Na co ma narok tehotna

KajaPaja
20.3.10 16:40

Na co ma narok tehotna

Nevite nekdo kde se zistuje na co ma narok tehotna?Jsem poprve tehotna a tak nevim.Dekuji predem za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

598
20.3.10 16:54

ono by to chtělo speciifikovat na co nárok, jestli ohledně práce či jiné .....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KajaPaja
20.3.10 17:30

Prave ze jsem 8 tydnu tehotna,rok na uradu prace (nic z UP nepobiram),na socialce vedena nejsem ze bych nic nedostala,pred rokem jsem pracovala na 4hod.denne a to jenom v pracovnich dnech (tam jsem delala 2 roky,pak jsem dostala vypoved bez odstupnyho a jak jsem dostala vypoved tak firma krachla),na netu jsem cetla neco o PPM a kdyz je tehotna na uradu prace tak az do porodu nic nebere,ja jsem uz z toho uz zmatena z tech clanku na netu,ze nevim z ceho me vypocitaji materskou a jak doma budu dlouho s mimcem asi 4 roky nebo ty 3 roky.K tomu jeste pobiram castecni duchod a tak prave ze nevim kde se na to mam informovat,na pracaku jsem to jeste nerekla ze jsem tehotna,to mam v umyslu rict pri dalsi navsteve a to budu v 5 mesicu,na UP jsem pozvana az v pulce kvetna.

• Nahlásit
  • Citovat
10339
20.3.10 18:15

nevim jak to budes mit ted,ale az porodis tak budes muset jit na 4 letou materskou (nemuzes si vybrat jestli dvouletou nebo tri nebo ctyrletou), jinak PPM budes mit myslim 7600,– tech pul roku, pak to samy po 2,5 roky a ten ctvrty rok uz jenom 3500,–, myslim ze ty castky tak jsou. No a ted by jsi mozna od pracaku mohla neco dostat, ale to nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KajaPaja
20.3.10 18:23

Kde se na tohle vsechno informuje?Myslim na jakym urade.

• Nahlásit
  • Citovat
10587
20.3.10 18:25

Tak jestli se nepletu tak na PPM bys neměla mít nárok, ode dne porodu bys měla pobírat rodičovský příspěvěk, automaticky čtyřletá varianta, což je 7.600,– do 21 měsíců věku dítěte a pak 3.800,– do 4 let. Snad to tak je a nepletu se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10339
20.3.10 18:32

Podle me ti to reknou na sociace, ale nevim :nevim: zkusenosti s tim nemam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70676
20.3.10 19:15
Jindřiš píše:
Tak jestli se nepletu tak na PPM bys neměla mít nárok, ode dne porodu bys měla pobírat rodičovský příspěvěk, automaticky čtyřletá varianta, což je 7.600,– do 21 měsíců věku dítěte a pak 3.800,– do 4 let. Snad to tak je a nepletu se.

Nepleteš, je to tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10339
20.3.10 19:24

holciny mate pravdu je to takhle:
Od ledna 2008 nemají nárok na PPM ženy, které byly před nástupem na MD vedené v evidenci Úřadu práce. Ihned po porodu dostanou Rodičovský příspěvek (viz článek Rodičovská dovolená ) - pomalou čtyřletou variantu, tzn. 7 600,– do 21 měsíců věku dítěte a poté 3 800,– do jeho 4 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.10 19:30

Od UP nic dostávat nebudeš až když nastoupíš na mateřskou 6 týdnu před porodem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
20.3.10 20:43

Dosavat penize budes az po porodu drive bohuzl ne.Na PPM narok neni.A zbytek jak psali holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.10 20:55
nikolita píše:
holciny mate pravdu je to takhle:
Od ledna 2008 nemají nárok na PPM ženy, které byly před nástupem na MD vedené v evidenci Úřadu práce. Ihned po porodu dostanou Rodičovský příspěvek (viz článek Rodičovská dovolená ) - pomalou čtyřletou variantu, tzn. 7 600,– do 21 měsíců věku dítěte a poté 3 800,– do jeho 4 let

A tehdy po porodu, po 6.nedělí až ukončíš evidenci na UP. Pak tehdy si zajdeš na sociálku a tam zažádáš o rodičosvký příspěvek a jelikož jsi dlouho na UP tak dostaneš, to co tu holky píší. Taky můžeš žádat o příspěvek na dítě(500kč). Já to takhle mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
20.3.10 22:26
Lidka a Sami píše:
Taky můžeš žádat o příspěvek na dítě(500kč). Já to takhle mám.

V případě Přídavku na dítě se dokládají příjmy za předešlý kalendářní rok.

KajaPaja, nenapsala jsi, kde a s kým žiješ, to taky docela důležité, žiješ s člověkem, který má nějaký příjem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KajaPaja
20.3.10 22:44

Ziju s mamkou,se segrou a s tatou,u nas kdo ma prijem tak je jenom tata,jinak segra s mamkou jsou taky bez prace a to zijeme v rodinem domku.

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.10 22:45
Cappy píše:
Lidka a Sami píše:
Taky můžeš žádat o příspěvek na dítě(500kč). Já to takhle mám.
V případě Přídavku na dítě se dokládají příjmy za předešlý kalendářní rok.
KajaPaja, nenapsala jsi, kde a s kým žiješ, to taky docela důležité, žiješ s člověkem, který má nějaký příjem?

Jo to je fakt. Že ta částka je vlastně podle toho, co kdo vydělá. Já jsem byla studentka, ale muž dělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama