Nadměrné blinkání

166
21.9.20 15:29

Nadměrné blinkání

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některa zkušenost s nadměrným blinkanim u kojence? Vždycky po kojení si náš malý (skoro 2mesice máme) hrozně ublinkne poslední dva dny, že to vypadá, že vyblinka všechno co vypije :think: vždycky jsme kojili tak cca 15minit obě prsa a teď mu dávám o polovinu míň, jestli se náhodou neprejida, ale když to bylo v pohodě, tak proč teď..docela mě to děsí, dětské dr. jsem volala a zítra jdeme na převážení, ale stejně mám strach, aby mu náhodou něco nebylo, tak se ptám tady, děkuji za každou odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2664
21.9.20 16:15
@Sabi233 píše:
Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některa zkušenost s nadměrným blinkanim u kojence? Vždycky po kojení si náš malý (skoro 2mesice máme) hrozně ublinkne poslední dva dny, že to vypadá, že vyblinka všechno co vypije :think: vždycky jsme kojili tak cca 15minit obě prsa a teď mu dávám o polovinu míň, jestli se náhodou neprejida, ale když to bylo v pohodě, tak proč teď..docela mě to děsí, dětské dr. jsem volala a zítra jdeme na převážení, ale stejně mám strach, aby mu náhodou něco nebylo, tak se ptám tady, děkuji za každou odpověď

Můj syn byl taky blinkací. Děs. A to se kojil zhruba jen 5 a 5 min z každýho prsa a stejně jsem ho nemohla nechal odříhnout normálně přes rameno, protože bych byla ohozená. Tak jsem ho dávala na břicho. No, vždycky po kojení si ublinkl. Ale pediatr se smál, že ještěže tak, jinak by byl jak mišelin, že mám místo mlíka smetanu, že přibírá hodně. Taky mi poradil vzít určitý množství vody a vylít to na plenu, abych měla představu, kolik toho tak může vyblinkat. On ten flek se udělá obrovský i z malého množství mlíka. To mě celkem uklidnilo. No, syn byl blinkací skoro do roka. Na fotkách ho mám pořád s něčím kolem krku, místo blinkání se pak ještě přidalo slintání, když rostly zuby :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
21.9.20 17:35

Může a nemusí to být reflux, my to tak měli u jednoho dítěte. Ta blinkala i hodinu po jídle a i ve spánku, dusila se. Doktorka nás poslala na sono žaludku a tam se to potvrdilo. Urcite nestačí jen převážit, nám dítě normálně prospívalo, ale málem se i udusilo. Velké množství určitě v pořádku není, ublinknuti ano, ale ne vše co vypije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
21.9.20 21:34

Jestli blinka stylem, že mu to teče z pusinky, tak bych z toho žádný drama nedělala. Mě bylo řečeno, že toho vypije moc, a co si tělo nevezme, to vyzvraci. Maleja 4 měsíce a ublinkava pořád, klidně i 1,5h po jídle. Ale asi i tím, že se nenechá pořádně odrihnout, protože po minutě se začne vztekat, a chce si lehnout a hrát a ne být na rameni :lol: :lol:.. Pokud zvrací obloukem, pak bych to asi řešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
21.9.20 21:45

@PapeJ právě taky pribira moc pěkně, už má 5,5kg a na to kolik mu je, je to prej jak většina 3mesicnich miminek :D s tou vodou na plenu je super nápad, asi to zkusím, tak děkuju za radu :palec:
@elide tak ve spánku si nikdy neublinknul, máme radši klín v postýlce a i kočárek vyvýšeny, sice ho dávám spát na bok, ale přes noc se vždycky otočí na záda, takže tak moc nevydrží a na převážení jdeme, jestli neztrácí hmotnost a prej si ho zkontroluje a probereme co dál kdyz tak, taky bych radši šla na sono pro jistotu..velke množství si ublink tak 4× za ty 2 dny, ale stejně nikdy neblinkal po každým kojení to až teď a odrihava si vždycky krásne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
21.9.20 21:49

@Veru21 obloukem naštěstí ne, ale stejně to vypadá děsivě, on blinka tím stylem, že si krkne a hned to z něj jde
Teď naštěstí už to vypadá líp, změnila jsem polohu na kojení a konečně to v sobě udrží :D tak snad to nebude ten reflux a je to jenom blbý období a nebo špatná technika kojení a nebo i odrihavani :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
22.9.20 19:47

Starší holka dávila pořád, horší bylo, že vyhazovala i příkrmy. Zjistili ji intoleranci na kravskou bílkovinu :nevim: Teď má skoro šest a stejně se jí občas něco vrátí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama