Nahaté a bosé dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
118
30.6.22 19:50

Nahaté a bosé dítě

Zdravím. Možná hloupost, ale menší anketa. Dneska jsme byli u rodičů a od sousedky vnuk byl nahý a jezdil na odrážedle boso. Prý celý den je nahý a boso. Tak se strhla kritika, proč já nemám malého boso a nahého. Tak já nevím, máme dost včel a různých kamínků, tak nechci úraz a už vůbec ne na odrážedlo bez bot. A nahý nevím, proč ho nedávám. Asi mi nepřijde to triko jako nějaké zlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
976
30.6.22 19:57

Naši kluci jsou doma celý den jen v plíně. Jakmile jdeme ven, nebo i na zahradu, tak mi přijde správné učit děti, že nemohou lítat nazí. Tedy mají minimálně tričko, boty a plínu. V bazénku plavky. Když jdeme ven s kočárkem, tak mají tričko a kraťasy. Nevím proč by měli běhat nazí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
30.6.22 19:58

Nenechavam nikde děti nahé a na boso chodí doma, venku max na trávníku (kde to znám a vím, že v té trávě není nic ostrého třeba). Nahé bych nenechala už z důvodu, že se bojím, aby se nespálili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28656
30.6.22 20:02

Tak asi jak kde, předpokládám, že někde venku na sídlišti to nebylo :nevim: na vlastní zahradě proč ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12815
30.6.22 20:02

Nahatá byla jen když pobihala po zahradě kolem bazénku jinak šaty a někdy dejme tomu naostro kvůli nácviku čurani.
Trochu bych se bála spálení.. jinak včely.. dneska ve školce si holčička sundala boty a na včelu šlápla hned. Malá loni taky šlápla na včelu.. to je hned..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60051
30.6.22 20:04

U nás taky dřív byla doba úplných „nahaláčů“. Už se stydí. Syn nejraději a pořád běhá v trenýrkách a nebo v plavkách. Letí tak i před barák, když někdo zazvoní.
Mladší dcera taky většinou. A nejstarší pochopitelně musí mít plavky komplet. Nechávám to na nich, jak se oni cítí.
Do bazénu těm mladším říkám, ať jdou klidně nazí. Však jsou doma. Tak to nemusí hrotit. A boso teda běhají všichni. Ale teda nepářu se s nima. Když si udělají binec doma, protože šlapky jsou špinavé. Tak si i vezmou vysavač a mop 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18038
30.6.22 20:06
@saphir píše:
Zdravím. Možná hloupost, ale menší anketa. Dneska jsme byli u rodičů a od sousedky vnuk byl nahý a jezdil na odrážedle boso. Prý celý den je nahý a boso. Tak se strhla kritika, proč já nemám malého boso a nahého. Tak já nevím, máme dost včel a různých kamínků, tak nechci úraz a už vůbec ne na odrážedlo bez bot. A nahý nevím, proč ho nedávám. Asi mi nepřijde to triko jako nějaké zlo

Nahé běhaly naše děti na zahradě tak do 3 let.

Bosé jak chtěly (pokud bylo posekáno a tedy bez včel), sama po zahradě taky chodívám bosa :nevim: Na odrážedle jezdily venku po silnici (resp. chodníku), takže tam vždy v botech …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
30.6.22 20:08

Na vlastním trávníku bez bot klidně, nahota nikdy a nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
30.6.22 20:08

Na zahrade lita nahatej bez bot. Pokud neni posekano, ma boty. Plavky obcas ma taky. Jinak pokud si to situace zada, tak je proste oblecenej :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60051
30.6.22 20:09

U našich nebo u rodiny se zahradou a bazénem je to naprosto stejné. Ale tam je pobízí oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3995
30.6.22 20:11

V zoo v praze behaj nahe a bose deti od roku do puberty (porad dost lidi nevi, ze je tam brouzdaliste a nejsou na to pripraveni), nikoho to nepohorsuje..na zahrade at si tuplem dela kazdy co chce…,ale nechapu, proc by mela sousedka resit tvyho kluka…dcera nesnasi chodit bosa po trave od malicka..ja taky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
30.6.22 20:13

Myslím, že to záleží na tvém (vašem) pocitu, ani jedno není špatně. Když někomu nevadí nahé a bosé, ať si tak klidně běhá, stejně tak oblečené a obuté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
30.6.22 20:14

Ať si to každý dělá jak chce, já jsem dítě nenechávala chodit nahé ani doma, natož venku. Přijde mi to nehygienické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12815
30.6.22 20:15
@Melodie91 píše:
V zoo v praze behaj nahe a bose deti od roku do puberty (porad dost lidi nevi, ze je tam brouzdaliste a nejsou na to pripraveni), nikoho to nepohorsuje..na zahrade at si tuplem dela kazdy co chce…,ale nechapu, proc by mela sousedka resit tvyho kluka…dcera nesnasi chodit bosa po trave od malicka..ja taky..

Tak ona v ČR je kultura nahoru poměrně benevolentní. V saunách jsou lidé většinou nazí existují bazény bez plavek na každém druhém rybníku je část nuda. Děti do určitého věku jsou bez plavek naprosto OK… V jiných státech např v USA toto naprosto neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83658
30.6.22 20:16

@saphir No, nahatí běhaly akorát kolem bazénu, plavky začaly na vlastní zahradě používat až jako starší. Ale bosky jezdily na odrážedle zcela běžně, není lepší postup, jak je naučit jezdit tak, aby neničily boty :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat