Nástup do nové práce - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andulka12
Povídálka 13 příspěvků 05.12.18 09:25
nástup do nové práce - prosím o radu

Ahoj.
Prosím o pomoc. V pátek končím ve své první práci a v úterý nastupuji do nové. Chci se zeptat, jestli je třeba nahlásit ÚP, že od soboty do pondělí budu nezaměstnaná.
Děkuji. :kytka:

Reakce:
med99
Povídálka 35 příspěvků 05.12.18 09:30

Nemusíte. Musí to být, myslím, 3 prac. dny. Já byl právě 3 dny, přechod z vš do prác

jessikka
Extra třída :D 10828 příspěvků 05.12.18 09:34

Neexistuje povinnost se ne ÚP hlásit, ani kdybyste byla doma několik měsíců.

med99
Povídálka 35 příspěvků 05.12.18 09:40

No nemusí, ale je to trochu zavádějící. Bude muset platit zdravotní a sociální… A jsou případy, kdy se „stát“ neozve, lidé nic neví, neplatí… a poté roste úrok/ penále/pokuty/po­platky. Pak vám za 5 let dojde dopis, že dlužíte…
Já byl půl roku na vš - vut, některé vš to nenahlašují, po půl roce mi došel dopis, že nemám zaplacený soc. a zdrav.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63702 příspěvků 3 inzeráty 05.12.18 09:46

@med99 Stejně jako jsou tvoje 3 dny zavádějící… na to aby bylo pokryto zdravotní stačí být zaměstnán jeden den v kalendářním měsíci.

berruuska
Závislačka 3617 příspěvků 05.12.18 09:50

@andulka12 pokud jde o hrazení zdravotního a sociální pojištění, tak to za tebe zaměstnavatel hradí celý měsíc, i kdybys z toho měsíce pracovala jediný den, takže za prosinec za tebe budou odvody uhrazeny dokonce 2×, hlásit se nikam určitě nemusíš :-)

jessikka
Extra třída :D 10828 příspěvků 05.12.18 17:02
@med99 píše:
No nemusí, ale je to trochu zavádějící. Bude muset platit zdravotní a sociální… A jsou případy, kdy se „stát“ neozve, lidé nic neví, neplatí… a poté roste úrok/ penále/pokuty/po­platky. Pak vám za 5 let dojde dopis, že dlužíte…
Já byl půl roku na vš - vut, některé vš to nenahlašují, po půl roce mi došel dopis, že nemám zaplacený soc. a zdrav.

Jistě, že si pak musí platit zdravotní a sociální. Ale to o těch třech dnech, co píšeš, je blbost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >