Jakým způsobem to řešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:18
Jakým způsobem to řešit?

Prosím o anonym - jedná se o hodně citlivé téma nejenom pro mne.

Vlastním malý obchůdek, kde na poloviční úvazek zaměstnávám paní od malých dětí (je to můj jediný zaměstnanec). Párkrát jsem si všimla, že mi na pokladně chybí peníze, které jsem následující den (nebo za pár dní) v pokladně opět záhadně našla. Jednalo se vždy o částku 500Kč, v jednom případě o 1000Kč. Poprvé jsem tomu nepřikládala význam - myslela jsem si, že jsem se přehlídla. Podruhé jsem zpozorněla, teď už mám celkem jistotu, že to dělá ona zaměstnankyně. V každém případě, za ruku jsem ji při tom nechytla, abych na ni mohla jen tak uhodit a obvinit ji.
Co se týče této paní - práci potřebuje. Vím, že to doma nemá po finanční stránce úplně růžové. Já zas potřebuji ji, také mám malé děti a samotná bych obchod časově neutáhla. Nicméně toto chování se mi ani trochu nelíbí, tolerovat ho nechci. Neměla bych problém, kdyby si řekla o zálohu na další měsíc, případně mě o částku poprosila s tím, že ji další den vrátí. Na druhou stranu asi i chápu, že se stydí mi to říct.
Co dělat? Na rovinu se jí zeptat, jak na tom doma finančně jsou? Přijde mi to neslušné.
Namontovat do obchodu kamery? Obávám se, že to nic nevyřeší, nemůžu je mít všude, zaměstnankyně večer tržbu nosí do trezoru ve vedlejší místnosti.
Napadá vás ještě další rozumné řešení? Rozvazovat pracovní poměr s ní zatím nechci - to beru jako konečnou v krajní nouzi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:20

Já bych v tom neviděla zásadní problém když to tam vrátí, ale měla se zeptat, to je jasné… zkus se jí zeptat hned jak přijdeš počítat tržbu a zjistíš že něco chybí

inkakřivák
Extra třída :D 13934 příspěvků 13.01.17 11:22

Neptala bych se jí, jak jsou na tom finančně. Spíš bych se jí zeptala, jestli by třeba nechtěla týdně nějakou minimální zálohu, třeba tu tisícku nebo tak. A maximálně bych jí naznačila něco jako - kdyby vám mělo třeba chybět, tak abyste neměla potíže.
Jinak asi bych se zeptala hned jak bych přišla na to, že něco chybí. Prostě chybí tady pětistovka, nevíte o tom? jestli potřebujete, tak vám to napíšu jako zálohu, jo? Stačí poprosit přece.

Příspěvek upraven 13.01.17 v 11:24

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 13.01.17 11:23

Ja bych ji slusne, ale narovinu sdelila sve zjisteni a vysvetlila bych ji, ze penize z kasy jsou tabu a mohlo by to byt hodnoceno jako zpronevera sverenych prostredku. Hmotku ma s tebou podepsanou?

Sany80s
Kelišová 6546 příspěvků 13.01.17 11:24

Při předání pokladny bych přepočítala tržbu. Vždy.
Třeba si to potom rozmyslí, pokud to potom vrátí, tak to asi nebude nějak tragická zlodějka.
Pokud to nepomůže, tak to budeš asi muset řešit razantněji.
Dělala jsi inventuru?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27379 příspěvků 13.01.17 11:25
@Anonymní píše:
Prosím o anonym - jedná se o hodně citlivé téma nejenom pro mne.Vlastním malý obchůdek, kde na poloviční úvazek zaměstnávám paní od malých dětí (je to můj jediný zaměstnanec). Párkrát jsem si všimla, že mi na pokladně chybí peníze, které jsem následující den (nebo za pár dní) v pokladně opět záhadně našla. Jednalo se vždy o částku 500Kč, v jednom případě o 1000Kč. Poprvé jsem tomu nepřikládala význam - myslela jsem si, že jsem se přehlídla. Podruhé jsem zpozorněla, teď už mám celkem jistotu, že to dělá ona zaměstnankyně. V každém případě, za ruku jsem ji při tom nechytla, abych na ni mohla jen tak uhodit a obvinit ji.
Co se týče této paní - práci potřebuje. Vím, že to doma nemá po finanční stránce úplně růžové. Já zas potřebuji ji, také mám malé děti a samotná bych obchod časově neutáhla. Nicméně toto chování se mi ani trochu nelíbí, tolerovat ho nechci. Neměla bych problém, kdyby si řekla o zálohu na další měsíc, případně mě o částku poprosila s tím, že ji další den vrátí. Na druhou stranu asi i chápu, že se stydí mi to říct.
Co dělat? Na rovinu se jí zeptat, jak na tom doma finančně jsou? Přijde mi to neslušné.
Namontovat do obchodu kamery? Obávám se, že to nic nevyřeší, nemůžu je mít všude, zaměstnankyně večer tržbu nosí do trezoru ve vedlejší místnosti.
Napadá vás ještě další rozumné řešení? Rozvazovat pracovní poměr s ní zatím nechci - to beru jako konečnou v krajní nouzi.

tak jediné a i správné by bylo říct to přímo v okamžiku, kdy k tomu dojde… čili když podle všeho má být v kase o 500 nebo o 1000 Kč víc a není to tam, tak jí říct, že to prostě nesedí… je tam předpokládám sama a má za tu kasu jako každá jiná hmotnou zodpovědnost, ne? Když nastoupí, je tam určitá částka a na konci směny tam má tu částku plus tržby navíc, takže je tam manko… jestli je tam jen ona sama a není tam těch prodavaček víc, tak ji přistihnout nemusíš, na to stačí čísla z pokladny…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:28
@MartinaIrena píše:
Ja bych ji slusne, ale narovinu sdelila sve zjisteni a vysvetlila bych ji, ze penize z kasy jsou tabu a mohlo by to byt hodnoceno jako zpronevera sverenych prostredku. Hmotku ma s tebou podepsanou?

Hmotku nemá. Tohle mi přijde dost tvrdé - tento postup bych asi volila asi až jako další krok.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27379 příspěvků 13.01.17 11:31
@Anonymní píše:
Hmotku nemá. Tohle mi přijde dost tvrdé - tento postup bych asi volila asi až jako další krok.

takže vlastně i kdybys ji přistihla, tak je ti to jedno…
Jak tvrdé? To jsou normální podmínky v obchodě… to má každý zaměstnanec, který pracuje s finanční hotovostí… kdyby zákazníkům špatně vracela, protože neumí počítat, tak by tržby byly daleko menší než by měly být, to by taky bylo v pořádku?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:32
@Sany80s píše:
Při předání pokladny bych přepočítala tržbu. Vždy.
Třeba si to potom rozmyslí, pokud to potom vrátí, tak to asi nebude nějak tragická zlodějka.
Pokud to nepomůže, tak to budeš asi muset řešit razantněji.
Dělala jsi inventuru?

Pokladnu mi nepředává osobně - ona např. večer skončí (já už tam nejsem) a následujícího dne začínám já. Odpoledne přijde a když večer společně končíme, peníze sedí.
Inventuru jsem dělala - v rámci možností vychází OK.

Premek_Orac
Závislačka 4390 příspěvků 13.01.17 11:35

Zakladatelko, velmi se mi líbí, že toneřešíš nějakou hysterickou reakcí a bereš to s hezkým, lidským přístupem.
V tomhle případě bych si s ní dal kafe a zkusil s ní promluvit, nabídl jí, že jestli někdy potřebuje dát nějaké peníze předem, že jí vyjdeš vstříc.
Ono takové jednání narovinu se mi jako zaměstnavateli vždy vyplatilo. Buď se ten člověk odkopal a předešel jsem větším problémům, nebo reagoval normálně, dohodli jsme si pravidla, ta vzájemně dodrželi a vztah těch lidí k práci byl takový, že se chovali jako by to byla jejich firma (což myslím v tom kladném slova smyslu :-) ).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:36
@Regina Hero píše:
takže vlastně i kdybys ji přistihla, tak je ti to jedno…
Jak tvrdé? To jsou normální podmínky v obchodě… to má každý zaměstnanec, který pracuje s finanční hotovostí… kdyby zákazníkům špatně vracela, protože neumí počítat, tak by tržby byly daleko menší než by měly být, to by taky bylo v pořádku?

Jedno mi to není. Na druhou stranu se u mě do toho dostává i lidský rozměr, protože tu holku a její rodinu znám. Kdyby pro mě byla jen anonymní zaměstnanec, neměla bych takový problém hodit ji to na stůl černé na bílém, ať se k tomu vyjádří.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 13.01.17 11:36

Kamarád to řešil nainstalováním kamery - bylo to v hospodě, podezírali jednoho číšníka, ale potvrdila jim to až kamera (chlapík si každý den ulil pár kováků, nic velkého, ale ve výsledku to za měsíc házelo nemalou částku).

A jste v krámě spolu zároveň nebo se střídáte? Jestli je tam sama a kasa po předání nesedí, tak je to jasné, na to kameru nepotřebuješ :think: :nevim: Prostě bych ve chvíli, kdy to nesedí, jí rovnou řekla - nesedí mi kasa, chybí 500. A uvidíš, co ona na to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:40

@Premek_Orac Přesně tak, té hysterické reakci se chci vyhnout a řešit to trochu s nadhledem. Jen právě nevím, jestli je úplně vhodné šťourat se v tom, jestli mají z čeho žít. :nevim:

Jana525
Závislačka 4872 příspěvků 13.01.17 11:44

Jsi zamestnavatel nebo socialni ustav?
Do toho, jak to maji doma ti opravdu nic neni. Ovsem to, ze nesedi trzba je zavazne. Takze bych ji v klidu oznamila, ze o tom vim a ze pokud potrebuje zalohy, ze je mozne to resit, ale tohle, ze se nesmi opakovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.17 11:47

@chaarleene Jsou dny, kdy je tam sama a dny, kdy jsem tam obě. Jak jsem psala, pokud je tam sama večer a já ráno přijdu, pokladna nesedí. Nicméně ona mne odpoledne přijde vystřídat (to tam tu částku vrátí), takže když třeba po hodině odcházím já a pokladnu přepočítávám, už to zase sedí. Ale nadhodit, že jsem se ráno nedopočítala, samozřejmě můžu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >