Nástup do práce v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.1.22 23:16

Nástup do práce v těhotenství

Mám jeden menší dotaz. Od pondělí mám nastoupí do práce, kde jsme se při podpisu smlouvy domluvili na 2 směny, ranni a odpolední, jenže týden potom co jsem podepsala smlouvu mi volali, ze se budou dělat 12tky a to od 14-2. Doktorovi se to samozřejmě nelíbí kvůli spánku, nevolnostem a nějakým potížím. Chce mi hned od pondělí dat neschopenku s tím že tam nemám ani chodit, nevíte někdo jak to chodí? Samozřejmě počítám s tím že mě vyhodí.. jen jestli nemáte některá zkušenost stejnou nebo podobnou. Nechci žádné blbé připomínky jakoze nechci makat atd, do práce jsem se těšila. Ale zdraví miminka i mě je přesnější.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1437
2.1.22 00:00

Nelíbí se to tobě, doktora do toho netahej. Nebo se tě sám od sebe ptal, jakou směnnost budeš mít v zaměstnání? Řekla jsi mu to sama tak, aby nabídl nemocenskou. Což není špatně, když to tak cítíš. Na co se tedy ptáš? Běž marodit, pokud to máš umožněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4170
2.1.22 00:08

A v tý práci vědí, že jsi těhotná? Já bych trvala na tom, na čem jsme se domluvili. Máš něco ve smlouvě? Stejně nemas co ztratit, tak si můžeš dovolit mít trochu ostřejší lokty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1656
2.1.22 00:21

Pokud dobře vím, tak ty jako těhotná můžeš v zaměstnání odmítnout dělat noční hodiny a zaměstnavatel ti musí vyhovět.
Je to jen na tobě….
Já bych noční teda nedělala, ale PN ve zdravém těhotenství je pěkně otravná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 00:40

@mrazik6
Bohužel se mě ptal jestli budu dělat noční, řekla jsem mu že budu dělat takové směny jako sem již psala. Já se do té práce těšila že nebudu doma. Řekl mi že kdyby to byli 8hodinove směny ranni a odpolední tak že to nevadí. Proto jsem si tu práci našla. Hlavně je to práce kde se celou směnu stojí u stolu a není možnost si jen tak sednout. Kdyby mi k tomu doktor neřekl, to co řekl neřešila bych to. Nenapsala jsem to proto aby se tady do mě někdo pouštěl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 00:44
@Markéta188 píše:
Pokud dobře vím, tak ty jako těhotná můžeš v zaměstnání odmítnout dělat noční hodiny a zaměstnavatel ti musí vyhovět.
Je to jen na tobě….
Já bych noční teda nedělala, ale PN ve zdravém těhotenství je pěkně otravná!

Ano, bavila jsem se s nimi o tom. Řekli že bohužel, buď takové směny nebo že teď jiné místo není takže buď toto nebo výpověď. Jde mi o to že doktor mi chce dát neschopenku od toho dne co mám nastoupit, tudíž jsem tam jakoby nebyla fyzicky. Jestli vůbec tu neschopenku takto můžou uznat, jako stát myslím. Chápu že je to otravné, ale třeba najdu nějaké vyplňování dotazníku nebo cokoliv co mě nějak zabaví. Pokud se chápeme. Jsem ráda že aspoň někdo mi odpoví normálně.

• Citovat
  • Nahlásit
118
2.1.22 01:54

Účast na nemocen. Pojištění vzniká až dnem, kdy začneš pracovat. Tak bys měla aspoň na jedennden jít do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36375
2.1.22 05:23
@Anonymní píše:
Ano, bavila jsem se s nimi o tom. Řekli že bohužel, buď takové směny nebo že teď jiné místo není takže buď toto nebo výpověď. Jde mi o to že doktor mi chce dát neschopenku od toho dne co mám nastoupit, tudíž jsem tam jakoby nebyla fyzicky. Jestli vůbec tu neschopenku takto můžou uznat, jako stát myslím. Chápu že je to otravné, ale třeba najdu nějaké vyplňování dotazníku nebo cokoliv co mě nějak zabaví. Pokud se chápeme. Jsem ráda že aspoň někdo mi odpoví normálně.

Pokud jsi ve zkušební době, 15. den neschopenky s Tebou mohou rozvázat pracovní poměr ve zkušební době bez udání důvodu, ale dávku můžeš čerpat dál. Pokud bys neměla nárok na PPM, tak až do konce šestinedělí.

Aspoň jeden den musíš do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3673
2.1.22 09:08

Nastoupit tam musíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2285
2.1.22 09:11

A ví zaměstnavatel že jsi těhotná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24076
2.1.22 10:15
@shadowbabe píše:
Nastoupit tam musíš

A proč by musela nastoupit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 11:31

@Pears206 to mi právě doktor říkal, jenže říkal že jak se mi udělá v práci nevolno, tak ihned domu. A v tu chvíli že mi dal neschopenku. Mě nedela problém tam jít, to vůbec, jen těch 12h mi přijde fakt moc, když teď skoro cely dny chrapu.

• Citovat
  • Nahlásit
3673
2.1.22 12:15

@Janli aby měla nárok na tu neschopenku, měla by aspoň jeden den oddělat. Nebo ne? :think:

oprava překlepu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 12:23

@shadowbabe já upřímně nevím jak to je, ale zase kdyby to bylo podstatné, tak by mi to nenabízel že mi to dá hned od toho dne. Nevím ja tomu pravé nerozumim, proto se ptám tady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 10:08

@Mariambiska to chápu, ale doktor mi to právě chtěl už dát ode dneška, jelikož mi platí smlouva, už jí mám podepsanou. Tak proto sem se zeptala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat