Reklama

Nástup do práce během rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 14:06
Nastup do prace behem RD

Zdravim damy, potrebovala bych poradit, nebo se trochu ujistit, zda je to tak jak myslim.
Mam syna 2,5 roku, RD do srpna, kdy mu budou tri. Jsem stale zamestnana, ale do te prace se uz vracet nechci, hledam si novou. Ted se naskytla prilezitost, ale musela bych zacit pracovat hned (nebo prelom brezna/dubna). A ted jak bych si to predstavovala - rodicak mi zustane az do toho srpna, syn pujde do soukrome skolky (ta by se platila z toho rodicaku), od zari snad do normalni, nastoupila bych do prace na HPP a v te stare dala normalne vypoved? Jde to takhle, nebo si to vsechno predstavuju moc jednoduse? :D Dekuji za odpovedi.
(Anonym proto, ze zde chodi holky z byvaleho zamestnani)

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62564 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 14:09

Jde to takhle, není problém, jen pohlídej 2 věci. Pokud mají oba zaměstnavatelé stejnou činnost, tak bys měla mít souhlas toho prvního. A druhá, včas podat výpověď, protože ti musí výpovědní doba uplynout do konce července, abys tam vůbec nemusela na ten zbytek srpna nastupovat nebo se dohodnout na konci dohodou k nějakému datu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 14:12

@j.a.n.i1 aha, diky za tip, na to budu pamatovat, a obor je to jiny, to vim ze nesmi byt stejny

Ryšavec 2
Stálice 58 příspěvků 03.01.18 13:54

Hezký den, chtěla bych se zeptat: jsem na rodičovské dovolené kterou mám na 4 roky, Končí mi v červenci. Synovy je 3,5 chodí do školky. Chtěla bych nastoupit do nového zaměstnání na dohodu o p. č.. (v předchozím zaměstnání jem byla na dobu určitou, která mi vypršela ještě před mateřskou) Jak by to bylo dál? je mi jasné že rodičák budu pobírat dokud ho nevyčerpám ale co zdravotní a sociální pojištění? to dále platí stát než skončí ta rodičovská? nebo jak to je? Děkuji za rady. :kytka:

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 367 inzerátů 03.01.18 14:08

@Ryšavec 2 socialni během rodicovske neplati nikdo- strhava se z vyplaty. Zdravotni plati do konce rodicovske stat. Podle tohoto článku se do 2,5 tis. neodvádí sociální ani zdrav. pojištění. http://www.kurzy.cz/…v-roce-2018/

xjuklickova
Kelišová 5082 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 14:50

@smudlinky fuj, proc teda ja platim socialni i zdravotni z vyplaty… Rodicak mam jeste rok. Fuj to je penez co my strhavaji.

Lendeš
Kelišová 5165 příspěvků 03.01.18 14:53

@Ryšavec 2 Z DPČ do 2500 Kč se zdravotní ani sociální neodvádí. Od 2500 Kč se odvádí obojí a dokud budeš pobírat rodičovský příspěvek, tak nemusíš při nižším výdělku než je minimální mzda doplácet zdravotní do minima, ale bude ti zdravotní odváděno dle skutečné mzdy. Účetní informuj o tom, že RP pobíráš a domluv se s ní, jestli jí stačí čestné prohlášení nebo jak to chce doložit.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama