Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj, chystám se udělat narozeninovou oslavu pro syna, 8let. Celkem 5 dětí, spolužáků ze školy. Jedna varianta je uspořádat oslavu někde mimo domov a napadl mě Mcdonalds. Ale nemám s tím vůbec žádnou zkušenost a ani neznám nikoho, kdo by tam oslavu měl. Nevíte, jaký program hosteska připraví? Nejsou už osmiletí, budou to kluci, na takovou oslavu moc starý? Jaký je dort pro oslavence? Mají děti stůl pro sebe a rodiče můžou sedět u kafe někde stranou? Kdo jste tam slavili, byli jste spokojení? Předem díky za podělení se o zkušenosti.
V dnešní době bio eko matek, které mají potřebu vše zuřivě kontrolovat
společenská sebevražda
nemůžu ti sice poradit, ale myslím, že McD je blbý nápad. Osmiletí jsou v jaké třídě ve druhé, třetí?
@tadama připraví to, co objednáš.. osobně bych do toho nikdy nešla, mc je fuj
existuje spousta lepších míst ![]()
S McDonalds zkušenost nemám a ani po tom netoužím…ale loni jsem byla na oslavě, děti ve věku 5-10 let a rodiče oslavence to udělali na bowlingu, velká místnost a otevírali až večer, takže po domluvě otevřeli dřív jen pro nás, opravdu velká místnost, k dispozici bowling, kulečník a různé další hry a hlavně velký prostor. Jídlo sme dovezli sami a bylo to fakt povedené, děti si to hodně užily.
Zažila jsem před asi… 16 lety?! Dort hnus, jinak se jedly happymealy, hosteska malovala po obličejích, byla exkurze do mrazáku. Nečekala bych, že se z toho něco změnilo.
Radši jděte s dětmi na procházku.
A jak píše @debra.morgan – raději bys měla připravit raw vegan dort, jinak tě ostatní maminky pomluví. ![]()
@debra.morgan píše:
V dnešní době bio eko matek, které mají potřebu vše zuřivě kontrolovatspolečenská sebevražda
nemůžu ti sice poradit, ale myslím, že McD je blbý nápad. Osmiletí jsou v jaké třídě ve druhé, třetí?
Mně tam kdysi dávno nechala udělat Mamka oslavu
dort si upřímně nepamatuji, ale děti šly na exkurzi po te vyrobne, udělaly jsme si svoji zmrzlinu, vzali nas do mrazáku. Místnost byla pekne nazdobena, spousta balonků, konfet. Hrály se společenské a deskové hry, jedlo a pilo ![]()
Nam dětem se to tehdy moc líbilo ![]()
Možná záleží jak ve kterém. Děti si mohly i samy nachystat jídlo, namarkovat ho na kase, o zábavu se stará hosteska.
Narozeninová oslava v Mekáči? Není lepší nechat v nějaké vyhlášené cukrárně udělat dort a oslavu uspořádat doma?!
Tohle bylo trendy tak v devadesátkách, kdy chodit do mekáče bylo IN. Dnes je to OUT. (Mc Donalds jen a pouze přispěl k tomu že hamburger je vnímaný jako něco podřadného, což samozřejmně není pravda a poctivě udělaný hambáč je lahůdka největší - ale ty v mekáči jaksi nehledeje…) Takže - ŠPATNÝ NÁPAD.
@IdealMan píše:
Narozeninová oslava v Mekáči? Není lepší nechat v nějaké vyhlášené cukrárně udělat dort a oslavu uspořádat doma?!
Tohle bylo trendy tak v devadesátkách, kdy chodit do mekáče bylo IN. Dnes je to OUT. (Mc Donalds jen a pouze přispěl k tomu že hamburger je vnímaný jako něco podřadného, což samozřejmně není pravda a poctivě udělaný hambáč je lahůdka největší - ale ty v mekáči jaksi nehledeje…) Takže - ŠPATNÝ NÁPAD.
Přesně tak. Buď dost nebo nějaké zákusky, případně něco uděat slaného - pizza (i když dnes už je to takové všední). Nebo klidně i ty hranolky, ale doma v troubě.
Tahat takový děcka do mekáče - nebyla bych nadšená, aby tam šlo mé dítě (a to nejsem žádná eko bio vegan raw nebo kdo ví co, nějaký takový přehnanosti neřeším, a le když vidím, jak v sobotu ráno v nákupáku před obědem sedí rodiče s děckama a hranloky a kola je mi zle).
@PepiKo píše:
Mně tam kdysi dávno nechala udělat Mamka oslavudort si upřímně nepamatuji, ale děti šly na exkurzi po te vyrobne, udělaly jsme si svoji zmrzlinu, vzali nas do mrazáku. Místnost byla pekne nazdobena, spousta balonků, konfet. Hrály se společenské a deskové hry, jedlo a pilo
Nam dětem se to tehdy moc líbilo
děti se určitě v mekáči nestravují denně, takže si myslím, že by to pro ně bylo zpestření. Souhlasím s tebou.
@renda81 píše:
děti se určitě v mekáči nestravují denně, takže si myslím, že by to pro ně bylo zpestření. Souhlasím s tebou.
No právě. Ani my jsme tam s rodiči nechodili každy den, ani každou sobotu v poledne misto oběda… Já kdybych měla dítě, tak bych mu tam klidně jednou tu oslavu taky dopřála, stejně tak jako kdybych měla dítě, které by tam bylo pozváno… Však z toho mají zážitek ![]()
@tadama píše:
Ahoj, chystám se udělat narozeninovou oslavu pro syna, 8let. Celkem 5 dětí, spolužáků ze školy. Jedna varianta je uspořádat oslavu někde mimo domov a napadl mě Mcdonalds. Ale nemám s tím vůbec žádnou zkušenost a ani neznám nikoho, kdo by tam oslavu měl. Nevíte, jaký program hosteska připraví? Nejsou už osmiletí, budou to kluci, na takovou oslavu moc starý? Jaký je dort pro oslavence? Mají děti stůl pro sebe a rodiče můžou sedět u kafe někde stranou? Kdo jste tam slavili, byli jste spokojení? Předem díky za podělení se o zkušenosti.
Řeknu to takhle. Děti to budou milovat, rodiče tě naoko odsoudí, v reálu budou rádi, že se jim o děcko někdo postará. Panice lze mírně ubrousit rohy tím, že místo hranolek dáš salát a místo coly juice. Což by teda přinejmenším u té coly bylo vhodné.
Už jsem v McDo oslavu pořádala, děti nadšené, matky jakože ošklíbající se, ale to mi bylo jedno, nešlo totiž přímo o mého potomka.