Nárok na ošetřovné - manžel, otec, ale není společná domácnost
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Narok na osetrovne - manzel, otec, ale neni spolecna domacnost
- Citovat
- Upravit
Reakce:
Nebude bydlet ve společné domácnosti, zatímco ty budeš v porodnici? Nebo si jen blbě formulovala a nebydlí s tebou vůbec? Máte to dítě ve společné péči? To je podle mě rozhodující, pokud ano, může uplatnit ošetřovaní, pokud dítě v péči nemá, logicky ho nemůže zřejmě ošetřovat.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak jsem si to ještě jednou lépe přečetla, ty chceš ošetřovné na sebe a žádné dítě ještě nemáte?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Na ošetřovné na dítě má otec nárok do 10 let vždy, domácnost se neřeší. A bude mít nárok i na otcovskou dovolenou.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@AstraG Jedno dite spolu mame. Druhe cekame. Ale manzel ma spolecnou domacnost se svym otcem (ktery by bez nej jaksi shnil ve spine, takze bydli s nim). Se mnou proto nemuze mit SD, ani dane se mu neodcitaji. Ale jinak je to manzel a otec deti. Ale papirum to takhle nejde vysvetlit.
- Citovat
- Upravit
Tak pokud na otce nebere zadny prispevek, tak neni duvod proc by nemohl vykazovat SD s tebou.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 Nebere na nej prispevek, ale je u nej hlaseny, protoze tam s nim proste bydli. Asi jsme stari blbi poctivci. A dve domacnosti mit nemuze.
- Citovat
- Upravit
@j.a.n.i1 píše:
Na ošetřovné na dítě má otec nárok do 10 let vždy, domácnost se neřeší. A bude mít nárok i na otcovskou dovolenou.
Podle mne je to vyčerpávající a jasná odpověď.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Nebere na nej prispevek, ale je u nej hlaseny, protoze tam s nim proste bydli. Asi jsme stari blbi poctivci. A dve domacnosti mit nemuze.
Trvalé bydliště o ničem nerozhoduje, ano 2 domácnosti mí nemůže, ale i když má TP u táty, tak to neznamená, že by tu společnou domácnost nemohl mít s tebou. A pokud nemáte stanovené alimenty, tak se automaticky předpokládá, že ji máte spolu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@j.a.n.i1 píše:
Trvalé bydliště o ničem nerozhoduje, ano 2 domácnosti mí nemůže, ale i když má TP u táty, tak to neznamená, že by tu společnou domácnost nemohl mít s tebou. A pokud nemáte stanovené alimenty, tak se automaticky předpokládá, že ji máte spolu.
Můžu se zeptat, proč to rozebíráte, když je to k ničemu?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lublrn píše:
Můžu se zeptat, proč to rozebíráte, když je to k ničemu?
Jednak si muzu rozebirat co chci a druhak to k nicemu neni, neb se tazatelka resp. jeji muz zbytecne pripravuje o odecet z dani…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Poprvé jsem vás pochválil za vyčerpávající a jasnou odpověď. Potom jsem se jen zeptal, proč to dále rozebíráte, zajímá mě to.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zdravim, jsem v takove blbe situaci a potrebuji se zeptat. Bude mit narok na osetrovne (paragraf) manzel, otec ditete, ktery nebydli ve spolecne domacnosti po dobu, co budu ja v porodnici? A bude mit take narok na otcovskou dovolenou po propusteni z porodnice? Nebo si musim zaridit dalsi hlidani a pripadne pomoc? Dekuji.