Na dně z práce - odejít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:05
Na dně z práce - odejít?

Ahoj, nejsem tu nová, ale ještě jsem nepřisívala, ani nezakládadala příspěvek. Teď bych ale potřebovala poradit od „nezaujatých“. V práci mám stěžejní pozici ( 6 podřízených), která je dost náročká na psychiku, stres je denodenní a čím dál horší. Neustále mi přidávají nové úkoly, protože si už tak nějak zvykli, že vše zvládnu. Platově je moje pozice silně podhodnocená, v jiných firmách je plat i davkrát vyšší. Takto málo ohodnocení jsou ale ve firmě všichni. Nyní z tohoto důvodu odešla kolegyně na jiné styčné pozici. Moje nadřízená tak nějak automaticky převedla její práci na mě, jelikož za ni nemohou sehnat náhradu. Moje a její pozice vyžaduji ale osobu na jednom místě po celou pracovní dobu. Já teď lítám z mého místa na její a nevím co dělat dřív. O platovém ohodnocení za vykonávání této druhé činnosti se nikdo neobtěžoval se mnou pohovořit. Mám tři děti, které už takto ze mě vidí jenom stín, kdy vyčerpaná z práce padnu v osum hodin do postele. Do práce chodím vynervovaná, nejím, nespím. Odešla bych nejraději hned, v tom mě podoruje i manžel a rodina. Problém ale je, že nemám nic jiného. Aktivně hledám již nekolik měsíců, bohužel ale pocházím z regionu, kde práce mnoho není. A teď k dotazu, riskly by jste to a odešly a doufaly, že za ty dva měsíce výpovědní lhůty něco seženete, nebo by jste se snažili vydržet a hledali práci „při práci“.Jsem již zoufalá a mám pocit, že se mnou zametají jak s hadrem. Omlouvám se za délku příspěvku a budu vděčná za jakoukoliv radu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 13.01.17 13:14

A byla jsi s tim, co pises, za nadrizenou? Vi v te firme, ze uvazujes za techto podminek o odchodu? Nestacilo by proste rict: „Ne, tohle delat nebudu“? Nebo „Oukej, budu delat tohle a tohle, ale za vic penez.“?

Malaga
Generální žvanilka 24708 příspěvků 13.01.17 13:15

@bejba a zvládnete to, když nepřejdeš plynule z jedné práce do druhé? a měla bys i v tomto případě podporu manžela? pokud ano, tak bych to riskla…a jak by se to řešilo v případě nějaké delší nemoci? to by jim chyběli dva lidé na klíčových pozicích?

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 13.01.17 13:15

Já bych odešla. Pokud tě manžel zvládne chvíli živit kdyby jsi nenašla práci hned. Tak bych ani ne přemýšlela.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 13.01.17 13:16

Ahoj, já bych odešla. Pracuješ, abys žila nebo žiješ abys pracovala? Sama ctíš, že to není dobrý a ani peníze to nějak zvlášť neovlivní (množství té práce bude asi pořád stejné, když vedení zjistilo, že stíháš za 2 lidi). Řešila jsem něco podobného před 2 roky s 3-latou dcerou a už jsem to rozsekla a dala v bývalé práci výpověď, ikdyž jsem nic neměla, ale chodila jsem po pohovorech a věděla jsem, že je to otázka času a trpělivosti, kdy něco najdu. Nebyl to příjemný pocit, ale kdo chce pracovat, vždy něco najde. Pokud ovšem váš standart není vyšší a můžeš pracovat jen v nějakém konkrétním oboru nebo na určité pozici, jinak nic. Držím palce.

Plano
Kecalka 170 příspěvků 13.01.17 13:19

Ještě jsem zapomněla - dala bych výpověď bez nově najité práce, pokud bych měla cca půlroční rezervu na nutné výdaje. Manžel tě v tom podporuje? a zvládli byste to? Já nakonec byla na pracáku ani ne měsíc..

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:24

Ahoj, vedoucí jsem to řekla, že to dělat nechci, že se to nedá zvládat. Řekla jen ze snad brzy bude nějaký pohovor na pozici té druhé kolegyně. Tím debata skončila.
A ano, volno si vzít nemůžu ani na své pozici ( když náhodou zůstanu 1 den doma, když už fakt umírám s horečkou, jsem stejně celý den na telefonu a řeším práci. S touto druhou pozicí to samé. Pokud bych onemocněla, chyběly by dvě pozice…nevím co by se tam dělo.

Gábinkaa9
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 13.01.17 13:26

Hned bych odešla. Budou ti dávat víc a víc práce když vedení zjistilo že stíháš práci za 2 lidi :roll:

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:28
@Plano píše:
Ahoj, já bych odešla. Pracuješ, abys žila nebo žiješ abys pracovala? Sama ctíš, že to není dobrý a ani peníze to nějak zvlášť neovlivní (množství té práce bude asi pořád stejné, když vedení zjistilo, že stíháš za 2 lidi). Řešila jsem něco podobného před 2 roky s 3-latou dcerou a už jsem to rozsekla a dala v bývalé práci výpověď, ikdyž jsem nic neměla, ale chodila jsem po pohovorech a věděla jsem, že je to otázka času a trpělivosti, kdy něco najdu. Nebyl to příjemný pocit, ale kdo chce pracovat, vždy něco najde. Pokud ovšem váš standart není vyšší a můžeš pracovat jen v nějakém konkrétním oboru nebo na určité pozici, jinak nic. Držím palce.

Ahoj, právě že to nezvládám :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 13:30

Šla bych za vedoucí a řekla jí, že už dvě pracovní pozice takto dlouhodobě nezvládáte, že to odnáší rodina, že děláte práci za druhou sílu bez finančního ohodnocení atd. Uvidíte jak na to zareaguje. A i bych jí řekla, že pokud Vám práci neodebere, že budete nucena dát též výpověď, ale to už musíte mít promyšlené, že jí skutečně dáte. Jen nějaké plané vyhrožování by bylo k ničemu. Máte přece pracovní smlouvu a v ní stanovenou náplň práce, kterou máte, takže se musíte naučit říkat ne, bude se Vám to případně hodit i v té jiné práci nebo byste dopadla stejně.

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:30
@Gábinkaa9 píše:
Hned bych odešla. Budou ti dávat víc a víc práce když vedení zjistilo že stíháš práci za 2 lidi :roll:

Ahoj, no právě že se t zvládat nedá, muela bych tam být denně do večera…oni ale zřejmě polčítají s tím, že se na té druhé pozici „zajedu“ a nebudou muset platit dalšího zaměstnance. Z té pozice mimochodem utekly už tři paní - náročné, a sakra málo placené…

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 13.01.17 13:31

Před lety jsem řešila stejné dilema, také stres v práci, věčné přesčasy, do práce jsem chodila s nervama.tak jsem si jednoho dne( i za podpory partnera) řekla, že už na to prdím. dala jsem výpověď s tím, že si najdu něco během výpovědní doby, nic jsem nenašla, ale měla jsem aspoň podporu z ÚP, 2 měsíce (červenec, srpen) jsem ještě hledala a od září pak nastoupila. nakonec jsem byla ráda, že jsem si udělala 2 měsíce prázdnin.

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:34

Asi máte pravdu, půjdu rovnou za ředitelem ( moje vedoucí je cizinka a dojíždí jen párkrát za měsíc) a zeptám se ho, jak si toto představují. Myslím, že jsem opravdu již v tom stádiu, kdy není cesty zpět.

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:36
@misalin píše:
Před lety jsem řešila stejné dilema, také stres v práci, věčné přesčasy, do práce jsem chodila s nervama.tak jsem si jednoho dne( i za podpory partnera) řekla, že už na to prdím. dala jsem výpověď s tím, že si najdu něco během výpovědní doby, nic jsem nenašla, ale měla jsem aspoň podporu z ÚP, 2 měsíce (červenec, srpen) jsem ještě hledala a od září pak nastoupila. nakonec jsem byla ráda, že jsem si udělala 2 měsíce prázdnin.

Tak to Vám to pěkně vyšlo :*

bejba
Povídálka 24 příspěvků 13.01.17 13:38
@Plano píše:
Ještě jsem zapomněla - dala bych výpověď bez nově najité práce, pokud bych měla cca půlroční rezervu na nutné výdaje. Manžel tě v tom podporuje? a zvládli byste to? Já nakonec byla na pracáku ani ne měsíc..

FGinančně bychm to snad zvládli. Manžel mě podporuje, já se jen musím odhodlat a udělat to… :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >