Nadváha a těhotenství

1296
28.7.05 18:43

Nadváha a těhotenství

Ahojky,

mám k Vám zase velký dotaz.
Dnes jsem po dlouhé době skočila na váhu a zjistila jsem, že jsem přibrala 4 kg. A to jsem teprve 9 týdnů těhotná. Já vím 4 kg to nic není. Ale váha mi ukázala neuvěřitelných 96 kg. Vždycky jsem s váhou měla problémy, ale měla jsem tak 80 - 85. To co mám teď se mi zdá docela dost. A bude to pokračovat. Od zítra jsem rozhodnutá trochu poupravit jídelníček, aby to ¨těhotenství nebylo takové zátěž pro mé tělo.

Máte s tím některá zkušenost ?? S takovou váhou?? A jak jste to snašely ?? Mám pocit, že když přiberu ještě kilo tak bouchnu a nedovedu si představit co budu dělat, až budu na konci těhotenství.

Můžete mi poradit, jak už tolik nepřibírat ?? Co jíst ?? Jak se hýbat ??

Díky moc všem za povzbuzující zprávy.

MIKINA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2133
28.7.05 20:58

Ahoj Mikino,
já osobně tyhle zkušenosti nemám, ale myslím, že pokud budeš jíst zdravě, nebudeš se „cpát za dva“ a zbytečně pojídat kvanta těhotenských multivitamínů, tak by ti váha nahoru moc skočit neměla. Vždycky jsme se učili, že hubené těhotné přiberou na kila víc než mamky, které mají solidní základ už předem :-))). Nemusí to samozřejmě platit stoprocentně, ale myslím, že základ je v tom, jak s budeš stravovat…rozhodně se nesnažit hubnout nebo se nějak odbývat, ale hezky zdravě, v menších porcích častěji a večer už moc ne…
Držím palce, ať se ti to moc nahoru nezhoupne a hlavně, ať máš zdravé miminko!!
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.7.05 20:59

Milá MIKINO,
naprosto tě chápu, když jsem otěhotněla, měla jsem 86kg, zrovna jsem tři měsíce trápila tělo ve fitku a už se dostávala do tréningu, který už nebuduje svalstvo, ale napomáhá spalovat a rup, zjistila jsem, že jsem těhu, byla jsem moc ráda, ale taky jsem se šíleně bála kolik zase přiberu. Nakonec to bylo jen 12kg a ty jsem nechala už v porodnici, teď plně kojím a mám 84-85kg.
Nezoufej, to, že jsi silnější neznamená, že moc přibereš. Já teda přibrala až v pátém měsíci, každopádně, jez vše, jen se nepřežírej, papkej zeleninku a samé zdravé věci, žádnou dietu nezkoušej a choď cvičit pro těhotné, plavat - pokud nemáš nějaké problémy, prostě se hýbej v rámci možností.
Bohužel jiná rada není, já si prostě řekla, že dítě je přednější a pak až dokojím, vrhnu se zase do fitka, dřív nemám šanci stíhat.

Asi jsem moc neporadila, že? Přeju ti jen pohodové těhotenství, co nejméně nabraných kil a krásně zdravé mimčo.

Ahoj Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
1296
28.7.05 21:12

Ani nevíte, jak jste mi pomohly. Dostaly jste mě aspoň trochu z depky.
Je pravda, že jsem se poslední dobou cpala za dva. Trochu uberu. Vitamíny beru ob den. Prý se po nich rodí velké děti.

Po 20 týdnu chci začít chodit někam cvičit a plavat. Mám jenom hrozný strach, aby to v pohodě přežila moje páteř se kterou mám problémy už od dětství. Mám skoliosu atd…

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
28.7.05 21:31

ahoj,
já taky nejsem hubeňour a hubnoucí typ vůbec ne.celé těhu jsem jedla cokoliv a kdykoliv a jen jsem si dávala pozor večer a v noci.to jsem baštila ovoce a přesnídávky když byl opravdu hlad.nakonec jsem přibrala 12kg.dole byly hned jen postava je jiná než předtím…ale ještě kojím tak se to upraví. a cvičení pro těhu,pokud nemáš problémy,ti doporučuju co nejdřív,ne až po 20.týdnu.ono čím dýl to cvičíš,tím je účinnější a je to moc příjemný.
luka a kačenka13,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
29.7.05 09:01

Nejsi v tom sama!!!!!!!!!!!!!!!
Já zatím (a to doufám, že ne dlouho) patřím ke snažilkám. I moje váha je big katastrofa. Minulý rok jsem zhubla z 95 na 85Kg, ale díky tomu, že jsem byla v zimě hrozně dlouho nemocná, opět jsem nabrala. Takže teď mám 90 kg. Hrozně mě to štve- dělám, co můžu- omezuju se v jídle a cvičím a nic. Ale musím říct, že to cvičení má neskutečně blahodárný účinek: tělo se zpevní a cejtím se bezvadně. Takže teď jsem zahájila strategii: kašlu na vážení- jenom to stresuje a nic víc.....A podle oblečení musím říct, že to vypadá, že váha jde dolů.
A mimichodem na toto téma jsem mluvila se svou gynekoložkou, jestli moje váha a těhotenství bude probblém a ujistila mě, že ne. AŤ jsem hlavně v pohodě, že jsou horší věci…
Doufám, Mikino, že jsem Tě aspoň trochu povzbudila… Aspoň vidíš, že v tom nejsi sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
29.7.05 20:34

Ahojky!
S váhou jako s takovou problémy nemám, ale jsem malá (160 cm) takže každé kilo navíc je hned vidět. Těhotná jsem byla dvakrát, prvně jsem přibrala 12 kg, při druhém těhotenství ani ne devět (dět isjou do sebe 18 měsíců, takže batole mi nedovolilo přibrat). Chce to opravdu neposluchat rady, že je nutné jíst za dva a pokud nejde o těhotenství rizikové tak nějaké to cvičení, procházky, plavání, hodně zeleniny, jogurty atp. Dneska jsou dětem tři a půl roku a dva a já mám stejnou figuru jako dřív. Kamarádka, která byla před těhotenstvím spíš silnější, má teď postavu lepší, dítko jí holt prohání. Takže hlavu vzhůru a optimismus, když se chce, všechno jde.

Jindra + šelmičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.7.05 12:25

ahoj.dobré téma.ja jsem v 36tt a mam 20 kilo navíc.hrůza…a to mi připadne ,že se necpu,nemlsám…teda nijak závratně…jde to nějak samo nahoru.připadá mi ,že to ani ovlivnit nejde..to jsem zvědavá jak po porodu…no nejspíš budu muset makat!kamarádky mě uklidňují že to půjde samo,ale to teda pochybuju…

• Nahlásit
  • Citovat
25
30.7.05 12:55

ahoj holky!

tak se musím „pochlubit“ já jsem v 32tt a mám nahoře 18 kg! Je to docela síla, no ale zatím se cítím docela dobře - ale mám strach že do porodu nebudu mít žádnou energii - abych ten porod zvládla :cry: Já totižb měla na začátku těhu 76 kg a teď mám 94 kg - no za chvilku porážková váha :D Jsem zvědavá jak to budu shazovat …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1257
30.7.05 13:09

nadváha

ahoj holky,já jsem otěhotněla při 82 kg,teď jsem v 24 tt a mám 94 kg,jsem tedy na začátku 6 měsíce a moc mě zajímá,kolik ještě můžu přibrat,cvičit nesmím,jdu na císař kvůli kyčlím a nepřejídám se,večer velmi málo,třeba jabko,hrušku…Máte některá zkušenost,mám pocit,že jak na váze uvidím 100 kg,tak omdlím :o
Jinak všem zdravá miminka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
30.7.05 18:02

Ahojte těhulky,
já taky bojuju. Nejsem sice na 90kg, ale při druhé těhu (teď 29tt)přibírám závratně rychleji, než při prvním. A to jsem při tom prvním jedla Nutellu k snídani, obědu i večeři (občas :wink: ).
Teď se snažím jíst spíš zeleninku a ovoce, ale přijde mi, že to neovlivním. Možná je to i tím, že se víc hlídám :? . Ještě běhám za prťavkou, které není ještě rok. U prvního jsem polehávala a odpočívala (měla jsem být v klidu)...............tak nevím, že by trošku stresu?
Prostě se to asi neovlivní nějak moc, tak si nelamte hlavu. Hubnout se bude až po koju :D .
Rozhodně bych ale nejedla za dva!!! To je fakt blbost. To mimčo v bříšku si z vás vezme, co potřebuje tak jako tak 8) .

Zatím a pohodové těhu

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
1.8.05 10:34

Ahoj,

nic si z toho nedělej!!! Já jsem taky v devátém týdnu a mám nahoře 5kg. Mám pocit že přibýrám i po vodě.Ha ha a bude hůře :) a to jím samé ovoce a zeleninku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
1.8.05 21:00

Ahoj,

mohla jsi nabrat tím, že tělo zadržuje vodu = není to jen tuk!
Já nabrala 20kg a z porodnice šla se 6kg nahoře!! Takže klídek.
Jen s tím jídlem - fakt prý stačí přidat kolem 300 kalorií navíc pro mimi.
Já ulítávala na rajčatech, nektarinkách a čokoládě.. Takže celé těhu jsem jedla hodně ovoce, zeleniny a bohužel i čokolády. Ale jak je vidět, šlo hlavně o otoky a tak moc kg navíc mi po týdnu od porodu nezůstalo.. Špatné ale je, že je mám doteď…
Zřejmě mi chybí stes v práci, takže i když jím jako dřív před těhu, tak stojím na váze… Není důvod hubnout… dietu odmítám… takže musím zamakat na fyzickém výdeji kalorií.. zrovna jsem se rozhodla zkusit stepper :-) Běhat nemám moc kdy, nemá kdo hlídat…
Tak hezké těhu, po porodu a kojení to dořešíš!!!

E. a princezna 1 rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
2.8.05 10:30

jéje to se tak dobře poslouchá…taky mám nahoře 20kilo ani nevím jak…ale pochybuju že domů z por.pojedu lehčí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1257
2.8.05 11:01

nadváha

Bobes:ve kterém jsi týdnu? Já ve 24 tt a mám 12 kg navíc!Takže se obávám nejhoršího :(
A výchozí váha 82 kg.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama