Nárok pro svobodné matky?

eliska478
28.8.20 21:03

Nárok pro svobodné matky?

Dobrý večer,

Prosím o radu, nějaké blbé komentáře si prosím opusťte.

Bude mi 21 mám mladšího přítele který ještě studuje, jsem ve 20 týdnu a za chvíli budu řešit nějakou pomoc k mateřské, chci se zeptat pokud můj přítel studuje jak to funguje neví některá z vás? Mám nějaký nárok na nějakou finanční pomoc?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.8.20 21:05

Na co přesně by jste měla mít nárok? Pracovala jste někdy?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.20 21:07

Svobodná matka úplně nejste ne? Když maté přítele?

• Citovat
  • Nahlásit
32278
28.8.20 21:07

Nároky, nároky…Tvůj přítel má možnost si nějak přivydělat. Co Vás bude pořád někdo živit z eráru…A příště ať si koupí kondom. Stojí pár kaček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
eliska478
28.8.20 21:08
@Anonymní píše:
Na co přesně by jste měla mít nárok? Pracovala jste někdy?

Ano mám odpracované to abych dostala mateřskou:) takže to je v pohodě. Nějaký příspěvek třeba na bydlení vůbec se neorientuju.

• Citovat
  • Nahlásit
eliska478
28.8.20 21:09
@Burj Chalifa píše:
Nároky, nároky…Tvůj přítel má možnost si nějak přivydělat. Co Vás bude pořád někdo živit z eráru…A příště ať si koupí kondom. Stojí pár kaček.

Pardon ale říkám skarede komentáře si nechte pro sebe miminko už teď milujeme oba a každý ss snad někdy dostal do tíživé situaci nemyslíte? Za rok se s toho vyhrabeme jak pritel bude pracovat ale do té doby by se mi pomoc hodila

• Citovat
  • Nahlásit
3516
28.8.20 21:10

Žádný zvláštní nárok pro „svobodné matky“ neexistuje.

Budeš mít rodičák, mateřskou pouze tehdy, pokud jsi v posledních dvou letech odpracovala alespoň 270 dní. Stejně jako každý jiný smrtelník můžeš požádat třeba o pomoc v hmotné nouzi, o příspěvek na bydlení, o porodné… jestli vám dávky schválí (jestli budete mít nárok) je věc druhá.

V každém případě jste mladí a nejspíš i zdraví, tatínkovi dítěte nic nebrání si najít práci a uživit rodinu. Takže super, že se na ty dávky spoléhat nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
eliska478
28.8.20 21:13
@SlečnaDahlia píše: Žádný zvláštní nárok pro „svobodné matky“ neexistuje.

Budeš mít rodičák, mateřskou pouze tehdy, pokud jsi v posledních dvou letech odpracovala alespoň 270 dní. Stejně jako každý jiný smrtelník můžeš požádat třeba o pomoc v hmotné nouzi, o příspěvek na bydlení, o porodné… jestli vám dávky schválí (jestli budete mít nárok) je věc druhá.

V každém případě jste mladí a nejspíš i zdraví, tatínkovi dítěte nic nebrání si najít práci a uživit rodinu. Takže super, že se na ty dávky spoléhat nemusíte.

Děkuji moc ano nárok na mateřskou budu mít odpracovane mám. Chtěla sem jen zjistit jestli lze něco domluvit navíc. Děkuji.
Určitě to nějak zařídíme moji rodiče mi pomáhají jak můžou bydlení mám zařízené jen jim něco málo přispěju na vodu plyn a elektřinu. Bydlíme v domku a celý s0odek domů máme pro sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
3516
@eliska478 píše:
Pardon ale říkám skarede komentáře si nechte pro sebe miminko už teď milujeme oba a každý ss snad někdy dostal do tíživé situaci nemyslíte? Za rok se s toho vyhrabeme jak pritel bude pracovat ale do té doby by se mi pomoc hodila

Každý se může dostat do tíživé situace, to ano. Ale vaše situace nijak extra tíživá není - prostě neplánované těhotenství. Má poměrně jednoduché řešení - aby tvůj přítel, když si umí udělat dítě, uměl i pracovat. Na žádné extra dávky ve své situaci nárok nemáte, úplně bez příjmů dosáhnete nejspíš maximálně na jednorázovou okamžitou pomoc v hmotné nouzi a možná porodné. Holt to nepočká rok, chlapec musí hledat práci hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818

Záleží, co a kde studuje. Třeba ČVUT dává (nebo teda přinejmenším před pár lety dával) rodičovské stipendium i otcům… Jinak ty můžeš mít mateřskou (pokud splňuješ podmínky, tedy mít něco odpracováno) a každopádně dostaneš rodičák. :nevim:

Příspěvek upraven 28.08.20 v 21:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@eliska478
Zkuste si zažádat o příspěvek na bydlení. Po narození dítěte určitě porodné.
Není to sice nějaká velká pomoc ale některé pojišťovni proplaci věci pro matku či dítěte tak se zkuste kouknout. Držím palce s manželem jsme to měli podobné, akorát jsme nepobírali dávku, školu dokončil před narození malého a do měsíce si našel práce. Nastoupil do práce v den porodů našeho syna :lol:. Určitě to ze začátku to nebude jednoduché, ale držím palce

• Citovat
  • Nahlásit
3516
28.8.20 21:15
@eliska478 píše:
Děkuji moc ano nárok na mateřskou budu mít odpracovane mám. Chtěla sem jen zjistit jestli lze něco domluvit navíc. Děkuji.
Určitě to nějak zařídíme moji rodiče mi pomáhají jak můžou bydlení mám zařízené jen jim něco málo přispěju na vodu plyn a elektřinu. Bydlíme v domku a celý s0odek domů máme pro sebe.

Tak tím spíš - tohle přece není žádná tíživá situace, která by si vyžadovala extra řešení nebo extra dávky. Máte komfort bydlení u rodičů, zůstane vám skoro celý rodičák, kdyby si tvůj kluk našel i nějakou tu práci, máte se lépe než mnoho jiných mladých rodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3516
28.8.20 21:16
@Anonymní píše:
@eliska478
Zkuste si zažádat o příspěvek na bydlení. Po narození dítěte určitě porodné.
Není to sice nějaká velká pomoc ale některé pojišťovni proplaci věci pro matku či dítěte tak se zkuste kouknout. Držím palce s manželem jsme to měli podobné, akorát jsme nepobírali dávku, školu dokončil před narození malého a do měsíce si našel práce. Nastoupil do práce v den porodů našeho syna :lol:. Určitě to ze začátku to nebude jednoduché, ale držím palce

Příspěvek na bydlení v jejich situaci (bydlení u rodičů ve vlastním) v žádném případě nemůžou dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1398
28.8.20 21:17

Nechápu jaký škaredý komentáře, pokud chceš dítě tak se oba snažte ho uživit, tvůj přítel taky může chodit na brigády nebo na nějakou dobu přerušit studium. Víc jak mateřskou nečekej, můžeš zkusit požádat o porodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.8.20 21:18

@SlečnaDahlia
Jj jsem zahlédla

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu