Nárok na ošetřovné - manžel, otec, ale není společná domácnost

Anonymní
17.7.18 08:50

Narok na osetrovne - manzel, otec, ale neni spolecna domacnost

Zdravim, jsem v takove blbe situaci a potrebuji se zeptat. Bude mit narok na osetrovne (paragraf) manzel, otec ditete, ktery nebydli ve spolecne domacnosti po dobu, co budu ja v porodnici? A bude mit take narok na otcovskou dovolenou po propusteni z porodnice? Nebo si musim zaridit dalsi hlidani a pripadne pomoc? Dekuji.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5064
17.7.18 08:56

Nebude bydlet ve společné domácnosti, zatímco ty budeš v porodnici? Nebo si jen blbě formulovala a nebydlí s tebou vůbec? Máte to dítě ve společné péči? To je podle mě rozhodující, pokud ano, může uplatnit ošetřovaní, pokud dítě v péči nemá, logicky ho nemůže zřejmě ošetřovat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5064
17.7.18 08:58

Tak jsem si to ještě jednou lépe přečetla, ty chceš ošetřovné na sebe a žádné dítě ještě nemáte?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5064
17.7.18 08:59

Promiň za plevel, ale teď jsem z toho úplně jelen  :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
17.7.18 09:08

Na ošetřovné na dítě má otec nárok do 10 let vždy, domácnost se neřeší. A bude mít nárok i na otcovskou dovolenou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.18 21:10

@AstraG Jedno dite spolu mame. Druhe cekame. Ale manzel ma spolecnou domacnost se svym otcem (ktery by bez nej jaksi shnil ve spine, takze bydli s nim). Se mnou proto nemuze mit SD, ani dane se mu neodcitaji. Ale jinak je to manzel a otec deti. Ale papirum to takhle nejde vysvetlit.

  • Citovat
  • Upravit
101950
17.7.18 23:02

Tak pokud na otce nebere zadny prispevek, tak neni duvod proc by nemohl vykazovat SD s tebou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.18 12:43

@j.a.n.i1 Nebere na nej prispevek, ale je u nej hlaseny, protoze tam s nim proste bydli. Asi jsme stari blbi poctivci. A dve domacnosti mit nemuze.

  • Citovat
  • Upravit
234
18.7.18 12:54
@j.a.n.i1 píše:
Na ošetřovné na dítě má otec nárok do 10 let vždy, domácnost se neřeší. A bude mít nárok i na otcovskou dovolenou.

Podle mne je to vyčerpávající a jasná odpověď.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
18.7.18 16:35
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Nebere na nej prispevek, ale je u nej hlaseny, protoze tam s nim proste bydli. Asi jsme stari blbi poctivci. A dve domacnosti mit nemuze.

Trvalé bydliště o ničem nerozhoduje, ano 2 domácnosti mí nemůže, ale i když má TP u táty, tak to neznamená, že by tu společnou domácnost nemohl mít s tebou. A pokud nemáte stanovené alimenty, tak se automaticky předpokládá, že ji máte spolu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
234
19.7.18 06:33
@j.a.n.i1 píše:
Trvalé bydliště o ničem nerozhoduje, ano 2 domácnosti mí nemůže, ale i když má TP u táty, tak to neznamená, že by tu společnou domácnost nemohl mít s tebou. A pokud nemáte stanovené alimenty, tak se automaticky předpokládá, že ji máte spolu.

Můžu se zeptat, proč to rozebíráte, když je to k ničemu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101950
19.7.18 08:34
@Lublrn píše:
Můžu se zeptat, proč to rozebíráte, když je to k ničemu?

Jednak si muzu rozebirat co chci a druhak to k nicemu neni, neb se tazatelka resp. jeji muz zbytecne pripravuje o odecet z dani…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
234
19.7.18 10:24

Poprvé jsem vás pochválil za vyčerpávající a jasnou odpověď. Potom jsem se jen zeptal, proč to dále rozebíráte, zajímá mě to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat