Namodralá kůže kolem úst

Anonymní
5.2.11 18:36

Namodralá kůže kolem úst

Ahoj, holky!

Prosím o radu: mám 6m miminko a občas má namodralou kůži kolem rtů (teda nad horním rtem a bradičku pod dolním rtem) - jinak rty a zbytek tváře ok.
Nevíte prosím, čím by to mohlo být, příp. jestli plašit a zajít k doktorce??

Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1853
5.2.11 18:41

jo k doktorce určitě zajdi ,může to být zimou ,špatným dýcháním ,nebo krevním oběhem -chce to vyšetřit .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10140
5.2.11 18:41
Anonymní píše:
Ahoj, holky!

Prosím o radu: mám 6m miminko a občas má namodralou kůži kolem rtů (teda nad horním rtem a bradičku pod dolním rtem) - jinak rty a zbytek tváře ok.
Nevíte prosím, čím by to mohlo být, příp. jestli plašit a zajít k doktorce??

Děkuji!

určitě hned k doktoru, já bych teda letěla hned. Může to být od srdíčka. Ale at je to nějaká „blbost“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
5.2.11 18:45

raději doporučuji probrar s doktorem a případně dovyšetřit, ale neboj, nemusí se jednat o nic vážného, moje dcerka to mívá taky když je nahatá před koupáním nebo po, je to ze zimy, vyšetřená byla a vše ok… asi to má po mě, vždycky jsem v bazénu byla celá modrá okolo pusy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.11 18:45

Děkuji za rady, určitě zajdu. Blbý je, že musím čekat do pondělí. :-(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.11 18:47
janica252 píše:
raději doporučuji probrar s doktorem a případně dovyšetřit, ale neboj, nemusí se jednat o nic vážného, moje dcerka to mívá taky když je nahatá před koupáním nebo po, je to ze zimy, vyšetřená byla a vše ok… asi to má po mě, vždycky jsem v bazénu byla celá modrá okolo pusy…

Jo, on to měl dnes po koupání, ale právě že si nemůžu vzpomenout, jestli to měl i mimo koupání nebo ne, protože už to je pár dní, to po koupání měl právě dnes :nevim: ach jo, snad to nebude nic vážného :-(

• Citovat
  • Nahlásit
17675
5.2.11 19:39

Tohle modrání bývá od srdíčka, tak určitě bych k lékaři zašla. Ale věřím, že najde nějakou banálnější příčinu a vše bude OK :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1197
5.2.11 19:56

Ahoj,
syn to měl taky, když byl maličký. Tehdy jsem s ním dokonce jela na pohotovost a nakonec to nic nebylo - prý jen ze zimy. Tak snad to bude i u vás v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4610
5.2.11 20:08

Ahojky určitě zajdi k mudr. vyšetří a uvidíš. Momentílně řeším něco podobného, synovi je 7 a poslední dobou mu i vteple modraj konečky prstů na rukách. Na kardiologii jsme ale objednaní až na 14.2. tak čekáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35125
5.2.11 20:24

Cyanoza může být způsobena srdeční vadou, ale neodhalená cyanotická srdeční vada je dnes vyjímkou.
Navíc, pokud jsi s dítětem absolvovala pravidelné preventivní prohlídky, pediatr by podezření na srdeční vadu odhalil.

Moje zdravá dcera taky trpěla a dodnes trpí cyanozou - mívala jako miminko promodralé rty, uvnitř, nosík, prstíky. Některá miminka tím trpí a je to nevyvinutým krevním oběhem, později reakce na chlad nebo i při vztekání.
Při chladu jí modrají rty dodnes.
Je opravdu zdravá, co se týče srdíčka. Tak se neboj, jsou takové typy dětí. Starší sestra mé dcery - typově podobná, taky trpí na promodrávání rtů v chladu, a to je jí už 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.11 20:37

Děkuji za uklidnění :kytka: snad to nic nebude. V pondělí tam určitě zajdu.
Synovi rtíky nemodrají, jenom kůže kolem :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.11 20:38
jana79 píše:
Ahojky určitě zajdi k mudr. vyšetří a uvidíš. Momentílně řeším něco podobného, synovi je 7 a poslední dobou mu i vteple modraj konečky prstů na rukách. Na kardiologii jsme ale objednaní až na 14.2. tak čekáme.

Držím palce, ať vám to dobře dopadne!

• Citovat
  • Nahlásit
4610
5.2.11 20:45

Já vám též!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
5.2.11 21:19

Zakladatelko,nám taky někdy modrá kolem rtů.U Dr. jsem s tím nebyla dle mého je to ze zimy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2803
5.2.11 21:25
Anonymní píše:
Děkuji za rady, určitě zajdu. Blbý je, že musím čekat do pondělí. :-(

Proč do pondělí ? Můžeš pro jistotu zajít na pohotovost. Kdyby mi tady holky radily, že to může být od srdíčka, tak tam jedu okamžitě. Ať je to jen nějaká blbost, držím palce !

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat