Náraz do břicha v 13. týdnu těhotenství

3143
11.12.08 11:58

Náraz do břicha v 13. týdnu těhotenství

Holky mám dotaz, pracuji jako učitelka a dnes jsem se na chodbě srazila s běžícím dítětem přímo do břicha, náraz to nebyl moc velký, ale přeci byl. Myslíte, že to nějak mohlo uškodit miminku? Je už vytvořena plodová voda na ochranu? Nebo stalo se Vám to taky? K doktorce se mi s tím moc nechce, aby si nemyslela, že jsem přehnaně hysterická, spíše asi potřebuji uklidnit. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14079
11.12.08 12:08

Může dojít ke vzniku hematomu v děloze - asi bych radši zašla na kontrolní UTZ, pokud ten náraz byl přímo do podbřišku a byl silný. Radši být jednou za histerku, než pak litovat.
Osobně mi syn skáče po břichu celkem často, ale je to v pohodě. Zatím je mimčo schované, takže to jde spíš na žaludek :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.08 12:09

já bych tam zašla… radši 3× vypadat jako hysterka než jednou něco zanedbat ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2104
11.12.08 12:11

Ahojky, švagrovku taky praštilo běžící dítě do břicha-taky je učitelka, myslím že byla tak ve 12-14 tt, začala špinit, tak šla k dr. a měla tam hematom, tak tradá do špitálu, ale pokud nešpiníš tak bych to asi nechala tak. Já jsem třeba spadla na schodech, ale to jsem byla už asi ve 34tt a čekala jsem jestli budu špinit nebo ne a nic neylo tak jsem to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
11.12.08 12:23

Já bych k dr. určitě zašla jistota je jistota!!!

Nikdy nemůžeš vědět a ani sama nedokážeš posoudit co je velký a co je malý náraz - navíc jsme každá jinak citlivá a co někdo jiný považuje za malý náraz může tobě způsobit veliké potíže!

Hele, já jsem minulý týden zašpinila a hned jsem letěla k dr. a ta byla naprosto v pohodě - taky jsme jí říkala, že bych nechtěla vypadat jako hysterka a že jsem ji nechtěla otravovat, ale udělala mi UTZ a zkontrolovala mimčo a bylo všechno v pořádku - den před špiněním jsem dělala větší úklid tak to bylo asi tím! Nicméně mi dr. napsala léky na zavádění i něco na zapíjení a v pohodě! Jsem ráda, že jsem tam šla a vím, že je všechno v pořádku!

Takže hysterka nehysterka prostě si tam zajdi a budeš mít jistotu a klid!
Držím palečky aby bylo miminko v pořádku :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
13496
11.12.08 13:16

Kacko jistota je jistota.Urcite pro svuj klid bych si tam zasla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
11.12.08 13:30

Ahoj, já bych také zašla na kontrolu,měla jsem hematom po pádu, nějak kolem 12tt a nijak sem nešpinila ani nekrvácela. Jistota je jistota,aza hysterku určitě nebudeš,spíš kdyby to opravdu něco bylo, dostaneš vynadáno,žes nepřišla hned :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4494
11.12.08 15:41

Tak je to na tobě - mě kolem 10tt skočila dcerka přímo na podbřišek a pak jsem měla na kontrole hematom, ale nešla jsem tam vyloženě kvůli tomu. Řekli mi případná rizika - špinění atd. , ale žádná jiná opatření nebyla. Takže já, pokud bych nezačla špinit nebo mít jiné potíže, tak bych počkala do kontroly, případně se trochu šetřila. :wink:
Ale pokud chceš mít jistotu a vědět, jak na tom jsi, tak tam zajidi - to není nic histerického, když si měla takovou nehodu… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
11.12.08 15:47

Ahoj Kačko, já v prvním těhotenství zhruba taky v téhle době při nasedání na kolo spadla - a vrazila si sedlo přímo do břicha. Nikam jsem nešla, vše bylo OK - a dopadlo to dobře. To tě chci jen uklidnit, ono je to v břiše dobře zařízený, břišní svalstvo, děložní stěna a plodová voda ten zárodek chrání .. ale jestli máš z toho špatný pocit, určitě běž k doktorovi - koukneš na mimi na UTZ a budeš klidnější:) Držím pěsti:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
11.12.08 15:59

Baghiro moc díky, já jsem si zavolala na gyn. pohotovost, vylíčila situaci a bylo mi sděleno, že pokud nekrvácím, nešpiním, nemám bolesti atd. je zbytečné jezdit. Všem moc děkuji za rady, stejně mi to asi nedá a zítra po práci tam šupnu. Ještě jednou děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6969
7.5.12 11:28

Náraz - skok psa na břicho v 10.tt

Ahoj holky, mám takový dotaz. V pátek večer jsem si hrála se psem, volala jsem na něj a on se rozeběhl přímo na mě a skočil mi na břicho (více méně k levému tříslu) Docela to zabolelo, ale po chvíli to celkem přestalo. V noci jsem šla na WC a bolest jsem cítila zas a dokonce i na na pravé straně. Ráno jsem volala na pohotovost kde mi řekli, že pokud nekrvácím, nemám se strachovat a vyčkat na ordinování mé lékařky v pondělí. Dnes je pondějí a já zjistila, že vzhledem k tomu, že je zítra státní svátek, tak má lékařka dovolenou. Nemá uvedeno, kdo ji v době dovolené zastupuje a tak jsem volala na nejbližší ambulanci. Tam mi bylo sděleno, že mají naobjednáno mnoho lidí a že se asi na řadu nedostanu, pokud prý nekrvácím, mám vyčkat do středy :roll: . Jsem v 10tt a bojím se, protože jsem před rokem a půl prodělala zamlklé těhotenství a od té doby se mi až doposu nedařilo otěhotnět :,( . Co byste v mé situaci dělaly vy? Mám jet na tu zmíněnou ambulanci a čekat tam několik hodin s tím, že nevím, zda mě vůbec vezmou? Trpím zácpou a napadlo me, zda bolesti v podbříšku s tímto problémem nějak nesouvisí - vždy když jdu na WC, tak je mu pak lépe a bolesti ustupují. Nechci být za bláznivou hysterku, ale opravdu se nojím, jestli se něco nemohlo stát… Od pátku už je to celkem dlouhá doba a další čekání by asi moje nervy už nevydržely… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6969
7.5.12 11:31

...

Jinak nekrvácím, nešpiním, a bolest je takové píchání - žádné křeče nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.12 11:31
@Milli píše:
Může dojít ke vzniku hematomu v děloze - asi bych radši zašla na kontrolní UTZ, pokud ten náraz byl přímo do podbřišku a byl silný. Radši být jednou za histerku, než pak litovat.
Osobně mi syn skáče po břichu celkem často, ale je to v pohodě. Zatím je mimčo schované, takže to jde spíš na žaludek :-(
@zuzanasinova píše:
já bych tam zašla… radši 3× vypadat jako hysterka než jednou něco zanedbat ;-)

přesně tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4046
7.5.12 11:32

@matetka A co za pejska máte? Já bych se toho nebála, miminko je tam velice dobře chráněné, navíc v 10 tt je opravdu maličké. Pokud pak byla bolest i na pravé straně, určitě to nesouviselo s tím skokem pejska, děloha se v tomto období roztahuje, což bolí samo o sobě, klidně to může souviset i s tou zácpou. Chápu, že jsi vystrašená, když už jsi prodělala potrat, ale určitě to bude v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
7.5.12 11:32

Ahoj, pokud je to tak, tak bych šla klidně na tu ambulanci a vyčekala tam frontu. A nebo tam zajela večer, odmítnout Tě nemůžou. Můžeš jim to vysvětlit, že máš pořád bolesti a v minulosti jsi měla ZT. Každopádně držím pěsti, ať to je vše v pořádku. Čtu dovětek, tak pokud nemáš žádné křeče a není krvácení, bude to dobré, ale jestli jde fakt o uklidnění nervů, klidně k dr skoč, to Ti neublíží ;)

Příspěvek upraven 07.05.12 v 11:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama