilo i před těmi policajty, pochopili s kým mají dočiněni

Ono asi taky záleží, jestli za váma někdo jede. Sice si ten dotyčnej má dávat bacha, ale lidi jsou hovádka :pocitac: :,( takže možná někdy lepší oranžová, než auto v kufru :)

Btw, klučina před námi to taky projel na oranžovou, ne-li skoro červenou, ale nebyla to úplně chyba, prostě to bliklo, když už byl u semaforu a on se v ten moment lekl, že to neudělal a dal si hlavu do dlaní 8o a dostal to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1109
20.4.21 20:58
@Anonymní píše:

Ano, když už přeblikla ze zelené na oranžovou. Za to tě policajti nestopnou, leda, že by opravdu neměli co jiného na práci, ale instruktor mě za to dost drbal. Jinak se to dělá běžně…si nerozbiju hubu o přední sklo, né? :andel: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat