Reklama

Vybrání dovolené na MD / RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 17.03.10 21:09
Vybrání dovolené na MD / RD

Ahoj,koncem března mi končí MD. V práci mám ještě nárok na 20 dní dovolené. Na sociálce mi řekli, že můžu brát rodičovský příspěvek a zároveň být na dovolené u zaměstnavatele. Účetní mi řekla, že si mám požádat o dovolenou a že si ji mám vybrat po MD a o ty dny se mi prodlouží RD. Nevíte někdo jak to vlastně je. A co mám udělat? Zažádala jsem už o RD na sociálce. A u zaměstnavatele o dovolenou.

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 17.03.10 21:21

RD se neprodlouží, jinak je to tak, že po skončení MD dostaneš proplacenou dovolenou a současně budeš pobírat rodičák.

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 17.03.10 21:29

No mě právě zaměstnavatel řekl, že mi dovolenou neproplatí, že si ji musím vybrat.

eva76
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 17.03.10 21:43

no jo, ale pokud budeš na dovolený od zaměstnavatele, tak ti ty dny musí zaplatit, takže je to prašť jako uhoď :wink: , nemůžeš čerpat dovolenou a zároveň nebrat ani korunu, takže je vlastně jedno, jaký použiješ termín, zaměstnavateli napíšeš žádost o čerpání dovolené a on ti za to pošle peníze :-)

eva76
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 17.03.10 21:46

a na RD nastupuješ hned po mateřské, bez ohledu na tu dovolenou, přesne jak popisovala hkac

Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 100 inzerátů 17.03.10 21:48

Ahoj, ty si musíš písemně požádat o čerpaní dovolené po skončení MD, ne o proplacení. Na MD si totiž nemůžeš přivydělat, ale na rodičáku ano. Budeš současně čerpat dovolenou, kterou ti zaměstnavatel proplatí a budeš i na RD. Takže dostaneš dvoje penízky, jak za dovču, tak za RD. :lol:

Iduska
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 17.03.10 21:59

Moc díky všem. :)

nezkusena_mamina
Závislačka 2689 příspěvků 17.03.10 22:26

Jen bych upřesnila Mari 20:

• ihned po ukončení MD budeš u zaměstnavatele čerpat řádnou dovolenou, po tu dobu nebudeš mít rodičovskou dovolenou, tu nastoupíš ihned po ukončení čerpání řádné dovolené a můžeš na ní být až do 3 let věku dítěte
  • ale ihned po ukončení MD budeš pobírat rodičovský příspěvek, tedy za stejné období budeš pobírat jak náhradu mzdy za čerpanou dovolenou od zaměstnavatele, tak i rodičovský příspěvek od státu.

RD není to samé jako RP

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 18.03.10 08:39
nezkusena_mamina píše:
Jen bych upřesnila Mari 20:
  • ihned po ukončení MD budeš u zaměstnavatele čerpat řádnou dovolenou, po tu dobu nebudeš mít rodičovskou dovolenou, tu nastoupíš ihned po ukončení čerpání řádné dovolené a můžeš na ní být až do 3 let věku dítěte
  • ale ihned po ukončení MD budeš pobírat rodičovský příspěvek, tedy za stejné období budeš pobírat jak náhradu mzdy za čerpanou dovolenou od zaměstnavatele, tak i rodičovský příspěvek od státu.
RD není to samé jako RP

Tak pod tohle se podepisuju, krásně a hlavně naprosto správně vysvětleno :palec:

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 18.03.10 08:40

Mrkni sem
https://www.emimino.cz/…ovske-38538/

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >