Naštvaná a smutná

Anonymní
30.8.21 13:39

Naštvaná a smutná

Ahoj, holky. Budu se snažit trošku zkráceně. Syn - čerstvě 18 měsíců. Na nočník ho nenutím, chtěla jsem tomu dát čas a začít za pár dní. Dnešní hovor od mojí babičky je jí (70) jestli učím na nočník. Odpovídám úplně v klidu, že za pár dní chceme zažít a chystáme se. Na to mi odpověděla, že se bavili s tetou, že její syn byl v 18mes. Úplně bez plen. Zase odpovídám, že každé dítě je jiné, každá máma pozná, kdy je ten čas. (Malému se věnuju, co můžu, tím jsem si jistá). A nemám ráda, když se děti srovnávají.
Začala mít řeči, že se o tom včera bavily a neučíme ho k ničemu. Obě dvě strašný drbny, mimochodem. Slyšel to chlap a oba jsme nechápali. Žijeme si nadprůměrně a malej je u nás na prvním místě.
Každopádně jsem řekla, že takhle teda ne a malýho neuvidí. Na to řekla " Tak ať, je mi to jedno". (Měli jsme tam jet v neděli) je pořád doma, nikam nechodí, tak aby malýho aspoň na chvíli viděla. No nečekala jsem to. Položila jsem to a rozbrečela se. Každopádně chci s oběma ukončit úplně kontakt. Zachovali by jste se stejně?
Ještě podotknu, že to není poprvé co slyším „někdo cizí to uměl daleko dřív“.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22354
30.8.21 13:43

Ne, nezachovala. Tyhle řeči má většina starší generace a bůhví jaký budeme v sedmdesáti my. Dřív to tak skutečně bylo, oni to prostě vidí jinak. Nechovej se jako ukřivděná pipka. Když ti jejich řeči vadí, tak jim prostě řekni, že učíte…Proč s nima diskutovat, když víš, že je nepřesvědčíš? Ty máš svoji pravdu, ony zase svoji… Ukončovat kontakty kvůli takové prkotině, to je dětinský a nedospělý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34465
30.8.21 13:46
@Anonymní píše:
Ahoj, holky. Budu se snažit trošku zkráceně. Syn - čerstvě 18 měsíců. Na nočník ho nenutím, chtěla jsem tomu dát čas a začít za pár dní. Dnešní hovor od mojí babičky je jí (70) jestli učím na nočník. Odpovídám úplně v klidu, že za pár dní chceme zažít a chystáme se. Na to mi odpověděla, že se bavili s tetou, že její syn byl v 18mes. Úplně bez plen. Zase odpovídám, že každé dítě je jiné, každá máma pozná, kdy je ten čas. (Malému se věnuju, co můžu, tím jsem si jistá). A nemám ráda, když se děti srovnávají.
Začala mít řeči, že se o tom včera bavily a neučíme ho k ničemu. Obě dvě strašný drbny, mimochodem. Slyšel to chlap a oba jsme nechápali. Žijeme si nadprůměrně a malej je u nás na prvním místě.
Každopádně jsem řekla, že takhle teda ne a malýho neuvidí. Na to řekla " Tak ať, je mi to jedno". (Měli jsme tam jet v neděli) je pořád doma, nikam nechodí, tak aby malýho aspoň na chvíli viděla. No nečekala jsem to. Položila jsem to a rozbrečela se. Každopádně chci s oběma ukončit úplně kontakt. Zachovali by jste se stejně?
Ještě podotknu, že to není poprvé co slyším „někdo cizí to uměl daleko dřív“.

Babička byla ještě starší a kecala mi do toho, že je snad nějaký divný, že má ještě pleny. Já se jen smála a řekla jsem, že je prostě prase. Je to šikovný a chytrý kluk, delší období s plenami ho nijak nepoznamenalo. Určitě bych neutínala kontakt a prostě řekla, že na to máme a nevadí nám, že má pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
30.8.21 13:47

Pokud babka nešikanuje přímo dítě, tak bys měla být schopna buď ji srozumitelně odpálkovat, nebo to pouštět jedním uchem tam a druhým ven. Ale možná jsi hodně mladá a máš ještě nárok blbnout kvůli maličkostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
30.8.21 13:47

Ne, fakt bych neukončila kontakt kvůli takové kravině jako že si někdo dovolil mi říct, že něčí dítě už bylo dávno bez plen. To si totiž poslechne každá matka. Já to poprvé slyšela, když byl dítěti rok a pak několikrát znovu. Taky jsem slyšela, že mám dát miminu rohlík a na roce by mělo mluvit ve větách a bla bla bla. Starší generace to prostě vidí jinak. Hádat se s někým komu je přes osmdesát nemám zapotřebí, tak jsem jen vždycky odvětila, že se dočkají. Těch výchovných rad od širokého okolí ještě uslyšíš milion, musíš se naučit mít je v lokti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26982
30.8.21 13:48

Tohle bych vůbec neřešila. Starší to tak mají, že vzpomínají a srovnávají. To bych musela utnout kontakt s celou rodinou.
Navíc je selektivní paměť, že už zapomínají.
Zkus být nad věcí a neřešit takové maličkosti. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14658
30.8.21 13:50

Jezis, nesil.
Normalne babicku v podobnych litaniich utni, ze dobre, ale ze vy si to udelate podle sveho. A furt dokolecka.

Proc proboha se hned hroutit, brecet a utinat kontakt??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
30.8.21 13:52

Prosim te :roll:, chovas se jak naly utrucovany decko :roll:…jako jo, takove kecy na asi polovina babicek a matek…to je takovy folklor. Musis asertivne rict, at se do toho nemontuji, ty mas svuj system. Hotovo. To ha bych musela prerusit kontakt snad skoro s celou rodinou, to furt slysim, jak nam nevychovane deti, beumi to a ono…kdezto ha kdyz jsem byla naka, tak to v tomto veku jsem jiz umela A B C…kdyz mam blbej den, tak trisknu s telefonem, ale ze bych chteka pali mosty? Na hludani je i takova babka dobra :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
707
30.8.21 13:53

Měla jsi jí říct, že nepotrvá dlouho a bude mít pleny taky.
Ale ne, vážně - kvůli takové blbině bych kontakt neutínala. Možná tuhle plánovanou neděli vynech, ať se obě máte čas vydýchat, uvidíš, jestli se ozve, ale dál bych to už neřešila a netrápila se tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1084
30.8.21 13:54

Teda holka, az do te pasaze, kdyzs ji predhodila, ze teda za trest dite neuvidi, jsem ti tak fandila a chtěla te utesit.
Neber si dite jako rukojmi, neni tvuj majetek a ma narok na rodinu, bez ohledu na to, jestli ty s nimi vychazis ci ne. A nauc se byt sebevedoma mama a nestavet svou hodnotu na tom, jestli ostatní rikaji to ci ono. Z tebe čiší nejistota a pak reagujes zbytecne přehnane. Ne kazda rada ci kritika jsou osobním utokem vuci tobě.
Kdybych mela spocitat, kolikrat nekdo z rodiny nesouhlasil s nejakym mym vychovnym postupem, tak se nedopocitam :) Vyslechnu je, zpracuju a bud podekuju za radu nebo reknu, ze chapu jejich nazor, ale ja jsem se rozhodla pro jinou cestu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5938
30.8.21 13:57

Tak jako stará generace tohle dělá. Přiznám se, ze na tohle taky nemám nervy, ale šla jsem na to jinak. Jakože rype, pak teda a přijedete příští týden? Říkám nevím, furt rypete. A převedla jsem téma. Tak jsme nejeli a telefon, že ceka a já říkám, no bojím se, že budete rýpat, stačilo párkrát a je ticho. Přímo nad hodit, že nedojdete je zbytečné, to ani jinak skončit nemohlo. Jak jsou ty babky v ráži, tak nevidí-neslysí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32445
30.8.21 13:58

Na nočník máte času ;) Podle mě kolem druhého roku stačí.
Já taky byla bez plen v roce a bla bla. Tři děti mám a ani jedno není geniální po mě :mrgreen:
Nejstarší se odplenkovala sama :mrgreen: Někdy před druhým rokem. Sundala plenu, nechci, já jí řekla, že teda musí na nočník, tak šla :potlesk:
Prostřední měla pleny dlouho, ale jak byla připravena, je bez nehod.
No a kluk teda podle babičky měřítek už má čas, ale já ho odmítám honit s nočníkem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
30.8.21 13:59

Reakce, že dítě nikdy neuvidí byla přehnaná, ale chápu, že tě bába naštvala.. Mě moje babicka taky strašně lezla na nervy a tema nekonečným radama. Je pravda, že ještě před 20lety bylo normální učit dítě na nocnik kolem 15-18mesicu, ve dvou letech vůbec nebylo běžné, že by děti nosily pleny. Dneska ani 3lete dítě s plnou ne 8 divné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
30.8.21 14:07

Jééé, ukončit kontakt se starou babičkou, protože měla řeči jako asi tak 99% starší generace? Tehdy to bylo prostě jiné, děti bývaly bez plen dřív. Jednak to byl fakt dril od půl roka, jednak děti bývaly na látkových plenách a opravdu jim to bylo hodně nepříjemné. Ne jako dnes, kdy mají suchý zadeček, žádné opruzeniny. Byly víc motivované. Tewhdy navíc nikdo nevěřil na: „Dítě si na to přijde samo.“ Všechno se děti měly učit a co uměly byla vizitka správné výchovy matky.

Já tě můžu ubezpečit, že jsme si taky něco vyslechli. Nechávala jsem to na synovi. Bez plen na čůrání byl asi od 2,5 roku. Řekl si sám. Žádné učení z mé strany, žádné nehody (dobře, možná jedna venku). Žádné nekonečné ptaní: „Nechce se ti čůrat? Fakt se ti nechce?“ Bez plen na kakání je od cca 3 let a tří měsíců. Zase na to dozrál a bylo.

Tvoje dítě mi přijde dost malé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17266
30.8.21 14:10

Mě to fakt přijde uplně usměvný, řešit takový problémy. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...