Nárok na nemocenskou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.11.21 09:04

Nárok na nemocenskou

Ahoj holky, prosím dokázala by jste mě některa poradit? Sama z toho nejsem moc moudra : :?
V červnu letosniho roku me skoncil rodicak, pote jsem byla v evidenci na up. Tento tyden v pondeli (tj.8.11) jsem podepsala smlouvu na hpp, jako uklizecka. Jenze vcera jsem zjistila, ze jsem těhotná. dnes jsem volala dr a on me rikal kdy mam prijit ale at se pripravim na to, jelikož jsem po trech potratech, ze pujdu na rizikove. Tak co ted 8o budu mit narok na nemocenskou ci nebudu? Je to pro me novy a vubec temto vecem nerozumim. Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26277
11.11.21 09:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím dokázala by jste mě některa poradit? Sama z toho nejsem moc moudra : :?
V červnu letosniho roku me skoncil rodicak, pote jsem byla v evidenci na up. Tento tyden v pondeli (tj.8.11) jsem podepsala smlouvu na hpp, jako uklizecka. Jenze vcera jsem zjistila, ze jsem těhotná. dnes jsem volala dr a on me rikal kdy mam prijit ale at se pripravim na to, jelikož jsem po trech potratech, ze pujdu na rizikove. Tak co ted 8o budu mit narok na nemocenskou ci nebudu? Je to pro me novy a vubec temto vecem nerozumim. Dekuji :kytka:

A tu smlouvu máš od kdy? Už běží od toho osmého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
11.11.21 09:22

Takže už pracuješ? Jestli ano, tak nárok na neschopenku budeš mít, ale počítej že tě po 14 dnech můžou vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
11.11.21 09:23

Asi mít nárok budeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
11.11.21 09:25
@Anonymní píše:
V červnu letosniho roku me skoncil rodicak, pote jsem byla v evidenci na up. Tento tyden v pondeli (tj.8.11) jsem podepsala smlouvu na hpp, jako uklizecka. Jenze vcera jsem zjistila, ze jsem těhotná. dnes jsem volala dr a on me rikal kdy mam prijit ale at se pripravim na to, jelikož jsem po trech potratech, ze pujdu na rizikove. Tak co ted 8o budu mit narok na nemocenskou ci nebudu? Je to pro me novy a vubec temto vecem nerozumim. Dekuji :kytka:

Jestli už pracuješ, tak nárok mít budeš, ale počítej s tím, že tě pravděpodobně po 14ti dnech přijde rozvázání PP ve zkušební době. Musíš to pak nahlásit na ZP, a dokudˇbudeš na neschopence, tak by ti měly peníze chodit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.11.21 09:37

.

Příspěvek upraven 11.11.21 v 15:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
11.11.21 09:44
@Mikmik píše:
Prave ze joo, ja volala na obcanskou poradnu a tam me pani rikala ze zalezi na tom zda mam hrazene sociální pojisteni (coz bych mit mela kdyz jsem byla v evidenci). No jsem z toho takova mimo:D

Sociální se za tebe neodvadi pokud jsi v evidenci UP. Jen zdravotní. Pokud si nic neodpracovala tak nárok na neschopenku není. Pokud pracuješ tak nárok máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
@Mikmik píše:
Prave ze joo, ja volala na obcanskou poradnu a tam me pani rikala ze zalezi na tom zda mam hrazene sociální pojisteni (coz bych mit mela kdyz jsem byla v evidenci). No jsem z toho takova mimo:D

ÚP ti sociální pojištění neplatí, jen zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
@Mikmik píše:

To s tím nemá vůbec nic společného. By mohli zaměstnávat v těch poradnách lidi, kteří aspoň znají základy věcí. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26277
11.11.21 09:46
@Mikmik píše:

V evidenci za tebe žádné sociální nehradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.11.21 10:12

.

Příspěvek upraven 11.11.21 v 15:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.11.21 10:15
@JancaS84 píše:
Sociální se za tebe neodvadi pokud jsi v evidenci UP. Jen zdravotní. Pokud si nic neodpracovala tak nárok na neschopenku není. Pokud pracuješ tak nárok máš.
.

Příspěvek upraven 11.11.21 v 15:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
11.11.21 10:23
@Mikmik píše:
Je to smesny ale pracuji ted na hpp treti den :mrgreen:

Tak to nárok na neschopenku máš, ale jak jsem psala, tak po 14 dnech neschopnosti s tebou můžou zrušit pracovní poměr. Což nejspíš udělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
11.11.21 10:28
@Mikmik píše:

Zaměstnavateli to asi směšné nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26277
11.11.21 10:29
@Mikmik píše:

Tak to nárok mít budeš, ale čekej po 14 dnech výpověď. Tak bych se rozloučila s mateřskou a tím, že se budu mít kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat