Náročná tělocvikářka - jak vyřešit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 15:37
Náročná tělocvikářka - jak vyřešit?

Prosím o zachování anonymu, moc děkuji :kytka:

Potřebuji poradit, protože už začínám být lehce zoufalá. Já sama jsem učitelka. „Bohužel“ učím ve stejné škole, do které chodí i má dcera. Já jsem na prvním stupni, dcera (10 let) v páté třídě, která je přiřazená 2.stupeň.
Dcera má 2× týdně tělocvik, který ji vždycky bavil. Sice má nadváhu, ale s pohybem nikdy neměla problém. Chodila na aerobik, běhala, plavala. Poslední rok ji ale velmi trápí růstové bolesti - konkrétně ji hodně bolí kolena. V listopadu jsem s ní byla na ortopedii, kde jí pan doktor doporučil zvolnit tempo a k odlehčení dostala berle. Používala je jen pár dní, překážely jí. Aerobik prozatím přerušila, místo běhu chodí na svižné vycházky. V tělocviku žádné úlevy nechtěla, protože jí vážně bavil. Jenže od začátku druhého pololetí paní učitelka změnila výuku, a děti neustále přes něco přeskakují - překážky, koza, švihadlo,… a to tak, že v podstatě celou vyučovací hodinu, kromě začáteční rozcvičky a vydýchání na konci. A tady je kámen úrazu. Dcera vydrží skákat třeba jen 15 minut, potom se ozvou bolesti a tudíž si jde sednout na lavičku s tím, že už skákat nebude. Čímž si v každé hodině tělocviku vyslouží krásnou pětku a dceru to samozřejmě trápí. Já ji uklidňuji, že je to jen tělocvik, ale ona má z každé hodiny tělocviku strach.
S kolegyní se mluvit nedá. Je to tělocvikářka tělem i duší, ona i její přítel jsou velcí sportovci, oba dva mladí. Asi má pocit, že když bude na mou dceru tlačit, tak třeba zhubne. Ačkoli má zdravou stravu, pohybu dost, prostě je oplácaná. Máme to v rodině. Pro jistotu je pod dohledem lékaře, vše děláme správně.

Jenže jak mám teď řešit ten zatracený tělocvik? Do konce školního roku jsou ještě skoro 2 měsíce. Naše pediatrička odjela někam do zahraničí, vrací se až v polovině června. Zastupující lékařka úplně nic moc neřeší. Objednání na ortopedii je na několik týdnů a nevím, jestli mi vůbec ortoped napíše uvolnění z TV (respektive jen ty skoky) - třeba se paní učitelka chytne za nos a vymyslí i jiné cviky, než neustálé skákání.
Dcera se proti bolestem dostává slabé utišující léky, ale to není řešení.
Sama si vzpomínám na své růstové bolesti, kdy jsem celé noci nespala a kolikrát jsem do školy ani nešla. Ale nemohu dceru nechávat doma 2 x týdně ve dnech, kdy je TV :zed:.

Máte pro mě nějakou radu, nebo třeba zkušenost? V pondělí zkusím toho ortopeda, ale bez objednání a kontroly mi pro dceru nic nenapíše. Jestli vůbec…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Hanka1
Extra třída :D 14000 příspěvků 05.05.18 15:42

Sama jsi ucitelka a nedokazes si poradit s mladou kolegyni, taky ucitelkou?! 8o :roll: a radu hledas zde? :think: :pocitac: :zed:

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 05.05.18 15:43

Já bych řekla té kolegyni, ať si zkusí takhle 45 minut poskakovat. Co si ze školy pamatuju, protáhli jsme se, skočili párkrát přes kozu a šli hrát vybíjenou. Nebo dvakrát výmyk ma hrazdu, kotrmelce a něco k tomu. Nikdy jsme v kuse takhle neskákali :nevim: Nebo jsme šli ven běhat 1500m a pak už jen třeba přehazovaná. Mívala jsem dvojku, třeba bradla pro mě bxlyla kvůli strachu z výšky docela oříšek. Nebo sestava na kladině. Musela jsem vypadat směšně :D Mnohem raději jsem měla vybíjenou nebo floorball. Ten akorát začínal.

Marcam
Kelišová 5088 příspěvků 05.05.18 15:43

A já myslela, že se tohle dělo jen za komunistů a ono je to furt stejné. :roll: Tělocvikářka jí vlastně šikanuje.

Bábrdl
Generální žvanilka 22414 příspěvků 05.05.18 15:43

Osvobození z TV by t řešilo…
Jinak si vypěstuje nechuť k pohybu obecně

Marcam
Kelišová 5088 příspěvků 05.05.18 15:46

Když tam děláš, zkus s ní promluvit, napřed po dobrém, pak po zlém. Nakonec bych šla na řiditele.

Taka
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 20 inzerátů 05.05.18 15:48

A co písemná žádost do žákovské (pokud nemají internetovou) nebo poslat po dceři „omluvenku“ na papíře? U nás to vždycky fungovalo - rodič ví o zdravotním stavu svého dítěte zkrátka víc, tečka, přes to vlak nejede. Zkrátka rodič po dítěti poslal vzkaz učiteli („Prosím, omluvte dceru tu a tu ze třídy té a té v hodinách tělocviku.“ A důvod k tomu.) - navzdory tomu, že je to kolegyně.
Popřípadě dojít k zastupující doktorce, že chcete jen papír do koce tohohle šk. roku, že má dcera dočasně nárok na to, aby necvičila všechno a aby si při potížích sedla. Vše vysvětlit a poprosit ji s tím, že to pak budete dál řešit se svojí lékařkou.
V případě nouze bych se i uchýlila k tomu, že bych jí na každou hodinu psala omluvenku „bolesti kolene“ :oops:

Jinak tělocvikářka je asi pěkná… samice hovězího skotu. Nemá se náhodou dbát o zdravotní stav dítěte a předcházet poranění? :zed:

Janasas
Kelišová 5415 příspěvků 05.05.18 15:49

Pořešit co nejdřív..
já sama měla porblémy s koleny jako dítě a dostala jsem od 7 třídy myslím, ulevy.. Tzn. všechno jsem dělala, ale třeba dřepy, dlouhé běhy, skoky jsem si prostě sedla..
neni to ostuda!! Já vím, že tyto problémy s naší učitelkou mělo hodně maminek, ale každý se bál otevřít pusu.. Až jednou jedna maminka ji vynadala, že prostě, pokud dětem něco je, tak prostě musí na to brát ohled.. tehdy se otevřel odpolední tělocvik, pro děti s ulevami. nevím, jeslti to tehdy bylo ok, protože v klasickém tělocviku, se jenom sedělo a necvičilo, každopádně byla naplněná celá třída..
Já teda v 15 růstové bolesty, rehabky, potom klid, střední škola, už mi psal ortoped, vhodné sedavé,, žádné tahání. Nějak jsem to neřešila a šla do náročné práce a stejně jsem se nevyhnula operaci..
Nyní 35 let OZZ na kolena.. Tím nechci říct, že je to i u tvé dcery, ale… radši kolena šetřit, takt se to nedá vrátit..
Navíc klidně dcera místo např nějakých skůků, může dělat třeba kotouly nebo něco, nejde o to sedět na lavičce, ale trochu to přizpůsobit..

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 05.05.18 15:50

Zavolala bych ortopedovi, popsala problém. Bolest je snad vždy akutní stav, který je potřeba alespoň provizorně řešit.
Nevim, jak moc má dcera nadváhu, ale právě kolena při nadváze hodně trpí, být tebou ještě zvazim svůj přístup k její nadváze a jejimu (ne)řešení, obzvlášť když teď ze zdravotních důvodu musí ubrat na pohybu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 15:51
@Hanka1 píše:
Sama jsi ucitelka a nedokazes si poradit s mladou kolegyni, taky ucitelkou?! 8o :roll: a radu hledas zde? :think: :pocitac: :zed:

Dík za radu :zed:. Zkoušela jsem s ní samozřejmě mluvit. Marně. Je to kolegyně, nemohu si dovolit dělat v práci jakékoli rozbroje. I z toho důvodu, že by se toto mohlo velmi dotknout i mého staršího dítěte, který má tuto učitelku jako třídní. Nepotřebuji, aby se mi po něm vozila. To, že je mladá ještě neznamená, že z toho chci dělat aféru. Děti ji mají rádi, má dcera také. Jen prostě má strach z dalších pětek a toho, že nezvládá plnit požadavky.

vokishka
Extra třída :D 13535 příspěvků 05.05.18 15:51

A to jste se té dětské zkusila zeptat a ona řekla ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 15:55

@Taka Děkuji :kytka:.
U nás právě musí být jakákoli úleva z TV od lékaře. Omluvenka od rodičů nestačí. Dcera se mi s tímto svěřila až včera, kdy za mnou přišla uplakaná, že má další pětku z tělocviku. A večer mi to potvrdilo i starší syn s tím, že paní učitelka mu říkala, že odmítá cvičit. Pětky si píše pouze k sobě, do ŽK známky z tělocviku nedává.

Taka
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 20 inzerátů 05.05.18 15:59
@Anonymní píše:
@Taka Děkuji :kytka:.
U nás právě musí být jakákoli úleva z TV od lékaře. Omluvenka od rodičů nestačí. Dcera se mi s tímto svěřila až včera, kdy za mnou přišla uplakaná, že má další pětku z tělocviku. A večer mi to potvrdilo i starší syn s tím, že paní učitelka mu říkala, že odmítá cvičit. Pětky si píše pouze k sobě, do ŽK známky z tělocviku nedává.

Aha. To je beruška, takhle se trápit kvůli blbýmu těláku :( Pak bych asi volala ortopedovi, jaký je problém, že bych chtěla napsat omluvenku (buď úplně, nebo jen úlevy - to bych probrala s dcerou). Kdyby nesvolil (což pochybuju), tak asi ta obvoďačka. Za zeptání nic nedáš. Kdyby to holce mělo pomoct, oběhala bych cokoliv. Ona pohyb potřebuje, ale nesmí jí ho nikdo znechutit. Tím spíš, když ho má i přes svou nadváhu ráda :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 16:00

@Helileli
Zkusím v pondělí toho ortopeda. Snad nás vezme. Obvykle je objednací doba několik měsíců. Záleží na tom, jaký má stav.
Dceřinu nadváhu samozřejmě řeším. Chodím s ní pravidelně na obezitologii. Dodržujeme veškerá doporučení, dr. ji chválí. Máme v rodině z jedné strany morbidní obezitu, z druhé obezitu. Takže tomu rozhodně nenechávám volný průběh. Ale sám doktor mi řekl, že hubená dcera nikdy nebude.

tereza12345
Extra třída :D 11010 příspěvků 05.05.18 16:01

Mela jsem taky problemy s koleny.. nemohla jsem delat drepy, skoky atd.
nektera pololeti jsem mela uplne uvolneni z telocviku. Jindy jen omezeni na urcite cviky.
vas problem bych vyresila omluvenou, typu: v hodinach tv, prosim omluvte dceru ze cviku se skoky a dopady. Probiha lecba u ortopeda, a jen bych k tomu pricvakla posledni zpravu z vysetreni. Problem tam popsanej bude. To ze tam konkretne neni omluveni v TV je jedno. Ses rodic, muzes si ji omluvit sama.
A ona je ucitelka a ma ji vymyslet nahradni program, pokud ji vadi ze je dcera na lavicce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >