Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
Ahoj všem ![]()
Zajímá mě, jak často nakupujete potraviny? Zda každý den, či jednou týdně? A v jakém obchodě nejčastěji? Co například kupujete denně?
Zajímá mě to ohledně domácího finančního rozpočtu. Čekám miminko, a doteď jsem nakupovala děsně. Jedno tam, druhé tam, jednou na stravenky zbytečnosti, aby mi to dalo tu cenu. A když jsem si spočítala za měsíc výdaje, co se týče mého způsobu nakupování, bylo to děsné. Samozřejmě, že mi jde o to trošku ušetřit, ale v první řadě bych byla ráda za jakékoli názory, co se týká efektivity a nenakupování zbytečností. Děkuju ![]()
Tak jednou tydne velky nakup ve velkem marketu - se seznamem. a pak denne nebo obden pro pecivo nebo neco maleho, co akutne chybi.
ale blbiny nakupuju stejne ![]()
Jednou za 14 dni velky nakup na doplneni zasob - mouky, testoviny, ovoce, zeleninu, jogurty apod.
Ob den pecivo, ci neco co mi chybi do vareni treba vcera paprika na spiz. ![]()
Já to mám cca jednou týdně jedu do hyper nebo supermarketu (kaufland, lidl, tesco), tam nakoupím podle seznamu, co doma chybí dlouhodobějšího, jako mouka, cukr, těstoviny, rýže. pak zeleninu, ovoce, a samozřejmě i „normální nákup“.
Pak ještě cca dvakrát do týdne do malého krámu jen pro pečivo, nebo k řezníkovi pro čerstvé maso. Ale samozřejmě někdy jdu jen pro pečivo a nechám tam pětset, páč, hlavně v lidlu, narazím na něco v akci, co šupnu do mrazáku a pod.
@Mar__tanka1983 já jela dneska koupit brambory a jablka, stálo mě to šest stovek
![]()
Myslím, že my teď celkem ušetříme tím, že si týdenní nákup z Tesca necháme vozit. Nic mě pak neláká
Pečivo, ovoce a další drobnosti kupuji dle potřeby.
Denne, v obchodech tady po okoli, mame tu Lidl, Albert, Billu, Penny Market v dochazkove vzdalenosti, tak sleduju akce. Maso ve trech ruznych obchodech s masem tady, at zije vyber, neberu vic, nez uvezu kocarkem. Cas od casu vyslu chlapa autem pro karton mlika a prihodim nejake mouky a tezsi veci. V penezence mam vzdycky odpocitane penize na tyden a stuj co stuj s tim musim vyjit.
Nekupuju balene vody, limonady, susenky a jine sladkosti (cokoladu obcas dostanu), to jsou pro me vyhozene penize.
Píšu jídelák na týden - takže jednou za týden velký nákup- vím co budu potřebovat a co musím doplnit. Většinou třeba berem i dva chleby a jeden jde do mrazáku. Pak v týdnu spíš jen pro pečivo, nebo když něco dojde
@K-Black píše:
@Mar__tanka1983 já jela dneska koupit brambory a jablka, stálo mě to šest stovek![]()
Copa sis koupila??
Já dneska šla do Lidlu pro housky a nechala tam osmset, nějaká ta potravina navíc v košíku přistála a hlavně se mi tam moooc líbily zimní boty, hlavně proto, že jsou nepromokavé a přitom nestály majlant ![]()
Jednou tydně projedu letak kaufland a ve čtvrtek tam letim. vedle je hned lidl, tak ten oběhnu taky. pečivo- jíme jen lamánkový chleba z lídlu, tak pro ten jak kdy. a maso k řeznikovi a to jedu s kočarem a se smradatama jak kdy, co mě napadne že chci vařit. nakupuju sama, ptž u nas blbiny kupuje manžel a ja ho tam od regalu „akce“.
Já šetření moc neřeším, zatím, díky bohu, takže kupuju i blbosti
, ale
extrémně velký nákup (maso do mrazáku, mouka, cukr)jednou měsíčně, lososa do mrazáku na porce jednou za čas, ale vydrží dlouho
díky vytíženosti v práci nemám šanci nakupovat denně, občas se zastavím ráno cestou do práce, pro chleba, jednou za tři dny, když dojde tak si ho prostě upečeme
no a o víkendu (dáky bohu za tesco s víkendovým provozem) dokoupím chybějící drobnosti, ovoce, zeleninu
že bych ale ušetřila, si nejsem moc jistá ![]()
@Mar__tanka1983 já nevím, měli čokolády milky a ták ![]()
Muž jel svým vozíkem, chtěli jsme malému koupit ty garáže a kobereček co měli v letáku, a malého sebou, takže manévry, naháněli jsme se telefonama, teď nejezdi k zelenině ať mě nevidí, jedu ke kase, zdrž se u pečiva
no tak jsem se asi nudila nakupovala ![]()
@K-Black tak garáže sem u nás teda ani nezaregistrovala (počítám, že byly dávno v tahu)…
ale nahánění s telefonem je pěkný ![]()
já dnes ráno „hystericky“ schovávala kuchynku v autě, co sem měla na zadních sedačkách, do kufru, než si toho malej všimne.
Naštěstí je ještě malej, tak to nepobírá, ale i tak si musíme začít dávat bacha…