Nadstandard v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 14.10.14 13:36
Nadstandard v těhotenství

Ahoj holky, chtěla bych se s Vámi podělit o moji zkušenost s „nadstandardním balíčkem“ u mě na gynekologii. Loni jsem byla těhotná a byl mi nabídnut opět nadstandardní balíček pro těhotenství, ovšem už ne za 1500 kč jako v roce 2011, ale už 3000 Kč s tím, že pojišťovna jim prý na těhotnou proplací jen 500 Kč ( nadstandard u nich znamená, že dělají prvotrimestriální screening - na což ovšem nemají atestaci, UTZ ve 20 a 30tt, odběry krve, zkumavky na moč a UTZ na každé kontrole, fotky ). Vzhledem k tomu, že už jsem měla něco nastudované a dr co dělá velké UTZ je nepříjemný, tak jsem na velké UTZ nechtěla chodit k němu, tak jsem nadstandard odmítla. Na UTZ ve 12, 20 a 30 tt jsem byla normálně v porodnici ( Apolinář, Podolí ) a na krev jsem si normál zašla na polikliniku. Pořád mi bylo sestřičkami zdůrazňováno, že jim pojišťovna neplatí žádné UTZ mimo rámec ( tzn. jen 3 a konec, v pohodě, já s tím i počítala ) a i přesto mi doktor na každé kontrole UTZ dělal i když věděl, že mám jen standard ( tak jsem si říkala, kdo to asi zaplatí :nevim:, za UTZ na přání mají částku 300 Kč ). No a dneska jsem si byla na pojišťovně pro výpis péče a představte si, že si ty UTZ na pojišťovně vyúčtovali a ona jim je normálně proplatila 8o. Tím pádem nechápu, na co mají nadstandard a vlastně tam chuděrky těhotné okrádají a ještě podávají nepravdivé informace a vyšetření nedělá odborník. Takže né vždy je nadstandard opravdu nadstandard. Fakt tu teď sedím a nemůžu to pořád vstřebat a potřebovala jsem se se svojí zkušeností podělit. Jinak doktor, ke kterému chodím je v pohodě a mám ho ráda a zatím ho nechci měnit.

Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 14.10.14 13:45

U nas se tyhle vymoženosti jak nadstandarty ještě neusídlili tak doufám že ani neusídlí..ALE, ano dr má od pojištovny placené pouze tři utz..( v jednom těhu mi dělal pouze ty to tři ), pak jsem přešla k jiné dr a ta mi dělá na každé kontrole..jde o to co na tu pojištovnu napsal o tobě jako pacientce, protože normálně jim proplatí jen tři, ale pokud on vysvětlí ty utz navíc nějakým lékařským termínem, tak mu proplatí i zbytek, tzn třeba u tebe uvedl že jsi riziková, nebo si měla více potratů atd..prostě aby vysvětlil nadbytek utz..a to oni si rády vždy něco vymyslí..

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 14.10.14 13:45

Tak to je teda hnus! Jakoby nestačilo, že těhotenství a miminko stojí dost už samo o sobě, ale asi potřebují ještě vydělávat na nastávajících matkách takhle?! Mě dělá dr. UTZ na každé kontrole automaticky, na velké utz jsem byla odeslána na příslušná pracoviště a nikdy jsem nikde nic neplatila. Ani teď, ani v roce 2011. :nevim:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 14.10.14 13:55

@smurfka : já vím, že doktor si to vždycky obhájí, ale proč za to platit navíc :nevim:, obzvlášť když mě každou návštěvu sestřičky říkaly, že jim pojišťovna skoro nic nezaplatí, pořád slyším, že za mě dostanou od pojišťovny jen 500 Kč a nakonec dostali 4200 Kč.
@lovesmile : já jsem si ho jako prvorodička v tom roce 2011 zaplatila a stejně mi třeba utz nedělal pokaždé, ale já nejsem ten plašan, co potřebuje utz každou kontrolu, tak proto mi to i nevadilo a ani by mi to nevadilo u druhého. Jen je mi líto těch budoucích maminek, co za stejnou péči, co jsem měla já platili 3000 Kč navíc.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 14.10.14 13:59

Tak to napiš na známýlekař. cz…teda pokud ti to nevymažou:o) nebo na to upozorni holky na fb z tvého města jeslti máte skupinku, nic jiného dělat nemužeš..
taky jsem si nechala po prvním porodu zaslat výpis ze ZP..naštěstí tam teda nic navím nebylo, jen mě zarazily teda ty částky co za co chtějí..masakr třeba jen blbé odebrání krve a kolik to stojí - bych chtěla vědět proč..ale v podstatě je mi to jedno, když to neplatím no..

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 14.10.14 14:37

Za cele tehotenstvi jsem zaplatila jednou regulacni poplatek 30,–. Screening byl v centru, ktere je podporovano grantem, tudiz zdarma. Ted mi zjistili chudokrevnost, dostala jsem leky a nedoplacela jsem ani korunu, jsem cucela jak puk.

Jannys
Kelišová 6674 příspěvků 14.10.14 14:37

Všude to chodí opravdu jinak.
U nás si nemohu stěžovat nemáme to jako „bonus“
chodila jsem do nemocnice, jelikož tam mám i dr přímo na gynekologii. stalo se mi cca 3× že se na miminko nepodívali. Žádné placení za fotku, žádné příplatky za UTZ ty mi dělali pokaždé.
NIKDY podotýkám NIKDY jsem nezaplatila ani korunu :-)

missName
Stálice 80 příspěvků 14.10.14 14:42

Tedy já koukám jak blázen!! Bydlím v menším městě a žádný nadstandard mi nikdy nenabízeli… na každém vyšetření mi dělá utz, pokaždé dostanu i fotku, zkumavky na moč atd. a nikdy jsem nic neplatila! Nechápu :nevim: Je to prostě lékař od lékaře…

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 14.10.14 14:44

@smurfka ale vzdyt to platis formou odvodů do zdravotního pojisteni! Samozrejme v dobe, kdy chodis do prace. Coz znamena, ze velke a zbytecne castky se logicky musi „nejak“ zaplatit. Ja teda platim ny gynde asi 500,– rocne, coz tu je normalni. Velke utz dela primo doktorka (ma potrebne opravneni) a utz dela kazdou poradnu, ale jen aby se ujistila, ze tluce srdíčko. Jinak vysetruje pohmatem.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30365 příspěvků 14.10.14 14:53

@bee.rush však já nepsala že to platím, ale zarazilo mě co si za to učtují a co je na tom tak drahé - odebrání krve např 200-300,– a to ne testy, jen odebrání a tak..
já na gyndě neplatím nic a kdyby po mě chtěli nějaký roční příplatek tak si najdu někoho jiného..nevím na co, když tam jdu jednou za rok na preventivku, případně si chodím pouze vyzvedávat recepty na HA…to už bych měla levnější si tu preventivku jednou ročně zaplatit než dávat nějaký poplatek.

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 14.10.14 15:40

Pak asi nezbyva nez se ptat. Ja si na ten rocni poplatek nestezuju. Vybrala jsem si doktorku dle recenzi a dle vybavení. Driv jsem nic neplatila, chodila jsem tam taky jen jednou rocne. Ted sice platim, ale jsem spokojenější.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >