Nabourané zrcátko

2.4.20 21:59

Nabourané zrcátko

Zdravím, (předem se omlouvám, ale nenašel sem vhodnější kategorii tématu, než je tohle :nevim:)
Mám takový problém, dnes v době mezi 8 - 16h mi pravděpodobně nabouralo nějaký auto do zrcátka u řidiče (byl jsem v práci, takže netuším kdy přesně se to mohlo stát). Parkoval jsem normálně na kraji silnice společně s dalšíma autama…jo byl jsem na zákazu stání, moje blbost, aspoň jsem se poučil, ale nijak mi nepřišlo, že by se tam na ten zákaz nějak hledělo, když tam semnou stalo dalších 6 aut. Nicméně..mám trochu ťuklý zrcátko z vnější strany, vnitřní strana konkrétně sklo je naprasklý, vidět přes to jde i tak dobře, ale fakt odmítám platit nový zrcátko ze svýho. Ten kdo mi to udělal samozřejmě nenechal žádnej papírek někde za sklem a ujel. Vtip je v tom, že přímo na místo kde jsem parkoval byla celou dobu natočená kamera z jedné budovy..jen teď upřímně nevím jak dál postupovat. Nejspíš určitě by to chtělo kamerový záznamy, ale nemůžu tam jen tak přijít k recepci, bouchnout jim do stolu a říct, že potřebuju, aby se někdo podíval na včerejší záznamy z kamer a prosedel u toho 8h než by našel toho viníka. Zkoušel jsem ještě dnes zajet na pobočku městské policie, ale ta je samozřejmě zavřená kvůli covidu, tak jsem zavolal na číslo, co měli prilepeny na dveřích, dovolal jsem se asi po 20ti minutach a bylo mi řečeno, že tohle číslo je jen pro akutní případy týkající se nynější situace ve světě a že na tohle oni nemají čas..takže teď jsem upřímně v koncích :zed: nevíte někdo, jak bych tohle všechno mohl nějak vyřešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16869
2.4.20 22:03

No upřímně, jestli jsi parkoval na zákazu, tak ve chvíli, kdy do toho zapojis policii, tak ti řeknou že to je tvoje chyba, žes tam stát neměl a ještě ti napali pokutu. Jediny rozdíl mezi tím vidím ten, ze budeš otravovat v tehle době zbytečně spoustu lidí za svoji blbost a platit budeš tak jako tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8309
2.4.20 22:03

Osobně bych nedráždila hada bosou nohou a nehledala viníka, když jsem parkocala tam, kde je zákaz. Výmluva, že se na ten zákaz nehledí, protože tam stáli ostatní, je na úrovni žáka základní školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
2.4.20 22:05

Zavolat na státní policii a nahlásit to jako nehodu. Buď to uzavřou s tím, že jsi měl volat hned na místě, nebo s tím, že pachatele nenajdou (třeba najdou, ale pochybuju). Nebo pokud máš havarijko, volat na pojišťovnu. A taky zjistit, jestli případná pokuta za stání v zákazu není dražší než zrcátko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.20 22:08

Jak už jsem psal, byla moje chyba, že jsem tam stál, moje blbost, pokutu bych si klidně zaplatil, ale nový zrcátko se mi moc platit nechce, zvlášť když by ta cena zrcátka přesáhla cenu pokuty minimálně 3×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
2.4.20 22:09

@JustThomas stejně to nevyřeší. Zrcátko kup z vraku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295

Tak zaprvé zákaz stání je zákaz stání… I kdyby tam stalo dvacet aut a tři traktory, jeho smysl se nemění. Ano budeš potřebovat spolupráci policie pro kamerový záznam, záleží taky jak je kamera natočená a z jakého úhlu, aby bylo bezpochyby jasné, že strůjcem bylo nějaké vozidlo a samozřejmě musí být viditelná SPZ. Kamerové záznamy většinou jedou v přepisu 48 hodin, takže pokud na to někdo nesedne hned, už to stejně nedohledáš. V současné situaci bych si zrcatko koupila, možná kdybys nestal na zákazu, měl bys zrcatko v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2208

Děláš si prču, že jo… Sklo zrcátka stojí cca 200,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13800
2.4.20 22:14

No bud policie - tj. Nejspis ti napali pokutu a pachatele mozna najdou. Nebo z havarijka :nevim: nebo samozrejme ze sveho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.4.20 22:37

Neblbni v tuto dobu otravovat policii se zrcátkem je nesmysl, stojí to pár korun (pokud nejezdíš minimálně v Bentley) a vyměníš si ho sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15255
2.4.20 22:41

Zkontaktuj policii, ten chudák, co si o tvoje auto, který stálo někde, kde nemělo a nejspíš zavazelo v provozu, rozbil to svoje, bude moc rád, že najde viníka a zaplatí se mu to z tvého povinného ručení… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7135
3.4.20 07:01

Teď sem si kupovala nový sklo do zrcátka za 250 i s dopravou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.20 14:24

Právě jsem všechno vyřešil přímo s pánama z PČR, byli strašně ochotni, předali případ dopravce, která si následně stáhne záznamy z kamer a v případě nalezení viníka mě budou kontaktovat a z mojí kapsy nepůjde na nový zrcátko ani cent, všechno zaplatí ten dotyčnej člověk, kterej jak se ukázalo podle úhlu ohnuti mojeho zrcátka, jel v jednosměrce v protisměru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3671
3.4.20 14:30

My už platíme eurem? Ano v případě nalezení vlastníka, otázka jestli tam půjde vidět spz a známe jak jsou češi vynalezavi a umí se že všeho vykroutit. Neradovala bych se předčasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.20 10:52

Takto se prásknout… :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie